Fahrenheit 9/11

10 eylül de türkiye de gösterime giriyor.
bush un halka sesleniş konuşmalarında çekimden öncesini falan da göstermişler.ne kadar kendine güvensiz biri olduğunu gözler önüne seriyormuş o sahneler.adamın dalkavuklarını falan da göstermişler.
ben geldiği gün gitmeyi düşünüyorum.

Benim beklentim büyük filmden. Yinede beklediğimin çok çok üstünde bomba etkisi yaratacağını düşünüyorum. Michael Moore'un ilk belgeseli "Bowling for Columbine" ı izlemiştim. Gerçekten belgeselcinin dışında, feci provokatif, bir o kadar da hınzır bir adam. Ama mesajını çok güçlü veriyor.

Bu adamın hedefi olan adam başkan olsa bile BAYA zor durumda..

Michael Moore'a acayip saygı duyuyorum. Henüz bir filmini izleyemedim ama bu sene adından çok söz ettirdi, bir çok köşe yazarı onun hakkında yazılar yazdı. Oralardan okuduğum kadarıyla bir Moore filmi izlemeyi çok istiyordum ayağıma geldi resmen...

DaveMustaine_64 demiş ki:
Michael Moore'a acayip saygı duyuyorum. Henüz bir filmini izleyemedim ama bu sene adından çok söz ettirdi, bir çok köşe yazarı onun hakkında yazılar yazdı. Oralardan okuduğum kadarıyla bir Moore filmi izlemeyi çok istiyordum ayağıma geldi resmen...
bende senin gibi dusunuyorum dunyanin yani en cok korkulan arastirmaci halini aldi adam herkes tirsiyo adamdan artik bizim hakkimizda film yapcak diye sirf bu secimleri Bush kaybederse bu adamin cok buyuk payi olur onda...

bekleneni bulamiycakmışım, hayal kırıklığna uğriycakmışım michael moore yeteri kadar beni tatmin edemeyecekmiş, filmi izledikten sona o adamdan nefret edicekmiş gibi hissediyorum kendimi... ayrıca beni en çok rahatsız eden konu da filmi görünce bütün heycanımı kaybetmem, büyüsünün bozulucak olması... bakalım... çok tedirgin gidicem bu filme... büyük ihtimalle de bitene kadar rahat edemiyip tadını ve zevkini çıkaramiycam... neyse bi gidelim görelim bari...

madden_da_third demiş ki:
bekleneni bulamiycakmışım, hayal kırıklığna uğriycakmışım michael moore yeteri kadar beni tatmin edemeyecekmiş, filmi izledikten sona o adamdan nefret edicekmiş gibi hissediyorum kendimi... ayrıca beni en çok rahatsız eden konu da filmi görünce bütün heycanımı kaybetmem, büyüsünün bozulucak olması... bakalım... çok tedirgin gidicem bu filme... büyük ihtimalle de bitene kadar rahat edemiyip tadını ve zevkini çıkaramiycam... neyse bi gidelim görelim bari...

hic uzulme sen mukemmelmis film hosuna gider ama eger sen Amerika nin yaptigi herseyle politikasiyla falan memnunsan gitme derim o zaman cunku o zman hayal kirikligina ugrarsin...

ben gidicem dedim gidemiyorum :(
ayağa kalkacak halim yok.salı günü ameliyat oldum ve hala düzelemedim,bir terslik oldu sanırım.pazartesi okullar açılıyor okula bile gidemeyeceğim galiba :(

CedriX: umarım dediğin gibi olur... amerikanın yönetiminden memnun olduğumu söyliyemem ama yine de içimde bi gariplik var... her neyse zaten öncelğimi terminal'e vericem... bubugün gidiyorum...

parisiennemoonlight: geçmiş olsun... tez zamanda kal ayağa da aramıza dön!

Evet genelde sinemaya gidemem :D Ancak ani kararlarla gidebiliyorum. Sinemaya gitme özürlüyüm :D

Bir de bunun vcdsini alıp izlemek de olmaz. Bu tarz şeylere destek olmak lazım, onun için gitmem lazım :D

madden_da_third demiş ki:
ben de başta senin gibi düşünüyordum ta ki eleştirmenlerin görüşlerini,
filmin cannes da ödül aldığını öğrenene kadar.
sanki eleştiri yumağından başka bi şey olmazmış gibi tedirgin oluyodum ama bayağı etkili ve iyi bir filmmiş dünde galası vardı televizyonda eleştiriler yorumlar atilla dorsay falan kesin izliycem ben de

ya tek sorun aranizda takip eden olduysa adamin Bush un hakkinda söylediklerinin cogunun yalan oldugunu söyluyolar yani sirf nefretini guya daha abartiyomus ama izlemedim merak ediyorum ama sinemada izlicegim bisey deil ona sinemada gidene kadar daha baska filmler var gidilmesi gereken zaten bahar sezonu geldi oscarlar yaklasiyo ya millet guzel guzel filmleri cikariyolar...

valla gidenlerden öğrendiğim kadarıyla m.m un yorumundan ziyade görüntüler şok ediciymiş.hem millet ne derse desin adamın ne mal olduğu ortada gerçi , o yüzden adamın etkisi altında kalınacağını pek zannetmiyorum -ha bunları filmi izlemeden söylüyorum tabi ..

bu arada film en iyi belgesel değil en iyi film dalında oscar adayı olacakmış, moore büyük oynuyor, izlenmesi gereken bir belgesel ama körükörüne inanmak veya inanmamaktan ziyade olayın mantığını kavrayıp düşünmek önemli, anlatımda biraz abartı olabilir ama görüntüler yalan söylemez(çoğunlukla)

Filminde bende iyi oldugunu duydum...
...
Moore e gelince..bence cok iyi bir gazeteci.vs .vs...ama bence bu tür filmler, kitaplar bilgisiz insanlari kiskirtiyor...ön yargilari olmaya basliyor..hemen tüm amerikalilar böyle deniliyor..ve bence bu sacma..hic bir zaman genelleme yapmamak gerekiyor...ama bu tür seyler yaptiriyor...
Siz simdi beni ABD sveri ve ya Bush severi falan sanabilirsiniz...sanmissinizdirda belki:)...ama aslinda tam tersiyim...bushun politikasini en cok kritize edenler arasindayim..(sadece politikasini degil)...ama bir liderin yaptigi birseyin tüm millete aktarmamak lazim oldugunu düsünüyorum..yani genellemeye hayir...
Bunuda saten sadece bilgisiz insanlar yapiyor...ve maalesef cok bilgisiz insan var...

Geri