Yiğit Çıtak

• Konuyu açan Ctk Music Production
  • Başlangıç tarihi
C

Ctk Music Production

YIGIT ÇITAK ...
3 yil amatör gitar çaldikitan sonra güzel sanatlar lisesinde 4 yil piyano, klasik gitar, solfej, koro, san ve armoni eğitimi aldim. 2003 senesinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi bölümüne girdim. Bu okula devam ederken ilk senesinde üniversite sinavna tekrar girdim ve 2004 yilinda Istanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuari Temel Bilimler ve Müzik Teorileri Bölümüne girdim ve eğitimime halen bu bölümde devam etmekteyim. Küçük yaslardan beri müziğe ilgim vard. Ortaokulda gitar çalarak baslayan müzik hayatimda güzel sanatlar lisesine girmem ile profesyonelliğe ilk adimimi atmis oldum. Amatör ve profesyonel olmak üzere birçok projede gitarist ve vokalist olarak görev aldim. Elektro gitar, klasik gitar, akustik gitar, bass gitar, bağlama ailesi, piyano, klavye, ud, cümbüs, buzuki, davul, perkusyon, harmonika, tar, kontrabass, ilgilendiğim enstrumanlar. Birçok farkli tarz ve enstrumanlar incelemekte ve çalmaya uğrasmaktaym. Thm, tsm , pop, jazz, blues, rock, klasik bat müziğini bu tarzlar içinde sayabiliriz. Kisa film müzikleri, radyo jingleları yaptim. Produktor ve müzik yönetmenliğinin yan sira studyo müzisyenliği de yapyorum. 2006 senesinde rock grubumu kurarak kendi solo projelerime ağrlik verdim ve çalismalarima bu proje doğrultusunda devam etmekteyim. Grubumla solo projem doğrultusunda önemli festival sahnelerinde konserler verdik. Yurt içi ve yurtdışında(Hollanda, Almanya, Fransa) 1000 e yakın sahne performansımız oldu. Bu canlı performansların yanı sıra; 'Gitme Sana Muhtacım' , 'Caruso' , 'T.N.T.' ' Ain't no Sunshine' Smoke On the Water' gibi şarkılara yaptığımız cover çalışmaları internet üzerinde dünyann birçok ülkesinden büyük bir ilgiyle izlenmekte. 'Don't Stop the Music' isimli Rihanna şarkısına yaptığımız rock cover versiyonu aranjesi aynı olmak üzere Rihanna ve Nuno Bettencourd tarafından rock versiyon olarak sahnelenmektedir. Wonderful life isimli şarkının coverına yaptiğim savas karsiti video ile video paylaşım siteleri üzerinde yaynlandığı günden sonraki 2 gün içinde 10000 den fazla tiklanip; Ingiltere'de en çok tartisilan ve beğenilen müzik videolar içine girdi. Son olarak Almanyanın 2011 Eurovision şarkısı olan 'taken By A Stranger'a yaptığım rock coverı, Türk medyasının yanı sıra Alman basınında büyük ses getirdi. Albüm kayıtlarımda; Bass gitarlar dışında bütün enstrumanları kendim çalıyorum. Türkiye'nin en yetenekli, en genç Bass gitarist ve ses mühendisi olan; kardeşim Doğan Can Çıtak ile kendi studyomuzda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. MSG üyesiyim...
Yiğit ÇITAK...
After playing the guitar dilettantely for three years he studied piano,classical guitar,solfeggio, choralvoice and musical theory at Music High school. he entered 'Mimar Sinan Fine Arts University' and studied at 'Art History' department. In 2004, he passed the musical ability exams of Istanbul Technical University State Concervatory of Turkish Music, Musical Theories Department'. He played for many projects as guitarist and singer.Made bar and concert programs on important festival stages and live music clubs. Electric Guitar, Classical Guitar, Acoustic Guitar, bass, bağlama, piano, keyboard, ud, cümbüs, buzuki, drums, percussion, harmonica, tar, kontrabass are the instruments he has interested. Many different instruments and musical styles and genres made his musical knowledge and range enriched.Performing and researching on both western and southern genres in his musical experiences brought him colorful sensations in his sound. In 2006 he assembled his band and still studying on this project. Yiğit ÇITAK is still studying at Istanbul Technical Univesity now...
Yigit ÇITAK...
Nachdem er bereits drei Jahre Gitarre gespielt hatte, besuchte er eine "Music High School". Unterricht nahm er hier in den Fächern Klavier, klassische Gitarre, Solfeggio, Chorgesang und Musiktheorie. 2004 bestand er die Aufnahmeprüfung an der Istanbul Technical University State Concervatory für türkische Musik und Musiktheorie. Als Sänger und Gitarrist verwirklichte er viele Projekte, wie Bar- und Konzertprogramme in Livemusic Clubs und auf wichtigen Festival Bühnen. Sein Interesse galt aber auch Instrumenten wie Bass, Baglama, Klavier, Keyboard, Ud, Cümbüs, buzuki, Schlagzeug, Mundharmonika, Tar und Kontrabass. Diese Instrumente und verschiedenste Musikrichtungen bereicherten sein musikalisches Wissen. Seine Erfahrungen mit westlichen und südlichen Musikrichtungen geben seiner Stimme einen vielseitigen Ausdruck. 2006 gründete er seine Band, mit der er bis heute arbeitet. Zurzeit studiert Yigit ÇITAK noch an der Technischen Universität Istanbul.

www.yigitcitak.com
www.myspace.com/yigitcitak

www.facebook.com/yigitcitak

• Konu Sahibi Konu Sahibi
199595_149951045069436_100001636242088_309930_6896492_a.jpg

ESC 2011 DEUTSCHLAND Rock version by Yiğit ÇITAK
Dieses Jahr präsentiert sich die Türkei beim Eurovision Song Contest gleich zweimal.

Yigit Citaks Rock Version des deutschen Beitrags "Taken By A Stranger" von Lena Meyer-Landrut stößt bei deutschen Youtube Nutzern auf viel Begeisterung.
Während viele Kritiker von Lenas Song eher enttäuscht sind und man sich nicht sicher ist wie gut er beim internationalen Publikum ankommen wird, sind sich die Internet Nutzer sicher, dass Yigit die bessere Wahl wäre.
Der Song wurde auf nahezu allen Plattformen geteilt und kommentiert und wurde so zum meistgeklickten Cover von "Taken by a Stranger".
Zusammen mit seinem Bruder, einem Bass Gitarristen und Toningenieur, hat YIGIT CITAK sein eigenes Studio, wo vor allem auch eigene Musik entsteht. Für seine Songs spielt er alle Instrumente, bis auf den Bass selber ein.
Sie spielen viele Gigs in Europa und der Türkei. Für den ESC 2012 ist er der vielversprechendste türkische Kandidat.

ESC 2011 DEUTSCHLAND Rock version by Yiğit ÇITAK Taken By A Stranger Rock Version
Der Download Link ist in der Video Beschreibung
http://www.youtube.com/watch?v=hP3w1xfcKd0

• Konu Sahibi Konu Sahibi
YİĞİT ÇITAK KRAL TV 0 KM PROGRAMI RÖPORTAJI VE DENİZİM ŞARKISI KLİBİNİ İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAMANIZ YETERLİ. KRAL TV WEB SİTESİNE YORUMLARINIZI VE OYLARINIZI BEKLİYORUZ. DESTEKLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER.

http://www.kraltv.com.tr/0km.asp

Geri