yazı tura

insanların psikolojik durumlarını anlatan ve sadece bir hikayeyle yetinmeyen filmleri çok severim ama yazı tura az da olsa hayal kırıklığı oldu benim için.iki hikaye birbirlerinden ayrık kalmış ve iki hikaye için ortak yönler bulmak için biraz fazla zorlanılmış.ilk hikaye de ki,şeytan rıdvan ın,sanki aklını kaybettiren bunalımlar yaşaması anlaşılır ama hayalet cevherin bunalımı,o kadar inandırıcı gelmedi bana.

sonuçta başarılı ve güzel bir film,bahsettiğim eksiklikleri düşündüm ben biraz.ilk hikaye tamam.ikinci hikaye komik öğeler taşıyor ve o da güzel ama psikolojinin açıklanması açısından biraz yetersiz kalmış gibi geldi bana.

not:ilk yazımı okuduktan sonra,filmi izlemeyenler için pek iyi olmadığını anladım ve değiştiriyim dedim 8O

Oyunda ki karaterlerin tümü çok başarılı. Yönetmen, iki hikayenin birbirinden ayrı tutulmasına bilinçli karar vermiş olabilir.Askerlik ve sivil hayat farklıdır. Askerde arkadaşlarınla herşeyi paylaşırsın, fakat terhis olduğunda ayrı dünyaların insanı olursun.(istisnalar var tabii ki)
Hayalet Cevher'in hikayesi bana mantıklı geldi. Askerde ki o korku girdabını yaşamayan bilemez. Beraber suyunu, ekmeğini paylaştığın arkadaşlarının kucağında ölmesi,uzuv organlarının kopması,kulak zarının patlaması, ruhsal yönden insanı gerçekten kötü şekilde etkiliyor. Cevher, şiddeti seviyor. Şiddet kullanan, saldırgan kişiliğe sahip olan insanların karanlıktan korkabildiğini biliyoruz.

Sonuç: Başarılı bir film. Yönetmen için de güzel bir tecrübe.

henüz izlemedim ama epey merak ediyorum. Olgu Şimşek sevdiğim bir oyuncudur. En kötü ihtimal adamı görmüş olurum epey seviyorum adamın oyunculuğunu....

Yaklasik ilk 20 dakika boyunca "nerden geldim bu filme?" gibi bir dusunceyle izledim. Ilerledikce daha iyi oldu ama cok iyi degil. Yine de gercekleri bir sekilde ortaya koyuyor ve bazi sahneleri derin bir aci duymama sebebiyet verdi. Bosa zaman ve para harcanmamis bence...

kamera açıları oldukça iyi.filmin ilk bölümü oldukça iyi.toplumsal baskının insanı nelere süreklediğini gösteriyor.ikinci bölümde ise biraz daha somut yanlışlıklar var.zaman zaman insanın tüğleri diken diken oluyor.izlenilebilir bir film.ama türkiyede insanlar komedi filmlerinden başka filmden anlamadığı için beğenmezler.

film güzel..belki de güzel kelimesi yanlış olabilir film için bu umrumda değil..kesin olan birşey var..fim türkiye gerçeğidir..filmin teknik analizini yapmak istemem ama konusu bakımından iyi..müzikleride çok iyi..erkan oğur- perdesiz gitarını duyunca insanın hoşuna gidiyor:))-film üçünçü sayfalarda bulunan-komiser cinnet çekildi fln..-nedenlerini anlatıyor..üçünçü sayfadaki adamın askerden sonra gelip neden bütün ailesini öldürdüğünü anlatiyor..bu filmi için en önemli konu filmin senaryosu..bu arada 11 ödül boru değildir...1 değil 2 değil 11 tane..

ulan anlamıyorum.Film güzel olsa insanlar gider.film rekorlar kırar(haftada bilmem gaç izleyici).an azından türkiye sinemasında böyle .demek ki dandirig bi film ki yukarıdakilerin
hiç biri gerçekleşmedi .Ve en önemlisi ben izlemedim :twisted: .huhahaha
:twisted:

Türkiye'de iyi filmler değil, Hülya Avşar veya M.Ali Erbil'in oynadığı filmlere herkes gidiyor birde komedi filmlerine gidiliyor. Bende de tam tersi bir yargı var 'ulan herkes gidiyor filme kesin boştur bu film gitmeyeyim ben' gibi...

Sanother demiş ki:
Türkiye'de iyi filmler değil, Hülya Avşar veya M.Ali Erbil'in oynadığı filmlere herkes gidiyor birde komedi filmlerine gidiliyor. Bende de tam tersi bir yargı var 'ulan herkes gidiyor filme kesin boştur bu film gitmeyeyim ben' gibi...
aynı ön yargı bande de var aslında.çünkü çoğunluğun gittiği film kesin çok basit ve popüler bir filmdir.avrupa film festivalindeki filmlere gittim ve bir ara yaratarak yazı tura ya gittim.sinemasal özellikler olarak hiç fark yoktu.hatta yazı tura bazı filmlerden çok daha iyiydi.ama reklam yapılmadığı ve özcan deniz olmadığı için filmi izleyen olması.aslında ben gittiğimde salon doluydu.hemde pazartesi gitmeme rağmen.

2. bölüm daha çok hoşuma gitti
film güzel ama duyduğuma göre pek bi kimse gitmemiş bilmiyorum ne kadar doğru bence gidilesi filmdi. en azından türk sinemasına destek amacıyla:)

donjuanonur demiş ki:
ulan anlamıyorum.Film güzel olsa insanlar gider.film rekorlar kırar(haftada bilmem gaç izleyici).an azından türkiye sinemasında böyle .demek ki dandirig bi film ki yukarıdakilerin
hiç biri gerçekleşmedi .Ve en önemlisi ben izlemedim :twisted: .huhahaha
:twisted:

işte bol aksiyonlu bol bütçeli amerikan filmleriyle büyüyen 80-90 kuşağının ortalama değer yargısı..insanı olaylar üzerine biraz olsun düşünmeye sevketen fimler rekor kıramıyor maalesef...Ama unutmayın kullanılmayan organlar körelir..beyniniz de buna dahil!!!! :x

Geri