İnternetten Alışveriş

D

Dilapidated

Merhaba millet,
Hiç internet yoluyla yurtdışından alışveriş yaptığınız oldu mu?.Avantajları,dezavantajları neler?Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. :bilmem

ben yapmadım ama bizim arkadaşlar sürekli board falan alıyo bişey olduğu yok da sabırlı ol biraz arkadaş ısmarliyip bikaç hafta gelmiyince olmadı heralde diye bi daha ısmarlamıştı sona 2 tane geldi...

Music123

Sağolun cevaplar için,
parayı kredi kartı değil,WU ile göndereceğim.Music123.com 'dan alışveriş eden oldu mu hiç? USA strat siparişi vermek istiyorum....Fender firmasının distrübütörü olduğunu herdaim bas bas bağıran müzik mağazasında 2 aydır bi tane USA strat yok,önümüzdeki 2 ayda daha gelmeyecekmiş...çıdırası geliyor insanın. :x

Mahcem abi haklı. İnternetten bir sürü siteden alışveriş yaptık, normalde bulamayacağınız ürünler çok ucuz bir fiyata ve en geç iki gün içinde elinizde oluyor(yurt içindeyse)
ama yurt dışından alışveriş yapmadık hiç, bi fikrim yok.

yurtdışından alışverişlerde fiyat sınırı bilmiyorum ama özellikle elektronik aletlerde gümrükle sorununuz olabilir.gümrüğe takılır günlerce haftalarca gümrükten çekmek için uğraşırsınız.alacağın her ne ise iyice araştır gümrükte sorun çıkmıyosa güvenlik açısından bişey olmaz merak etme.bende şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.

Bişey soracam.Yurtdışından alışveriş yapacağımız zaman sitedeki fiyatlandırma şöyle oluyo: Price (Malın bizzati dğeri) ve de Shipping (Teslimat ücreti).Peki ben bi alışveriş yaptığım zaman bana malın maliyeti sadece bu ikisinin toplamı mıdır?.Yani araya gümrük vergisi vesaire eklenecek mi?..

LeftEyeNine demiş ki:
Bişey soracam.Yurtdışından alışveriş yapacağımız zaman sitedeki fiyatlandırma şöyle oluyo: Price (Malın bizzati dğeri) ve de Shipping (Teslimat ücreti).Peki ben bi alışveriş yaptığım zaman bana malın maliyeti sadece bu ikisinin toplamı mıdır?.Yani araya gümrük vergisi vesaire eklenecek mi?..

sadece ulasim ekleniyo diye biliyorum ben ama emin deilim...

LeftEyeNine demiş ki:

Hayır, gümrük vergisi eklen(e)mez.

Geri