Marxizm Üzerine...

EL_Turco demiş ki:
Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama sözleriniz büyük oranda suç içeriyor.Özellikle devlete, millete, Atatürk ve ilkelerine yaptıklarınız.Haberiniz olsun istedim.
Her kim izliyorsa kolaylık olsun,benim adım Cem Bulut,İzmir Bornova'da oturuyorum,isteyene adres ve telefonumu da vereyim.Söylediklerimin hepsini mahkemelerde de tekrar ederim.Türk devleti haritadaki birkaç çizgidir,milliyetçilik boktan bir düşüncedir,Türk anayasası da bir kağıttaki saçma sapan kurallardır.

Sarhoş Marxizm olayının kişileştirilmemesi gerektiğini ne kadar güzel yazmış. Olaybundan ibaret. Savcılar bile bunu anladı bide siz anlasanız(şevki yılmaz) :)

Bu olayı kişileştirmeden ve vatanlaştırmadan yapında görelim sizi. Ama yok en büyük Stalin gibi taraftarlık yaparsanız bu iş yürümez. Bu Benim size bir tiyom olsun. Yapacağınız büyük hatalar biri de, Türkiye'de islam ve Türkiyede Atatürk gerçeğini ikinci veya üçüncü plana atmaktır. Bunlar ve Ben her zaman karşınızda olucaz :)) Bunlar zamanla sindirecek şeyler farkındayın ama anında olamaz. Ama birisi şakkadanak uyduruk derse o kişi yaptığı yanlışın cezasını çeker.
Herneyse siz bunları planlayın bende ülkemi düşünüp bulduğum yanlışları sizinle paylaşayım :)

Saygılar Esenlikler.

1000mirrors demiş ki:
EL_Turco demiş ki:
Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama sözleriniz büyük oranda suç içeriyor.Özellikle devlete, millete, Atatürk ve ilkelerine yaptıklarınız.Haberiniz olsun istedim.
Her kim izliyorsa kolaylık olsun,benim adım Cem Bulut,İzmir Bornova'da oturuyorum,isteyene adres ve telefonumu da vereyim.Söylediklerimin hepsini mahkemelerde de tekrar ederim.Türk devleti haritadaki birkaç çizgidir,milliyetçilik boktan bir düşüncedir,Türk anayasası da bir kağıttaki saçma sapan kurallardır.

Dikkat et hiç belli olmaz.. Kanırtırlar adamı, sana göre saçmadır ama öyle birşey vardır.

Offf ülen off az buçuk yöntem geliştirin len hakaretlerle olmazlarla bi yere varamazsınız...

NocturnalPulse demiş ki:
Dikkat et hiç belli olmaz.. Kanırtırlar adamı, sana göre saçmadır ama öyle birşey vardır.
MESAJIN İÇERİÐİ NACTURNAL OKUDUKTAN SONRA SAYKOPOGO TARAFINDAN SİLİNMİŞTİR

nası olsa modlar silecek, bari ben sileyim dedim. ha bunun nedeni asla atılma korkusu da değil, onu da belirteyim. zira aşağıdaki alıntıda ne yazdığım görünüyor.

saykopogo demiş ki:
NocturnalPulse demiş ki:
sikecem ama senin uslubunu da seni de yaaaa! yeter be...
ne demek lan kanırtırlar???? evet, bu ülkenin tarihi dayakla, işkenceye, götlere sokulan joplarla dolu... bu senin hoşuna mı gidiyor.... öyle birşey tabi ki de var... bunun varlığı senin hoşuna mı gidiyor, o kadar mı aşağılık bi yaratıkmısın sen?
skecem yaaaa adamın demediği laf kalmadı.... ben de yazıyorum o zaman ağzıma geleni.... atarsanız atın.
bu ne yaaaaa!!!!! ya hiçkimseye karışmayın, yada şu lavuğun salak salak laflarına bi müdahale edin....

