Rock/Metal köprü humbucker'ları...

şimdi mecbur bi manyet almam gerek. bende zaten direk gidip emg takmicam. onun için bilginize danışıyorum dimi sayın :arrow: Skull_KruSher

o zaman diyelimki "seymour duncan humbucker" alcam.

peki bu sefer bi uyuşmazlık söz konusu olcakmı????

( ayrıca gitar babamındı sıfır alındı ve hiç bi parçası değişmedi. (ayrıyeten babam manyeti bozup yenisini takcam konusunda bile "asla değiştirmemi istemiyo:) ) burgu, manyet ve içindeki devrelerin üzerinde içe doğru kabartma fender usa yazmaktadır. ve bullet' tır. )

saygılar....

CoolDoG demiş ki:
tapping yapıcam diye akticf manyeitk alınmaz,yani eddie van halen tapping yaparken emg aktif mi kullanıyordu :)

tamam haklısın.ben gitarımdan tapping alıyorum ama konserler ve tv.

canlı performans programlarda adamlar dokunarak alıyolar tappingleri.

bakıyorum aletinde humbucker var. ben tappingleri biraz daha zorlayarak

alıyorum. ama dediğim gibi çok rahat almak istiyorum..

saygılar......

1- Fenderin fretleri jumbo fret değildir, bu yüzden sen tepingleri o adamlar kadar net alamazsın.Şimdi sen diyeceksin ki eh malmsteen nasıl tap yapıyor ?
doğru bildim değil mi. evet bunu kesin soracaktın hiç sormasan kirk hammet one'ın solosunu fenderle atmıyormu diyecektin evet sana katılıyorum işte bu noktada olaya gitaristin tapping tekniği ve compressorler giriyor sana belki onlar yardımcı olur.

evet neck pozisyonu için dedigin dogru....ama dediğim gibi bridge düştüğü için manyetleri aşagı kaydırdım ve en üste sıradan bi manyet taktm.vazla sıradan heraldeki distr.dayken ötme yapıyo :D

valla manyetlerin hepsi single..... ama alta humbucker takacam abi kurtuluşu yok :roll:

on plastik kapakta yer yok ama humbucker için kasada yer var(zaten standart oluyo!!!!)

artık bi seymour duncan hum. takıcam.........inşallah uyuşmazlık olmaz

saygılar..........

aslinda tapping ,bol hammer on pull off teknikleri kullanicak insan fender almamali,he ald1ysanda emg takmamal1s1n,zaten uyumsuzlar.
malmsteen yapiyor belki ama onun manyetikleri single coillere gore oldukca guclu(dimarzio hs-3 ve yjm)

belkide seymour duncanin fenderler icin urettigi manyetiklere bakmal1s1n(sanirim pearl gates var bi,jbdepot degistirmek gerekebilir) ya da fenderin kendi uretimi olan texas special,lace sensor vs. gibi humbuckerlara bak.ozellikle lacelerde cok guclu manyertikler var

eğer olayın tapping legato bezeri şeyler ise humbucker kullanabiliyorsan (bizzat denediklerim arasında):
1)evolution
2)paf pro
3)breed i öneririm...
7 telli kullanmadığını var sayarak blaze'i yazmadım...

ayrıca "...kirk hammet one'ın solosunu fenderle atmıyormu diyecektin..." kirk hammet strat tarzı bir ESp var elinde,fender değil...
malmsteen 'in tappinglerine gelince malmsteen (vai,satriani,kotzen,gilbert gibi adamlara nazaran) çok çok az tapping yapar ve onları da fazla önemsemek ne derece doğru şüpheliyim...onun olayı bu değil çünkü...

ya diMarzionun usa olduğunu biliyorum ama......manyetlerde kaliteli olduğunu pek tahmin etmezdim......o kadar iyimi gerçekten.....

peki şöyle bi soru sorim....humbucker için :

seymour duncan mı....diMarzio mu.... daha kaliteli????????????

saygılar....................

