yeni manyetik takmak...

Bende dimarzio fast track-2 single coil manyetik var.bunu jackson dk2 nin neck bölümüne takıcam fakat stok manyetikten 2 kablo,fast track ten humbacker gibi renkli kablolar çıkıyor.Single gibimi bağlamalı yoksa humbacker gibi mi?

cihancobek demiş ki:
Bende dimarzio fast track-2 single coil manyetik var.bunu jackson dk2 nin neck bölümüne takıcam fakat stok manyetikten 2 kablo,fast track ten humbacker gibi renkli kablolar çıkıyor.Single gibimi bağlamalı yoksa humbacker gibi mi?

fast track 2 humbuckerdir.
1-siyah ve beyaz kablonun uçlarını birbirine lehimle
2-yeşil ve toprakla da aynı şeyi yap
3-kırmızıyı gövdeden çıkan 2 uçlu kablonun canlı olanına lehimle
sonra da 2. adımda oluşan bağlantıyı da gövdeden çıkan topraklamaya lehimle

daha değişik bağlantı şekilleri de yapabilirsin istersen google'da arat "dimarzio wiring" bissürü şey çıkar

bende dimarzio super distortion var bridge deharbidende süper distortion veriyo ama tam anlamıyla hala özelliklerine hakim değilim ne düşünüyosunuz bu manyetik hakkında bende Slammer var ona bağladım hemde gayette iyi oldu ama setuplarımı nasıl ayarlamalıyım onu düşünüyorum. pek kullanan yok sanırım bu manyetiği

Mastitis demiş ki:
bende dimarzio super distortion var bridge deharbidende süper distortion veriyo ama tam anlamıyla hala özelliklerine hakim değilim ne düşünüyosunuz bu manyetik hakkında bende Slammer var ona bağladım hemde gayette iyi oldu ama setuplarımı nasıl ayarlamalıyım onu düşünüyorum. pek kullanan yok sanırım bu manyetiği

DiMarzio SD valla sanirim sen hatirlamiyorsun yas itibari ile ama 80lerde falan cok ama cok meshur bir manyetikti. Onune gelen ondan takar double cream double cream gitarlarini suslerdi. En azindan 6 7 sene kullandim 90larin basindan sonlarina dogru. Severim ama cok compressed ve birazda uppermidleri cartlaktir. JB kadar tiz duyulmasa da ne bileyim habire girtlagini yirtarcasina bagiran ince sesli bir erkegi hatirlatir sahsima.

Elbet kotu degil ama zevk renk bende gayet bir degisti ve de acikcasi artik o cins manyetikleri cok sevemiyorum.

Sevdigim DiMarzio manyetikler var gerci. Tone Zone mesela uygun gitarda cok saglam bir alet oluyor. Ayni sekilde eskilerden kalan baska bir DiMarzio manyetigi (tabi eger bulunabilirse zira artik mass uretimi bitti, onun yerine direk New York'tan DiMarzio'dan en son 110 idi dolar verip aliyorsun) MegaDrive. Bu MegaDrive JBye biraz daha yakin ama sahsen JBden daha fazla severim keratayi, daha nettir. Zaten yapisi itibari ile bobinlerinin resistans degerleri farkli oldugundan daha bir net ve saydam verir sesi her ne kadar hala guclu olsa da. X2N isimli manyetigi coook kullandim, hatta belki gereksiz cok kullandim. Ama sevdigim ozelligi eqsunun nispeten duz olmasi. DiMarzio sitesine bakip aldanmayin gitara taktiginizda bass'i ortasi ve tizleri PAFlerde oladugu gibi ayni seviyededir nispeten. Ama tabi cok guclu oldugundan bayagi bir farkli orasi kesin. Basslari Super Distortion gibi cok tight compressed. Metalcilerin isine gelmesi gayet dogal dolayisi ile.

Neyse iste boyle.

B

Evet 80 lerde çok kullanılırmış sanırım sd eski teknoloji kalmış gibi gözüküyor. gercektende uppermid cartlak cıkıyor. Solo calarken cok tatmin edici gelmedi bana ama ritmde iyi diyebilirim hele 80 li rock müziklerini caldığımda hemen hemen aynı tonları yakalayabiliyorum.

arkadaşlar bir adet duncan designed humbucker manyetiğim var fakat bunun nasıl lehimleneceğini tam olarak bilmiyorum. bana bir ton potansı, bir ses potansı ve coil tabdan oluşan bir şema çizebilir misiniz veya anlatabilir misiniz? (gitara sadece bu manyetiği bağlıyacağım için manyetik seçme switchini coil tab switchi olarak kullanacağım)

Geri