Davul susturucu soru?

yalan olm bunlar küllen yalan yaaaaa
inanmayın kardeşim... benim ev arkadaşımda var
(isim belirtmicem isterse kendisi çıkar) hersabah dam dum seslerle uyanmaktan gına geldi yaaa.
komşular desen ona keza evden atıldık atılacaz. herif salonun ortasına kurdu davulu a.q davulu sussa çenesi susmaz nedir çektiğim kardeşim.
davuluda pek kıymetlidir. kendisi hayvan gibi çalıyo biz oturunca yok yavaş çal yok zili elleme bageti sallama.

imdat yaaaaaaa. susturucuymuş yemişim susturucusunu . sanat düşmanı yaptınız lan adamı

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

arkadaslar bu benım ew arkadasım:):)
ew ıcınde bıraz ses yapıo ama ewın dısına fazla cıkmıo merak etmeyın .yoksaa coktan ewden atılmıstık..

benimde aynı sorunum var davul alcam...susturucular konusunda Muffle head yada sound off alcam...bizim alt katta kapıcı oturuyo..üst katta bizim (apartman dübleks)...sadece titresimlerle kapıcıya bi rahtsizlık veririm....

Muffle head sesi cok keser ama takıp cıkarmak zorduR....

sound-off öneririm ben direk koy üstüne cal...yada cross'un içine doldur yastık, yorgan ondan sora cal...

takıp cıkarmak zor degıl yav.normal derı gıbı takılıyo ıste.gercek derı hassasıyetı almak ıstıyosanız muffle deneyın.2tanee sound off zıl susturucusu alın bıttı ıste...

arkadaşlar bizim ewde davul war kardeşimin o da susturucuyla kullanıyo ama biraz değişik susturucu nası desem bole mause pad gibi markası ne bilmiyorum silinmiş çünkü hiç ses yapmıyo nerdeyse ya komşularla aramızda sorun yok yani yer içinde kalın we yumuşak bi halı war davulun altında ses yok:)

2.el muffle head ariyorum arkadaslar...altolar için 10" 12" floor tom için 14" cross içinde lazım...yardımcı olursaniz sevinirim...

evet arkadaslar aylar süren davul alma maceram bugün bitti... aldım davulu yalnız hala içim rahat değil... ya susturcular işe yaramazsa!!!! o zaman b.ku yerim işte bütün ev bana elektro al dedi inadima almadim...

susturcularin kesn işe yaricağindan eminsiniz dimi=)

abi hep dediğim gibi bu susturucular sihirli değil yani . şöle düşün ayağında terlik varken yere vurduğunu bide mouse padi masaya koyup üstüne bagetle vurdupunu falan düşün eğer buna kızacak komsuların yok ise için rahat olsun. ama elektro davullar dahil hepsinde bi nebze ses çıkıyo tabiki sonuçta hadi ses çıkmadı diyelim kros un titreşimi var. ayağınla vuruyosun yani bi şeye zınn zınn diye direk aşağı gider o ses. bide davullara bu muffle head lerden taktın diyelim peki hihat veya diğer zilleri neyapacaksın acaba. burdada arkadaşlar tartısıyo bu derileri ama kimse ziller hakkında bişy demiyo. tak tak tak geliyomu o sesler vurdukça. zilin ustune susturmak için bişy yapıştıtsan zile benzemez o pek.
bi bilgilendirin yau

Sen akustik davulunu eve çalışmak için kuruyorsan (ki grupla prova yapmak için kuramazsın zaten :)) zillerden "tak tak" ya da "tık tık" ses gelmesi önemli değil. O zilin orada olması ve çat çut da olsa bir ses çıkarması senin işini görecektir. Sonuçta sadece çalışıyor ve kendini deniyorsun. Evde bu şekilde çalışır, kalanını da stüdyo da çıplak zillerle halledersin. Yani illaki ziller olduğu gibi duyulacak diye yormayın kendinizi. Bezle örtün üstünü, hi-hat'in de arasına koyuverin, olsun bitsin! ;)

Sevgiler...

Sen akustik davulunu eve çalışmak için kuruyorsan (ki grupla prova yapmak için kuramazsın zaten :)) zillerden "tak tak" ya da "tık tık" ses gelmesi önemli değil. O zilin orada olması ve çat çut da olsa bir ses çıkarması senin işini görecektir. Sonuçta sadece çalışıyor ve kendini deniyorsun. Evde bu şekilde çalışır, kalanını da stüdyo da çıplak zillerle halledersin. Yani illaki ziller olduğu gibi duyulacak diye yormayın kendinizi. Bezle örtün üstünü, hi-hat'in de arasına koyuverin, olsun bitsin! ;)

Sevgiler...

komsu sorunumuz yok cunku alt katta kapıcı var...üst kattada biri yok ama diğer komsulara falan ses gider diye tırsıyorum...zillerden sesi cok ii almasamda olur zaten zil sesine bişi demezler...

ben zaten zilden ton almaktan bahsetmiyorum.senin orda deri olarak taktığın susturu deri lerden 2 kat ses gelecektir susturulmuş olan zillerden demek istedim.zaten şuda varki bezle zilin üstünü örtünce ses sorunun halloluyosa bu derilerden almanın hiçbi anlamı yok davulların içini doldur yeter aynı volümde gelir gene ses.
saygılar

kardeş "evans sound off"ları öneririm...bi dönem evde kullandım..10 katlı apartmanda 6. katta odamda cöngür cöngür çalıyodum evin içinden bile duyulmuyodum davul sesi...yani 9-10 ay kullandım ve kimsede gelip şikayet etmedi....."evans sound off"ların bi güzel özelliği ise plastik sesi duymayıp davulun (trampet hariç) kendi tonlarını en minimum şekilde almandır....şiddetle tavsiye ederim......

kekinallahi demiş ki:
ben zaten zilden ton almaktan bahsetmiyorum.senin orda deri olarak taktığın susturu deri lerden 2 kat ses gelecektir susturulmuş olan zillerden demek istedim.zaten şuda varki bezle zilin üstünü örtünce ses sorunun halloluyosa bu derilerden almanın hiçbi anlamı yok davulların içini doldur yeter aynı volümde gelir gene ses.
saygılar
Evet, demek istediğim buydu. :) Yani koca salonda zilleri bezle susturan tanıdığım var ve dediğim gibi bu da gayet güzel iş görüyor. Yani zilden "çıt" sesi almak için zil susturucusuna tonla para ödemenin manası yok. Ama derileri muhakkak meşet derilerle değiştirmelisin. Bir arkadaşın söylediği gibi de trampet hariç diğer bütün tomlardan orjinal tonları çok düşük bir soundla alabilirsiniz.

Sevgiler...

dediğin sound-off direk üstüne konulan süngermi yoksa deri mi?! cünkü gecen gün kadiköyde baktim sound-off (sünger) altolarda bass sesini cok abartiyodu..markasini bilmiyorum ama adam 100$ demişti...

alt derılerı cıkarmazsan az sestede olsa ton alabılırsın.ben oyle kullanıyorum.ama hıc ses cıkmasını ıstemıyosan alt derılerı cıkar ve gece gunduz calıs...

Geri