Orhan Atasoy

orhan atasoy halen amerika'da yaşamakta ve müzik yapmaya devam etmektedir son çalışmalarından neden isimli şarkısı da pek şahanedir ama tabii ki legal kayıtları yok elimizde..

geçtiğimiz günlerde kendisini kaybettiğimiz haberini alsamda bu haberden pek emin değilim ve umarım doğru değildir.. ayrıntılı bir şey öğrenirsem de bildiririm..

gemiler şarkısının videosuna gelince; türk müzik videoları tarihinde yapılmış en başarılı çalışmadır bence ve umur turagay çekmiştir (ki benim en beğendiğim başka bir türk müzik videosu da vazgeçtim dünyadandır onu da umur turagay yönetmiştir).. ayrıca videoda orhan atasoy tek bir sahnede görünmektedir, şarkının sonlarına doğru akustik gitar çalan adam orhan atasoy'un kendisidir.. murat öktensoy, seyyal taner'de videoda görülen ünlülerdendir.. travesti rolündeki kimdir bilemiyorum :))

adliye ile sorunu, genel af sirasinda çözüldü. amerika'da oldugu zamanlarda mütemadiyen teoman'la telefonlastigi için haberleri alindi. döndü, ama belki de geri gitmistir, çünkü türk kadinlari için "sanki tahtaya .. çakmislar" gibi bir benzetmesi vardi, yani itici gücü amerika'da bulmus olabilir orhan baba:)

slacker demiş ki:
geçtiğimiz günlerde kendisini kaybettiğimiz haberini alsamda bu haberden pek emin değilim ve umarım doğru değildir.. ayrıntılı bir şey öğrenirsem de bildiririm..

ben de bu haberi ekşi sözlükte gördüm ve dün bunun eski bir balon haber olduğunu öğrendim yani orhan atasoy sapsağlam amerika'da yaşamaya devam etmekte :)

thesuspect demiş ki:
yaw o klibi bende hatırlar gibiyim... pay pardon da oynuyomuydu onda?

hatırladığın klip Hür'e ait "Kim İçin" parçasının klibidir. O da çok güzel bir şarkı ve çok güzel bir kliptir.

"yıllar almış yürümüş
yollar almış yürümüş
sözler artık çürümüş
bütün bunlar kim için?"

ya abi böyle mükemel bir adam neden albüm yapmıyor
gemiler
satırlara sığmadın
yanmışız
ben hala bekliyecem asit orhanı .... hiç vazgeçmiyecem gemileri hep hep dinliycem ve bekliycem....

Orhan Atasoy şu an Amerika'nın Maryland eyaletinde yaşamını sürdürüyor. Bir müzik çalışması yapmayı düşünmüyor. Heykeltıraşçılıkla geçimini sürdürüyor zaten burada da sevdiği ve yaptığı bir hobiydi.. 1 yıl sonra yelkenlisiyle dünya turuna çıkmaya hazırlanıyor.. 8)

Belki de müzik piyasasındaki insanlara karşı Türkiye'ye yeminli olmakla en doğru hareketlerden birini yapmış insanlardandır..

bandd demiş ki:
Orhan Atasoy şu an Amerika'nın Maryland eyaletinde yaşamını sürdürüyor. Bir müzik çalışması yapmayı düşünmüyor. Heykeltıraşçılıkla geçimini sürdürüyor zaten burada da sevdiği ve yaptığı bir hobiydi.. 1 yıl sonra yelkenlisiyle dünya turuna çıkmaya hazırlanıyor.. 8)

Belki de müzik piyasasındaki insanlara karşı Türkiye'ye yeminli olmakla en doğru hareketlerden birini yapmış insanlardandır..

hımm çok ilginç ama türk müzik piyasası ona ne yapmış anlamadım ben şimdi..

serox demiş ki:
bandd demiş ki:

hımm çok ilginç ama türk müzik piyasası ona ne yapmış anlamadım ben şimdi..

Her gün ali nin veli nin gülşenlerin mehmetlerin değer verildiği ve iğrenç prodüktörlerin adeta kan emmek için yarıştığı bu piyasada bence çok da zor değil nedenlerini düşünmek..

Geri