Rock/Metal köprü humbucker'ları...

arkadaşlar marty nin bu gitarında kullandığı manyetikler hakkında bi fikri olan varsa merakımı gidersin lütfen.bana sanki ikiside x2n gibi geldi ama neckte x2n kullanılmaz öyle dimi?

Seymour Duncan jazz set kullanmıyor muydu yahu?

Rock, metal için en iyi humbucker parlak/orta tonlu ağaçlar için seymour duncan custom custom (hastasıyım), daha basslı ağaçlar için seymour duncan JB'dir.JB her türe gider, ama parlak tonlu ağaçlarda ve de özellikle floyd rose tremolo varsa çok ciyak iğrenç bir ton oluşturabilir.Ben yine de custom custom taraftarıyım.

custom custom konusunda tüm benliğimle :D katılıyorum sana. benim ibanezimin bridge inde de sd custom custom var -kore rg 350dx - ve metallica'dan pamela spence (oha :D ) e kadar her rock varyasyonunun tonunu efektsiz alabiliyorum çok güzel manyetik herkese tavsiye ederim, eq ayarları çok iyi netekim.

Hayır,
Marty standart tremolo sistm kullanır kelly'lerinin çoğunda bu sistem mevcut
cacophony sürecinde kullandığı carvin'lerde'de standart sistem çakılıydı.
Eğer gitarında floyd rose sistemi çakılı olsaydı ''freadman style'' olan kromatik ve çok sesli bendleri ciddi şekilde yara almış olacaktı
Floyd rose sistemin kötü yanlarından biride çok sesli ve kromatik bend geçişlerinde hayalet ses ve entonasyon hatası vermesi , yani blues tavrı sergilemek oldukça zordur...

Marty KE 1'de tremolo yoktur. İlk modellerinde Kahler sabit 3310 kopru daha sonra string thru Jackson kopru vardı. Onun icin sustaini bendlerinde kesilmezdi. Su anda kullandıgı Ibanezler de sabit kopru. Not: Cacaphony zamanında kullandıgı Hurricane marka gitarlarda standard tremolo olabilir ama Jacksonlarda hayır

Neyse senin de bi bildigin vardır ama Kelly pro KE1 degildir,ve o fotolarda Floyd var amaan bosver zaten artık KE1 ne uretiliyor ne de Marty kullanıyor ,Ibanez'e gecti.

Şu an araştırma yapıyorum :) kelly ke 1'in bir kaç değişik variasyonda yapımı var sabit olanıda varmış onunda resmini bulup yapıştırıcam arıyorum şu an...
bide resimdeki standart tremolo sistem , floyd değil.

Herşey olarak daha iyi bana kalırsa :) ama tamamen kişisel bir olay şimdi kalkıp biri ne saçmalıyosun floyd rose'suz gitardan tatmı alınır dese yapacak bir şey yok çünkü gitarı o çalıyor biz değil ;)

Aslında ikisinin de farklı zevkleri, kullanılış yerleri var.

Ben daha blues ağırlıklı sololarda, daha duygulu ve dingin tonlarda Ibanez SZ 720FM kullanıyorum.

Daha agresif, ne bileyim tremolo dalışı falan yapılanlarda ise Ibanez RG 3120.

Ama genel kullanım açısından ve zevk alma açısından sorarsan Kore malı olmasına rağmen 720FM daha çok hoşuma gidiyor.

Geri