Duygu Asena

duygu asena erkeklerin yönettiği(ne yazıkki!)bir dünyada hepsinin karşısına dikilip bir kadın olduğunu(var olduğunu) ve bununla gurur duyduğunu söyleyebilen,onların egemenliğine karşı durabilmiş,bütün kusurlarını yüzlerine haykırmış.dobra.zeki ve çok güçlü bir kadındır.sonuna kadar saygıyı hakeden bir kadındır.hayata ve erkeklerin karşısında güçlü duruşuyla pekçok erkeğin hatta ne acı ki kadının da eleştirilerine göğüs germiş mükemmel bir kadındır.ondan nefretle bahseden bazı erkekler de egemenliklerine zarar gelmesinden korkan acizlerdir.

Cem özen'in sunduğu canlı tartışma programında duygu asena ve can yücel konuk olarak çıkmışlardır.
duygu asena can yücele doğru der ki : nazım hikmet kartpostal şiirleri yazıyor..
sinirlenen can abimiz,şarabından bir yudum alıyor ve sunucu cem özen'dende "aman abi küfür etme" uyarısını alıp duygu asena'ya şu nağmeleri söylüyor
can yücel : kart sensin, postal da kıçına girsin !!
:) :) :)
muahauahauah gülmekten yarılmıştım..

morvesuni demiş ki:
SlipKnoTGirL demiş ki:
kadının adı yok kitabını tüm erkekler okumalı.okursanız kadınları daha iyi tanırsınız(umarım!!).
boşuna uğraşma... okumazlar...
okudum ama daha iyi tanıdığımı söyleyemem, belkide yeterince tanıyordum zaten.
kadınlar kendilerini biz kadınız diye ayıracağına biz insanız diye savunsalar daha yararlı olur kanaatimce, saygılar...

6nanik9 demiş ki:
Cem özen'in sunduğu canlı tartışma programında duygu asena ve can yücel konuk olarak çıkmışlardır.
duygu asena can yücele doğru der ki : nazım hikmet kartpostal şiirleri yazıyor..
sinirlenen can abimiz,şarabından bir yudum alıyor ve sunucu cem özen'dende "aman abi küfür etme" uyarısını alıp duygu asena'ya şu nağmeleri söylüyor
o hikaye şehir efsanesidir yani yoktur öyle birşey...

Asena erkek düşmanı değildir. Feminist olduğunu iddia etse de ben onun düşüncelerini yeterli bulmuyorum. Hastalığına da gerçekten üzülüyorum o ayrı bişiy.
...
En azından Türkiye gibi erkek milleti bir ülkeye feminizmi birazcık olsa da anlatmaya çalışmış bir kadındır. Ha premature gibi arkadaşlar bunu kavrayamaz. Can Yücel için söyledikleri gerçekten entellektüel bir feministe yakışmöayan niteliktedir.
...
Kendi adıma feminizmi Duygu Asena'dan değil, de Beauvoir, Evelyn Reed gibi insanlardan öğrenmeyi tercih etmişimdir. Çünkü onlar sadece burjuva medyasında yazmakla kalmıyor bu konuda ciddi bir örgütlü mücadele içine giriyorlar.
Yen,i feministlerden Amerikalı Leora Tannen baum, kitabının sonunda, kadınların zor durumda kaldıklarında kanunen nelere başvurabileceği konusunda bir çok şey yazmıştır. Asena kadının durumunda şikayetçi olmaktan öteye bir eyleme dönüştürmekte başarılı olamamıştır.
...
Acil şifalar diliyorum kendisine. Ülke'deki bir çok saçma sapan yazarlardan genede çok daha iyidir. Unutmadan söyleyeyim bir erkek olarak eskiden çok hayrandım :)

sihirbaz arkadaşımız duygu asenayı süper kahraman olarak düşünüyor,düşünedursun.
yaa ben bu kadına öncelikle geçmiş olsun diyorum, çünkü hastalık harbiden kötü bişey.Daha sonra da ondan kadın=iyi,erkek=kötü şeklinde değilde, bütün insanlar aynıdır şeklinde bişeyler yazmasını istiyorum.Bu dünyada kötü olan sadece biz erkeklermiyiz?Biraz saçma geliyor bana.Hepimiz temelde aynıyız,buna inanalım.Herşey çok güzel olacak,bende Arwen imi bulacam,evleneceğim onunla...