Dimarzio "Humbucker From Hell" şiddetle tavsiye ederim. aslında neck için üretilmiş bir manyetik ancak Dimarzio'nun sitesindeki açıklamaya göre bu manyetiği bridge'e koyun ve neden adına böyle koyduğumuzu anlayın diyor. Clean tonda gerçek strat soundunu verebilen tek humbucker diyebilirim. (bu konuda oldukça detaylı araştırma yapmıştım zamanında)

Slim_man'in dediği doğru "humbucker from hell" clean tonda strat sesi verebilen bir humbucker.Ayrıca distortion'da oldukça iyidir.Zamanında Paul Gilbert kullanmıştı (dinleyip de "humbucker from hell" in sesini duymak için Paul Gilbert B.R.O şarkısını dinle)

Ama daha genel amaçlı olarak her şeye giden, sweep tapping vs. her şeyi yapabileceğin dimarzio paf pro öneririm.

Emg ise sakın alma.Emg gitarın tonunu, ağacını yok eder.Sesi kendi üretir.Gitarının sadece sustain sağlayan odundan farkı kalmaz.Bu yüzden gitarın ruhu kaybolmasın istiyorsan Emg alma.Yok ben death metal, heavy yapacağım gitarın ruhu da neymiş gerekirse sağa sola vurup kırarım, acayip gaz bir adamım diyorsan Emg alabilirsin.Tabi burada bir soru akıllara gelmiyor değil? Emg ve Strat! dalga mı geçiyorsun derler adama.Ateşle buz gibi iki zıt kutup.

Kirk one'ın solosunu atarken Fender kullanmıyo, ESP kullanıyo
bunu bi kaç yerde daha duymuştum fenderle o soloyu atıyo diye sonra gittim evde seyrettim klibi, tekrar tekrar baktım, zoomladım ve kocaman ESP yazısını gördüm zaten zoomlamadan bile o kalın ESP yazısı rahat görülüyo,
gereksiz bi ayrıntıydı :)

Emg konusunda o kadar da kesin yargılı olmayın. Bu manyetik işi öyle "ağacın etkisini yok ediyor, kendi sesini kendi üretiyor" biçiminde değil...

Her türlü manyetiğin farklı tatları vardır. Önemli olan bu tadı algılayıp gitar çalmaktır. Gitarı yargılamak değil...

Ben EMG-81 kullanıyorum bir gitarımda. Diğer gitarımda ise (Ibanez) INF1-2 var. Ve ben kayıtlara EMG-81 ile giriyorum, konserlere Ibanez'le çıkıyorum. Sen karar ver...

Valla Jeff bilmem ama kuzenimin ibanezde takılı 81&85.Çaldım yani çok ama harbiden duygusuz bir manyetik bana göre.Metal işi olduğu doğru ama yine de duygusuz.

Çok sert çalmam ben.En fazla heavy-hard...Bu yüzden hastası olduğum dimarziolar yetiyor bana.Ama thrash metal yaparsam da bir seymour duncan set alırım.Onlar da mükemmel manyetikler.

Emg konusunda ise sana yakın bana uzak olsun :) Zevk işi.

EMG manyetikler güzeldir hatta bir çok gitarist var tabi ki kullanan ve soundlarını herkesin beğendiği ama Death-Lead clean tonu da iyi bir manyetik istiyor. elindeki o güzelim fender startın soundunu bozmaması için en iyisi dimarzio "humbucker from hell" diye düşünüyorum. dahası dimarzio'ya sordum distortionda PAF manyetiklere yakın bir soundu olduğunu söylediler. -Aytac-ın dediği gibi paul gilbert kullanmış birara. Aklıma gelmişken Death-Lead alıcağın humbuckerın f-spaced olmasına dikkat et.

Slim_man demiş ki:
EMG manyetikler güzeldir hatta bir çok gitarist var tabi ki kullanan ve soundlarını herkesin beğendiği ama Death-Lead clean tonu da iyi bir manyetik istiyor. elindeki o güzelim fender startın soundunu bozmaması için en iyisi dimarzio "humbucker from hell" diye düşünüyorum. dahası dimarzio'ya sordum distortionda PAF manyetiklere yakın bir soundu olduğunu söylediler. -Aytac-ın dediği gibi paul gilbert kullanmış birara. Aklıma gelmişken Death-Lead alıcağın humbuckerın f-spaced olmasına dikkat et.

f-spaced olunca farkı ne oluyo?

tremolo köprülerde 1. ve 6. tel arasındaki genişlik 53mm oluyor ve f-spaced manyetikler de buna uygun genişlikte üretilmiştir.
Death-Lead'in gitarı için konuşursak; elindeki fender strat sabit köprülü olsa bile köprü genişliği 53 mm. dir. umarım yeterince açıklayabilmişimdir :)

Geri