Sana iki kelime söylüyorum. Üsttekileri oku!

okudum üsttekileri ne olmuş.... adam kaçmadığını, söylediği lafların arkasında durduğunu belirtiyor. sizin gibi kıvırmıyor orospu karı gibi.....
hem bunlarla uğraşmaya değmez diyorsunuz, hem yazmaya devam ediyorsunuz. mert değilsiniz olum mert değilsiniz!!!!!
o mercimek kadar beyninle, tam da faşist yöntemlerle tepeye çıkmaya çalışıyorsun sayfanın başından beri. faşistlerden de bu beklenir zaten. fikri/teori/bilgi kapasitesiyle yenemediğini hissettiği anda şiddete başvurur. mekan forum olunca şiddet olmuyor, küfür oluyor tabi.

ha bu arada özel mesajda şunu demişsin.
"az önce gülücükler saçan adama ne oldu????"
bana istediğin kadar hakaret et! sinirlenmem.
ama "kanırtırlar adamı" ne demek yaaa???? bu ülkede var olan işkenceleri onaylamaktır bu. işkenceyi kabul etmek, hatta zevk almaktır. tarih boyunca yapılmış ve yapılacak olan tüm işkenceleri onaylamak ve gülmektir. işte buna sinirlenirim.

Sen benim yazımı okumamışsın, tek savunduğun kişinin yazısını okumuşsun.
Ben o kişiyi ciddi bir biçimde uyardım. Ve artık laf etmiyorum kimseye, elime birşey geçmediğini uygulamalı biçimde gördüm.
1000 mirrorsın daha önceki forumlardan türklere bir hakareti var ve bu adamın yazılarını kinle okuyorum ama okuyorum! ve onun anlıyacağı şekilde cevap veriyorum. Sende arada atlama lütfen. Attığın tüm laflarıda sana geri iade ediyorum o lafları haketmediğimi düşünüyorum!

nocturnal tehditlerle nereye varacaksın? Defol git şuradan.. Senin yüce devletin zaten bizim kim olduğumuzu biliyor, herhalde birkaç makara filmlerde varımdır ben. Geçen daha orduevinin yanında vicdani retçiler etkinliğinde pilav yedik. Fikirlerimiz yüzünden korkacaksak hiç yazmazdık. Hiç bulaşmazdık anarşizmdir, marksizmdir... Senin gibi devletin yüceliğine kanaat getirir, oturur, susar, güce tapardık. Tabi eğer devletten maaş alınıyorsa iş daha derinede inebilir..
Fikrin varsa konuş, yoksa tehditlerini kendine sakla ve defol...

saykopogo demiş ki:
ha bu arada özel mesajda şunu demişsin.
"az önce gülücükler saçan adama ne oldu????"
bana istediğin kadar hakaret et! sinirlenmem.
ama "kanırtırlar adamı" ne demek yaaa???? bu ülkede var olan işkenceleri onaylamaktır bu. işkenceyi kabul etmek, hatta zevk almaktır. tarih boyunca yapılmış ve yapılacak olan tüm işkenceleri onaylamak ve gülmektir. işte buna sinirlenirim.

Haklısın bi kavram karmasası olmuş, ben bu kelimeyi güzel bir kız içinde, zor bir ders içinde kullanırım orda anlatmak istediğim "üzerler adamı"ydı.

revolte demiş ki:
nocturnal tehditlerle nereye varacaksın? Defol git şuradan.. Senin yüce devletin zaten bizim kim olduğumuzu biliyor, herhalde birkaç makara filmlerde varımdır ben. Geçen daha orduevinin yanında vicdani retçiler etkinliğinde pilav yedik. Fikirlerimiz yüzünden korkacaksak hiç yazmazdık. Hiç bulaşmazdık anarşizmdir, marksizmdir... Senin gibi devletin yüceliğine kanaat getirir, oturur, susar, güce tapardık. Tabi eğer devletten maaş alınıyorsa iş daha derinede inebilir..
Fikrin varsa konuş, yoksa tehditlerini kendine sakla ve defol...

