tim burton

beetlejuice(beterböcek),edward scissorhands(makaseller) gibi filmleriyle tanıdığım ve daha sonra takip ettiğim yönetmendir.çok severim çok.

tam bi johnny depp winona ryder chrıstına ricci fetişi vardır.müziklerde ise danny elfman ı tercih eder.

devamını sizden bekliyorum :D

favori yönetmenimdir...
kurgusuna hayranım...göürntü yönetmeliğine hayranım..karanlığına da....
çocuksuluğun,karanlığın,mizahın,gotizmin olağanüstü mimarıdr...
ne iş yapsa dikkatle izlerim..de big fish niye hala gelmedi der dururum...
bu arada midnight before chrismas çok hoş bir animasyondur...

Beterböcek kadar beğenmesemde Makaseller'de çok iyiydi bence.Tim Burton'ın hayalgücüne akıl sır erdirilemez derim.Çok iyi bi yönetmen-kendisini gönülden destekliyoruz

sayılan filmlerin dışında ilk Batman'in, Mars Attacks ve Planet of the Apes'in yönetmeni tartışmaya gerek yok adam işini çok iyi yapıyor...

big fish harikulade bir filmdi.ayrıca hayalet süvari diye bir film vardı tim burton un filmi diye duymuştum.filmde johnny depp te oynuyordu.o filmde muazzam bir filmdi.ama big fish masalsı anlatımıyla izladiğim en iyi filmlerden.tabii makas eller de iyiydi.

benim de favori yönetmenlerimdendir. Şu anda yine Johnny Depp'le çalışmaktaymış. Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası'nı çekmektelermiş. Big Fish'i mecburen cd den izledim ve adama bir daha hayran kaldım. Dağıtıcıların sinemalara getirdikleri o kadar abuk subuk film varken, Big Fish'in Türkiye'de gösterime girmemesi çok üzücü...

benim de favori yonetmenlerimden biri.
sayılanlar dısında izledigim ed wood var.
yine johnny depp. dunyanın gelmis gecmis en kotu yonetmeni olarak bilinen ed wood.
bir de vincent adlı kısa animasyon filmi. (5-6 dakika suruyor sanırım)
vincent price gibi olmak isteyen bir cocuk hakkında.
izledigim filmlerinden yola cıkarak edgar allan poe'yu cok sevdigini dusunmekteyim. belli zaten.

Aynı zamanda "melacholy death of oyster boy" adlı bir de kitabı vardır. O da bir Tim Burton klasiğidir... Türkçeye de istiridye çocuğun ölümü diye çevrildi galiba.

Bir de tabi kendisi deli bir The Cure hayranıdır.

Planet of the Apes rezilliğinden sonra tekrar kendini buldu ve Big Fish gibi bir film çekti... valla helal olsun... Willy Wonka and the Chocolate Factory filminin de tam bir facia olan ilk versiyonundan sonra Tim Burton elinden seyretmek çok iyi olacak hakkaten...

Tim Burton yine iş başındaymış... The Corpse Bride diye bir uzun metrajlı animasyon film üzerinde çalışıyormuş. Seslendirenler arasında Johnny Depp (pek tabii ki :) ), Helena Bonham Carter, Cristopher Lee (İlk Dracula'lardan :) ) varmış.

Nightmare Before Christmas'tan sonra yine bir gotik animasyon... valla çok hoşuma gitti duyunca... Bence bu da bir klasik olabilir ilerde... Ama hala yapım aşamasında 2005'te vizyona girer anca bekliyecez artık...

tim burton : )
cadılar bayramı için insan kılığını seçti istiridye çocuk...

sıkıldıkça elime alıp önce sayfa sonra satır sayısı söyleyip o sayfayı açıp o satırı okuduğum tek başucu kitabımdır. ama uzuuun bir süredir başucumda değil de gerçekten bi tim burton manyağı olan -ki bunda benim üstteki cümleyi yazmam büyük ölçüde etkili- bir insanda. kitaplar gerçekten özleniyormuş... : (

charlie and the chocolate factory geliyor bi de. afişini ilk gördüğümde içim gitti zaten. j.depp in bu haline hastayım. benny&joon da da bunun gibiydi.
http://www.darkhorizons.com/news04/wonka.php

Charlie & The Chocolate Factory'yi merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum. İlk çevriminde yani Willy Wonka & The Chocolate Factory filminde Gene Wilder çok başarılıydı Willy Wonka rolünde. Bu sefer de yine çok iyi bir aktör, Tim Burton'un vazgeçemediği adam Johnny Depp oynuyor. Umarım bu versiyonu da eskisini aratmaz :)

Geri