Kartpostal meselesini ancak bizimki kadar rezil bir toplum bu kadar abartabilirdi, o yüzden şaşılacak bir şey değil yıllardır bunun konuşulması. Benim bildiğim, Duygu Asena defalarca bunun bir yalandan ibaret olduğunu yazdı, çizdi, en son da oldukça sert bir yazı yazdı konuyla ilgili, kendince noktayı koydu ama bazı insanlar hala inatla sanki kartpostal lafı söylenirken oradaymış gibi anlatırlar.
Bu yazıyı okumak isteyenler olursa: http://www.vatanim.com.tr/cat/haber...=06&yil=2004&Newsid=29252&wid=99&Categoryid=4

Acil şifalar diliyorum kendisine, Türk basınında gerçekten önemli bir yeri vardır.

Sanother demiş ki:
6nanik9 demiş ki:
o hikaye şehir efsanesidir yani yoktur öyle birşey...
kesinlikle yok öyel bişiy ... :twisted:

gidelim tabii queenim hatta iyileşsin tekrar marmara üni de ders versin derslerinede girelim :cry:

twister-imrahel demiş ki:
sihirbaz arkadaşımız duygu asenayı süper kahraman olarak düşünüyor,düşünedursun.
yaa ben bu kadına öncelikle geçmiş olsun diyorum, çünkü hastalık harbiden kötü bişey.Daha sonra da ondan kadın=iyi,erkek=kötü şeklinde değilde, bütün insanlar aynıdır şeklinde bişeyler yazmasını istiyorum.Bu dünyada kötü olan sadece biz erkeklermiyiz?Biraz saçma geliyor bana.Hepimiz temelde aynıyız,buna inanalım.Herşey çok güzel olacak,bende Arwen imi bulacam,evleneceğim onunla...
bir sanatçı için süper kahraman doğru bir sıfatsa evet bu duygu asena dır.ayrıca sevgili arkadaşım bu seni neden rahatsız etti onuda anlamış değilim.

Canım arkadaşım sihirbaz,beni senin yazdıklarının tam olarak rahatsız ettiği söylenemez sadece erkekleri kötüleleyen bir kadın,onu bu kadar destekliyorsunuz,onada bişey demiyorum,diyemem zaten.Ama siz erkekleri bu kadar kötü görüyorsunuz,unutmayalım ki babalarınız yada sevgilileriniz de erkek(lezbiyen ya da bisexuel deilseniz),aynı şekilde bizimde annelerimiz yada gay deilsek sevgililerimiz kadın.İlk yazdığım yazı da önemli olan yazının son kısmıydı aslında.Yani bizde kötüler varsa sizdede var,sizde iyiler varsa bizde de var.Herkesi sevelim ki yalancı olmayalım(bu cümle kimseye değil yanlış anlamayın,birden aklıma geldi).Sevgiler...

LAn kaç dugu asne kitabı okudunda konuşuyosun?
Bir erkek olarak erkeklerin ne rezil yaratıklar olduğuna dair bir sürü şey söyleyebilirim. Duygu Asena az bile demiştir. Ben köşe yazılarını takip ederdim. Kadınında erkek kadar cinsel özgürlüğü olması gerektiği çerçevesinde düşüncelerini aktarır hep. Ancak bizim ataerkil maymunlar bunu evirip çevirip "erkek düşmanlığı" diye nitelendirip durur.
...
Duygu Asena'nın bir hatası varsa bu onun kadınların ezilmişliğinin sorumlusu olanın DAHA ÇOK erkekler yüzünden olduğu yolundaki saptamalarıdır. Bırakın kocasından dayak yemeyi sevgilisinden dayak yemesine rağmen hala onunla yatağa girebilen onursuz kızlar tanıdım ben ve hala da böyle vakalarla karşılaşıyorum. Bu konuda kadınlarda erkekler kadar sorumluluk sahibidir.
...
Ama bunun Duygu Asena'nın "erkek düşmalığı"yla hiç bir ilgisi yok. İki kulaktan dolma laflarla zart zart atmayı bırakın artık..

sihirbaz demiş ki:
duygu asena erkeklerin yönettiği(ne yazıkki!)bir dünyada hepsinin karşısına dikilip bir kadın olduğunu(var olduğunu) ve bununla gurur duyduğunu söyleyebilen,onların egemenliğine karşı durabilmiş,bütün kusurlarını yüzlerine haykırmış.dobra.zeki ve çok güçlü bir kadındır.sonuna kadar saygıyı hakeden bir kadındır.hayata ve erkeklerin karşısında güçlü duruşuyla pekçok erkeğin hatta ne acı ki kadının da eleştirilerine göğüs germiş mükemmel bir kadındır.ondan nefretle bahseden bazı erkekler de egemenliklerine zarar gelmesinden korkan acizlerdir.

puahahha bunu görmemiştim. Çok güzel yorumlar :)

Geri