Sanane ne lan? sanamı sorucam nerde kalıp kalcağımı, bide adamlar karşı gelemeyeceğini anlayınca beni milleti değilde devleti savunuyor diye göstermeye çalışıyor, yuh size.. Yüce olan millettir lan millet. o millette kendini korumak için devleti kurar. Milleti tehlikeye sokanı devlet bertaraf eder. Sizin düşünceleriniz anca sokak aralarında, polis peşinizdeyken farkedilir bu yöntemle giderseniz.

arkadşlar kardeşler.petrosyan kardeşinizi niçin dinlemiyorsunuz.faşistlerle (bu forumdaki gibi kemikleşeniyle) konuşarak bir yere varamazsınız.bunların bu sömürü ve zulüm çarkının dönmesinden az da olsa bi çıkarları vardır mutlaka.ezen ulusun kürt ulusu üstündeki sömürüden,devletten,bi yerden vardır.Mao cu değilim ama onun devrimciliğine saygi duyarım.Mao der ki düşmanla onun istediği şartlarda ,yerde ve zamanda savaşmalısın.internet ortamı normalde kağıttan kaplan olan faşistler için uygundur.genelde buralarda beslenirler.yaşam biçimleribağımsız marksist forumlarda cirit atma şeklindedir.sürü halinde dolaştıkları gerçek hayata nazaran böyle yerlerde yalnızlığı seçerler.belgeselin devamını haftaya national geografic te serengeti düzlüğü programında izlersiniz :p
bunun için bunlara cevap vermeyin .ilerici demokrat anarşist ve hatta troçkistler gündür diyalektik materyalizme geçeyim diyorum ama faşistlerle uğraşmaktan olmuyor.bugün de olmadı.
bunlar bizi engellemek için kapitalizmin oyunu olabilir mi? dolaylı olarak evet.diyalektik materyalizme doğru.haydi!
http://www.atilim.org
http://www.ozgurgenclik.net

şu anda internette atılım gazetesinde bir habe r gördüm yorumsuz....

Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat Bölümü 4. sınıf öğrencisi Kenan Güneş 27 Eylül akşamı, ülkücü reisi Serdar Baş ve arkadaşları tarafından katledildi.

Adıyamanlı Kürt bir ailenin çocuğu olan Kenan Güneş 27 Eylül günü akşam saatlerinde, “Seninle konuşmak istiyorum” diyen Serdar Baş tarafından Kampus bahçesinde tenha bir yere götürdü. Bir süre sonra Baş ve arkadaşları, Güneş’i dövmeye başladılar ve kafasına taşla vurdular. İlk taş darbesiyle Güneş’in bayılmasına rağmen Baş, taşla Güneş’in kafasına vurmaya devam etti.

Saldırının gerçekleştiği yerde yaşamını yitiren Güneş Kırıkkale İhtisas Hastanesi’ne götürüldü. Güneş, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na getirildi ardından. Otopsi sonucu Güneş’in, kafasına aldığı darbelerin etkisiyle beyin kanaması sonucu öldüğü kesinleşti. Katliamın ardından Serdar Baş isimli ülkücü faşist ve ismini verdiği 4 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Olayın takipçisi olacağız

Kenan Güneş’in Adli Tıp Kurumu’na getirilmesi üzerine Ankara’daki sendika, dernek ve kurum temsilcileri Adli Tıp Kurumu önüne geldiler. Eğitim-Sen MYK üyeleri, KESK MYK üyeleri ile ESP, İHD, DEHAP, ÖDP, EMEP, BDSP’den temsilciler adına açıklamada bulunan İHD Ankara Şube Başkanı Yüksel Mutlu, bir üniversitenin orta yerinde bir öğrencinin çok rahatça katledilebilmesinin akıl olmaz olduğunu belirtti. Kırıkkale Üniversitesi Rektörü’nü ve yetkilileri aradıklarını ancak hiç kimseye ulaşamadıklarına dikkat çeken Mutlu, “Bu olayın takipçisi olacağız” dedi.

Adli Tıp Kurumu’ndan alınan Güneş üniversiteden 50 arkadaşı ile kurum temsilcileri tarafından alkışlarla Adıyaman’a uğurlandı.

