Duygu Asena

Benim en sevdiğim kadın yazardır kitaplarını elime alınca birgünde bitiyorum okadar güzel tanımlıyorki insanları kadınları özellikle ben feminit değilim eminim direk bütün herkesde duygu asena diyince feminizmden bahsedicek ama yazar yönünden ve kitaplarından konuşalım lütfen ....

O lafın açıklamasını can yücel topiğince yaptım ortada öyle bir olay yok lafda nazım hikmete denildi bilmeden anlamadan insanları eleştirmeyin rica ediyorum ...
Buarada bütün erkeklere tavsiyem paramparça isimli kitabını okumaları ..

tamam Cornflakegirl. diyelimki böyle bişey olmadı. kendisine ''feminist'' denilmesinden de hoşlanmıyor. peki ne o zaman. gazetelerde iki söylediğinden biri erkekleri aşşağılamak ile ilgili. demekki bu kadın erkek düşmanı. sanki erkekler kadınlardan çekmiyor. her iki türde birbirinden çok çekiyor. ama bu bayan bunu anlayamıyor bi türlü. spor programlarında futboldan konuşacağına futbolcuların karakter tahlillerini yapıyor. madem bunu yapacaksın git trtdeki ''küçük şeyler'' programına. orada daha yararlı olur bence. kendisini herşeyin zıttında gösteren ve bundan ünlenmeye çalışan bi kadın. madem bu kadar kadınların yanındasın girsene bi sivil toplum örgütüne yada bi sivil toplum örgütü oluştur. ne bileyim bişeyler yap işte. istanbulun en zengin semtlerinden varoşlardaki acı çeken kadınları yazdığı saçmalıklarla korumaya çalışmak -ki onuda beceremiyor- pek doğru değil. bu kadının sorunu bence aşık olamaması. hayatında hiç bi erkeği sevememiş. babası çocukken ona kötü davrandı diye bütün erkekleri kötü sanıyor. hepimizin amacı aynı ama yollarımız farklı. arkadaşlar kadınlar için bişey yapın ve bu kadına sex yaptırın! çünkü bu kadının yazıları kadınları dahada aptal gösteriyor. bazı kız arkadaşlarım bile bu kadından nefret ediyor bla bla bla...

Birinci bir sivil toplum örgütü var .ikincisi babasından çektiği vs... onlarıda nerden çıkardın erkelerden nefret ettiğine inanmıyorum ki zaten femisnitlik bu demek değildir kadın haklarını korumak anlamına gelir duygu asenanın en büyük özelliği hemcinslerini çok iyi gözlemlemesi ve tanımasıdır bütün kadınlar illaki bir kitabındaki karektere benzetirler kendisini ben neredeyse bütün kitaplarını okudum en son dedimya bütün erkekler paramparça kitabını okusun bu seferde erkeklere el atmış fakat çok farklı bir kitap gay bir adam gelip kendisi anlatıyor hikayesini herşey gerçek tüyler ürperten ama herşeyi daha iyi anlamanızı sağlayan bir kitap ...Neyse sonuçta bir yazar herkes sevmek zorunda değil saygı duymak lazım ...;)

sevmem..ama kansermiş insan sonuçta napcan yani geçer umarım hatalığı..hasta olmak boktan bişy..bende yeni iyileştim..o yüzden biraz daha hassas bakıyom olaya..iyileşsin ama yazmasın..yazsın ama okunmasın..okunsun ama okuyanlara sevgiler..

bu kadının nolduğunu anlamaya çalışırken 3-4 kitabını okudum,evet gerçekten akıcı ama hep aynı nakaratta...zaman ayırdığım için pişmanım. 8)

Geri