Emg manyetikleri nasıl bilirsiniz ??

siyatha demiş ki:
18v kullanım hakkında +/- nelerdir bir fikriniz var mı ?

Şahsen Jackson KV2'me Zakk Wylde serisi EMG yi 27 volt (3 adet 9 volt seri bağladım) olarak kullanıyorum. Çok temiz ve net ses alıyorum çok ta memnunum. Potların olduğu yere nasıl 3 pili sığdırdın dersen... zor sığdı!

ya ben manyetik modifiyesi düşünüyorum kafam karışık biraz emg81 in karakteri nedir bass mı tiz mi mid mi? B ve C akordunda çalmak için uygun mudur bi de bana denetebilecek arkdaşlar varsa sevinirim :)

emg h4 ü ve h2 yi nasıl bilirsiniz
sanıyorum cort evlk4 lerde bu manyetik kullanılıyor.
clean tonlarının başarılı oldugunu gayet iyi ögrendim
distortion tonlarında tereddütüm var hala.

Sizce nasıldır?

bana emg sini denetecek arkadaş var mı? istanbul veya ankara uygundur izmit sakarya bolu yada diyarbakır çevreside uyar şuan :) olmadı bana tasvir eder misiniz soundunu?

Alexilahio demiş ki:
h4ler iyidr hem clean hem de dist. olarak.
Teşekkür ederim. ama denediysen biraz daha acarmısın konuyu biraz daha tarif edermisin distortionlarını.
ErenimooO demiş ki:
bana emg sini denetecek arkadaş var mı? istanbul veya ankara uygundur izmit sakarya bolu yada diyarbakır çevreside uyar şuan :) olmadı bana tasvir eder misiniz soundunu?
eren sen emg mi deniyeceksin :)

abi madem bu kadar şehire denemek için gidebiliyorsun verecegin yol parasına bir emg al daha avantajlı olur :D

ya şuan siirteyim ama bi süre sonra sırasıyla ankara düzce ordan istanbula geçicem yani türkiyeyi g.doğudan k.batıya kat edicem :D denemedende manyetik almak istemiyorum hassasım bu konuda :p yada satan arkdaş beğenmediğm takdirde geri alırsa kargoyuda öderim.

Boşver erenimoo al bi duncan bak keyfine ben tb5 aldım mesela ton yanıyor resmen illa bakıcam diyorsan gir bi dükkana emg manyetikli bir gitarı seç dene.

izzzyy demiş ki:
Boşver erenimoo al bi duncan bak keyfine ben tb5 aldım mesela ton yanıyor resmen illa bakıcam diyorsan gir bi dükkana emg manyetikli bir gitarı seç dene.

zaten emg81 le s.d. sh8 arasında kaldım ve ikisini de denemedim hiç,genelde C ve B de çalıyorum ve kalın teller kullanıyorum sh8 uygun olur mu? nası bi soundu var? sende vardı bi aralar anlatır mısın biraz? :) duruyo mu hala?

ErenimooO demiş ki:
zaten emg81 le s.d. sh8 arasında kaldım ve ikisini de denemedim hiç,genelde C ve B de çalıyorum ve kalın teller kullanıyorum sh8 uygun olur mu? nası bi soundu var? sende vardı bi aralar anlatır mısın biraz? :) duruyo mu hala?

Su iki kaydi dinlemeni oneririm. Ikisi de ayni amfi, kabin, mikrofon vs ve ayni sarki (Metallica Blackened).
Ilk linkte EMG-81'li bir ESP LTD Viper 400, ikinci klipte de SD-JB'li ESP LTD KH-203 var. JB cok daha iyi :)

http://www.netmusicians.org/index.php?section=id&value=4027

http://www.netmusicians.org/index.php?section=id&value=4035

jb mi alıyım? ya B akordunda kalın tellerle ve aşırı sert müzik yapmak için ve dolu dolu bir sound için ve palm-mute yaptığımda bom bom bom etmesi için ve armonikleri güzel almak için tremeloyuda arada konuşturabilmek için bi manyetik arıyorum ben,sanırım denemem lazım,var mı tavsiyesi olan?emg mi duncan mı hata daha spesifik olarak şu model bu model zart zurt kafam çok karışık valla :D

Yakın bir arkadaşım istanbula gitmişti dt konserine, bir luthierle tanıştığını söyledi, muhabbet kurmuşlar, adam "lambalı preamp+ve gain booster"ı tek devrede birleştirip washburn x30a gömmüş. Üstünde aynı luthierin yaptığı bir el sarımı manyetik (neck) ve tone zone (bridge) var. +12 dB falan boost miktarı, lambalı oluşu sayesinde kuru volume yükselten gain boosterlara göre çok da güzel bir karakter katıyor. Yüksek çıkışlı manyetiklerle kullanıldığında amfiyi yakıyormuş ne yazık ki, super dist. veya emgler ile kullanamıyoruz. Kısacası bu devre manyetiğin karakterini bozmadan çıkış gücünü hayvanlaştırıyor. Sustainin tadından yenmiyor. Emgler ile kullanmam imkansız fakat emg karakterini sevdiğimden pasif emgler ile kullanmak istiyorum. Gerektiği zaman çok gaz lead tonları alabileceğim, aynı şekilde güzel ritm tonları alabileceğim daha çok mid karakterli bir emg-hz modeli önerir misiniz?

tugberkozdemir demiş ki:
Yakın bir arkadaşım istanbula gitmişti dt konserine, bir luthierle tanıştığını söyledi, muhabbet kurmuşlar, adam "lambalı preamp+ve gain booster"ı tek devrede birleştirip washburn x30a gömmüş. Üstünde aynı luthierin yaptığı bir el sarımı manyetik (neck) ve tone zone (bridge) var. +12 dB falan boost miktarı, lambalı oluşu sayesinde kuru volume yükselten gain boosterlara göre çok da güzel bir karakter katıyor. Yüksek çıkışlı manyetiklerle kullanıldığında amfiyi yakıyormuş ne yazık ki, super dist. veya emgler ile kullanamıyoruz. Kısacası bu devre manyetiğin karakterini bozmadan çıkış gücünü hayvanlaştırıyor. Sustainin tadından yenmiyor. Emgler ile kullanmam imkansız fakat emg karakterini sevdiğimden pasif emgler ile kullanmak istiyorum. Gerektiği zaman çok gaz lead tonları alabileceğim, aynı şekilde güzel ritm tonları alabileceğim daha çok mid karakterli bir emg-hz modeli önerir misiniz?

Emh Hz H4 bence sana uyar,Alexi Laiho da gitarında "tek tabanca" H4 kullanıyor c.o.b dinlersen soundu hakkında bilgi sahibi olabilirsin.Tiz karakterli bir manyetik gibi geldi bana.

Geri