Öncelikle şunu belirtmek isterim. Kimse M.Kemal'in kişiliğine hakaret etmemiştir bu bağllamda yasadışı birşey yoktur. Ayrıca yeni yasal düzenlemelerde düşünce özgürlüğü ile ilgili maddeyide hatırlatmak isterim. "Devletin bütünlüğü ve egemenliğine karşı bir eylşeme dönüşmedikçe" diye geçer, her türlü düşünce aktarılabilir.
Nocturnal ve elturconun devamlı atıp tuttuğu gibi yasadışı hiç bir söylem geçmemiştir burada. Hala faşist 82 anayasasınn üsluplarıyla burada başka düşüncelere karşı bu kadar faşistçe tavır sergilenmesi ve buna yeterince müsamaha gösterilmeside hoş değil.
Nocturnal hiç bir şekilde tolerans tanınacak bir halin ve söylemin kalmadı.
...
Öncelikle Türkiye içerisinde yaşayan genel geçer halka sırtını dayıyorsun. Bu içi boş bir popülizmdir. Entelektüel tartışmalarda yetersiz kaldığını hisseden bireylerin "siz istediğiniz kadar konuşun bu halk sizin dersinizi verecektir" diyerek işin içinden çıkması, magazin programlarında "türk halkı beni seviyor izliyor" diye salaklardan bir farkı kalmadıoğını gösterir. Türkiye halkının bugünkü vurdumduymazlığının ve güncel olaylara karşı tepkisizliği ABD emperyalizminin uşağı olan generallerin 80 faşist darbesinin sonuçlarıdır. 80 öncesinde aynı halk faşist militanların zorlarına karşın devrimcilerle bir olasada onları alkışlıyorlardı. Aynı halk 1977'de İstanbul'da 1 Mayıs'ta 500bin kişiyi meydanlarda emperyalizme ve burjuva devlete karşı slogan atıyordu.
...
Mesela sende aynı şekilde Diyarbakır'a gitsen ve bu faşist söylemlerini tekrarlasan eski PKK sempatizanı halk seni oracıkta vurabilir. Ben bunları onaylamadığım gibi sırtımıda düşünce özgürlüğüne bu kadar karşı kitleyede dayayacak denli yetersiz değilim.
...
M. Kemal'in ilkelerine gelince bunları benimseme zorunluluğu diye birşey yoktur. Senin kişisel düşüncen olarak bu "çanağa sıçmak" olsada özünde böyle değildir. Devletler halklara hiç birşey vermez. Benim yediğim yemek, köy emekçilerinin ve onun çeşitli işlemlerden geçirildiği bir emek sürecinindir. Devlet önüme koymuyor. Eğer bizim vergilerimizden kaynaklanan devlet hizmetinden bahsedeceksen gördüğün gibi o da anamızın babnaızın emeinin değeri olan maaşından kesilenlerdir. Nitekim o vergilerin çoğuyla askerler bedava yaşayabiliyor, her yerde ayrıcalık tanınıyor. Bir sürü pahalı silah üretiminede gidiyor "düşman işgalinden korumak" için. Sonuçta devlet üretmiyor. Bizim yaşmımızı sağlayan şey toplumsal emektir ve marxistlerin en yüce insanlık değeri olarak somut bir şekilde gösterdiğide budur. Devletin, ailenin yada benzeri burjuva değerleri soyut ideolojik bir kavramdan başka birşey değildir. Ama emek insanı, insansılardan bugüne getiren yegane gerçekliktir. Ben bir marxist oalrak çanağa sıçmak değil tersine çanağa sıçan bujuva ideolojileri ve onun sıkıştığında devrimin önüne sürdüğü faşizmi bütün pislikleriyle teşhir etmek niyetindeyim...
...
Çok önemlide bir dipnot eklemek isterim. Aslında sizin yasadışı diye böğürsdüğünüz bu söylemlerimizden çok daha net "öbölücülükle" suçlayacağınız kitaplar yasal olarak satılıyor. Geçen gün "Kürdistan Komünist Parisi, Savunma tutanakları" diye bir kitap aldım. Bunun yanında yeni basılmış tamamen kürtçe bir kitapta gördüm. M. Kemal'i eleştiren bir çok yayında mevcut. Şimdi siz faşist 80 anayasası bakışından konuşup tehdit ediyorsunuz ama bunlar sinirinizden kaynaklanan içi boş sözler. Bir daha bu yola başvurmamanızı kendi adıma nazikçe rica ediyorum...

1000mirrors. Milliyetçilik hakkında söylediklerin günümüz için daha uygun bir benzetme. Ama ulusalcılığın Dünya tarihindeki yeri için her zaman aynı şey söylenemez.
...
Osmanlı gericliğine karşı Yunan, Bulgar ve Sırpların ulusları gibi kurtuluş mücadfeleleri için aynı gerici suçlamaları yapılamaz. Ekonomik olarak Osmanlı'nın çok daha ilerisinde olan bu tip ulusların, o zamanlar ayrılıkçılığı desteklenmesi gereken ilerici bir konumdaydı.
Ama mesela bir Polonyalı olan Rosa Luxemburg'un Polonya'nın Rus Çarlığından ayrılması için verilen ulusalcı mücadelelere gerici niteliği yüzünden karşı çıktığı ve bunda haklı olduğuda ortadadır.
Bir devletin içinde ezilen ulusun ayrılma koşulunu şu olmalıdır: Eğer ekonomik olarak ezen ulustan daha nitelikli ve kendi kaynaklarını daha hür ve halkı için kullanabilecekse o ulusun ulusal hareketi ilerici bir nitelik taşır. Tıpkı burjuva kemalist hareketin emperyalizme verdiği mücadele gibi.
...
Bence ezilen ulusların kendi kaderini tayin hakkı günümüz dünyasının globallşen koşullarında önemini yitirmiştir. Aynı şekilde ortak pazara yönelmeye çalışan gelişmekte olan ülkelerde yeniden hortlaıtılaya çalışılan ulusalcı ideolojiler gibi. Kemalizmde böyle birşeydir.
Kemalist milliyetçilik artık bujuva dünyasında bile gerekliliğini yitirmiştir. Kemalizmin yeniden bu kadar popüler edilmeye çalışılmasının nedeni asker-bürokrat kastın işine yarayacak çıkarları olmasındandır. Yoksa bu ülkede yaşayan halkları umursadııklarından değil. Ama işte sıradan kitle bu yaygaraya kapılmaya bir o kadar müsait..

saykopogo demiş ki:
bak şimdi de cici cici ağızlara bürünmüş....
küfür mü etmek gerekiyordu yani seni susturmak için.
:LOL: :LOL: Adam sağlam kayaya çarptı,helal sayko.Benim de yapmak istediğim bu,saygısızlıksa saygısız olacaksın,böyle düşündüğüm için bu kadar cevap yazdım.Fakat sen benden daha iyi polemikçisin istediğini vermişsin.Bravo.

Appassionata demiş ki:
1000mirrors. Milliyetçilik hakkında söylediklerin günümüz için daha uygun bir benzetme. Ama ulusalcılığın Dünya tarihindeki yeri için her zaman aynı şey söylenemez.
Katılıyorum.Ben orada milliyetçilik derken şu anda Türkiye'de varolan milliyetçiliği düşündüm.Yoksa,örneğin Fransız devrimindeki milliyetçilik samimi ve ilerici bir milliyetçilikti,ezilen halkı bir araya getirme amacındaydı,ırkçılık taşımıyordu ve diğer dünya halklarına düşmanlık gütmüyordu.Milliyetçiliği de koşullara göre değerlendirmek gerekir,öfkeye ve aceleye kapılıp bunu dikkate almayan bir yazı yazdım.
Yazındaki mantık kafama takıldı.Şöyle laflar etmişsin,"ezilen uluslara şu koşullarda detek verilir,ezilen uluslar şöyle ilerici olur"Sence bir ulusu desteklemek için ezilmesi yeterli değil midir?Belirli çıkarlar için ezenlerin tarafına geçilebilir mi yani?Bu benim mantığıma pek uymuyor.
Petrosyan yazıların hoşuma gitti.Stalinist olsan da fikirlerini ödün vermeden savunuyorsun,bu güzel bir şey.

Sağlam kayaya çarpmışmışım, o arkadaşla özel olarak mesajlastım ve şikayetlerimi belirttim.

Sarhoş, siz halkla çok yakınınızda olduğunuzu zannediyorsunuz ama kesinlikle öyle değilsiniz. Halkın istediği düşünce değildir idealler değillir, elle tutulacak somut şeyler isterler. Siz istediğiniz kadar idealist olun eğer birşeyler veremiyorsanız bu bir boka yaramaz. Koruyacak bi bokum kalmamışmış.. En başından beri isyankar rock müziği forumunda bu başlığı bulup sizin gibi beş para etmez insanlarla tartışmam hata. hiç bir şeyi anlamak istemiyorsunuz kendinizden olmayanlara hakaret ediyorsunuz. Size hakaret edenler çıktığı vakit basbasbas bağırıyorsunuz.

Tıpkı fıtıh'ı bir kaç islamı kitabı okuyup milletin abdestini beğenmeyen, neredeyse ibn-i sinayı öğrenciliğine kabul etmeyecek kadar uçmuş bir hoca gibisiniz. O götlerinizi indirin, yoksa indirirler.

Arada hala Benim çıkarlarım olduğunu zırvalayan birkaç kişi var. birşeyi yapmak için illede çıkarlarım olması gerekiyor.. Tabi onur ve namus saçma şeyler sizin için. Yiğitlik sanayicilerin mallarını korumaktan başka birşey değil size göre.

Bu millet kendinden olmayanları ezer, bu türk kültürünün bir parçasıdır. Eğer bu yazımı pop sanatçılarının söylevlerine benzetip mutlu olabiliyorsanız artık tartışacak birşey kalmamıştır. bu işe uyarılarla devam edilebilir.

Appassionata demiş ki:
Nocturnal ve elturconun devamlı atıp tuttuğu gibi yasadışı hiç bir söylem geçmemiştir burada. Hala faşist 82 anayasasınn üsluplarıyla burada başka düşüncelere karşı bu kadar faşistçe tavır sergilenmesi ve buna yeterince müsamaha gösterilmeside hoş değil.
Nocturnal hiç bir şekilde tolerans tanınacak bir halin ve söylemin kalmadı.
...
Öncelikle Türkiye içerisinde yaşayan genel geçer halka sırtını dayıyorsun. Bu içi boş bir popülizmdir. Entelektüel tartışmalarda yetersiz kaldığını hisseden bireylerin "siz istediğiniz kadar konuşun bu halk sizin dersinizi verecektir" diyerek işin içinden çıkması, magazin programlarında "türk halkı beni seviyor izliyor" diye salaklardan bir farkı kalmadıoğını gösterir.

Ben birkez bile insanları kanunlarla tehdit etmedim, herzaman vicdani olarak bu olayı savundum. Ve bu millet size dersinizi vericektir lafı tarih tekerrüden ibarettir lafına dayanılarak söylediğim bir sözdür.

Eğer bunu anlayamıyorsan senin tüm halk devrimcileri destekledi lafıda populizmden başka birşey değil, bunuda ekliyeyim. Tüm halk bunu istedi de bir kişimi bunun tersini yaptı??Bu hiç bir şekilde mümkün olamaz.

Bu arada Marxizmin, aptalca bulduğum için karşı olduğum bir şeymiş gibi karşıma çıkarmanı anlayamıyorum. Ben bunun ne olduğunun farkındayım fakat şuanki dünya düzeninin gerektirdikleri yüzünden, Türkiye'de faydalı olcağına inanmıyorum.

Ha bu arada ben kıçımın dibindeki yaygaradan etkilenebiliyorsam ne mutlu sıradan bir türk vatandaşı olaraktan bana:) Mesela Yeniçağ Gazetesi var. Açılmış yüzlerce davası bulunuyor. Eğer Senin dediğin gibi bürokrat asker kesimi bu gazeteyi, senin o dediğin gibi üstün güçleriyle destekleseydi, şu an bu gazete can çekişiyor olamazdı.
Bazı şeyler çok derin iki üç kelimeyle yüzeyselenebilecek değil. Hele Hele başımızda devlete kökten karşı olan bir parti varken.

Geri