Eternal Sunshine Of The Spotless Mind

Gecenin bir vakti yorgun argın başladık filmi izlemeye. Başından itibaren çeşitli yorumlar yaptık sonuyla ve kurgusuyla ilgili ama tabii ki tutturamadık.

Kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir film ama sinemalara gelmemeliydi bence de. Sinemada izlenecek bir film değil çünkü. Yanında sevgilinle, koltukta uzanırken, bazen imrenen ve bazen de kızan gözlerle seyretmek kadar muhteşemi olamaz bence ;)

Kate Winslet'ın saç renklerine hasta oldum ben bir de :D

anarchist demiş ki:
Gecenin bir vakti yorgun argın başladık filmi izlemeye. Başından itibaren çeşitli yorumlar yaptık sonuyla ve kurgusuyla ilgili ama tabii ki tutturamadık.

Kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir film ama sinemalara gelmemeliydi bence de. Sinemada izlenecek bir film değil çünkü. Yanında sevgilinle, koltukta uzanırken, bazen imrenen ve bazen de kızan gözlerle seyretmek kadar muhteşemi olamaz bence ;)

Kesinlikle haklısın..Geçen gün vcd almak için kararsızlık yaşarken ellerinde bu filmin vcdsini utan bir grup insan vardı ve içlerinden biri boşver almayalım bunu sinemada izleriz demişlerdi...pıfhs..Bazı güzel şeylerin ve belkide kendi kendinize size özel olduğunu düşündüğünüz şeylerin halka açılması hiç hoşunuza gitmiyor..

HornyDevil demiş ki:
anarchist demiş ki:

Kesinlikle haklısın..Geçen gün vcd almak için kararsızlık yaşarken ellerinde bu filmin vcdsini utan bir grup insan vardı ve içlerinden biri boşver almayalım bunu sinemada izleriz demişlerdi...pıfhs..Bazı güzel şeylerin ve belkide kendi kendinize size özel olduğunu düşündüğünüz şeylerin halka açılması hiç hoşunuza gitmiyor..
Kendine saklamak ya da halka açılması değil sorun olan sevgili Ali. Asıl sorun, bir önceki sayfada belirttiğim gibi, senaryosuyla, kurgusuyla komplike olan bu tarz bir filmin sinema sitelerinde, daha gösterime girmeden içeriğinden bahsedilmesi. Haliyle bu filmin de hiçbir anlamı kalmıyor.

Zaten tek düze bir sinema izleyici kitlesi var Türkiye'de, haliyle konusunu ve gidişatını bilerek bu filme giden insanlar da ne zevk alıyorlar, ne de bir şey anlıyorlar eserden. Sonra "Hiç beğenmedim, sıradan bir aşk filmi, vs..." diyip çıkıyorlar.

Sevgiler...

silent_guitar demiş ki:
HornyDevil demiş ki:
anarchist demiş ki:

Kendine saklamak ya da halka açılması değil sorun olan sevgili Ali. Asıl sorun, bir önceki sayfada belirttiğim gibi, senaryosuyla, kurgusuyla komplike olan bu tarz bir filmin sinema sitelerinde, daha gösterime girmeden içeriğinden bahsedilmesi. Haliyle bu filmin de hiçbir anlamı kalmıyor.

Zaten tek düze bir sinema izleyici kitlesi var Türkiye'de, haliyle konusunu ve gidişatını bilerek bu filme giden insanlar da ne zevk alıyorlar, ne de bir şey anlıyorlar eserden. Sonra "Hiç beğenmedim, sıradan bir aşk filmi, vs..." diyip çıkıyorlar.

Sevgiler...

bu konuda sana kesinlikle katılıyorum.. :!: maalesef teknolojinin zararları.ş.gerçi insan kendine bu zararı kendisi veriyor ama..

Bence bir festival filmi olarak kalmalıydı Eternal Sunshine Of The Spotless Mind. Ayrı bir gizemi, büyüsü vardı bu şekilde ve uzun yıllar sonra kült eserler arasına girecekti eminim, ama bundan sonra ne olur bilemem.

Sevgiler...

bazılarının jim carey i afişte görüp,filmin adının güzel(!) çevirisine de bakıp gitmiş olmalarının dışında filmi gerçekten izleyenlerin olması onu ileride kült filmler arasına sokacaktır..olmasa haksızlık olur zaten..uzun bi zaman üzerinde kafa yorulmuş bi projeye yakışır bi film 8)

Bu filmin gerçekten çok güzel bi film olduğunu, sinemada izledikten 1 ay sonra fark ettim.
Carrey, ideal erkek gestusunu patlatana kadar, komedi filmleriyle tupgun tarzı blöfüne maruz kaldık.

Filmin son bölümlerini rüyamda gördüm gecen gün..gercege o kadar yakındı ki film insanın bilinc altını yansıtıyor aslında..kimi zaman sevdiklerimiz hakkında belki bu tür seyler söledigimizde olur..ama bunları söylesekte etsekte sinirli bir anımızda yinede severiz...

biara sevgilisini koltuk altından öpüyodu :) ..acaba yanlış mı hatırlıyorum öyleydi..işte o an benim koptuğum an..
Jim Carrey iyi bir oyuncu verilen her karekteri başarılı bir şekilde seyirciye sunabilmelidir söylemini ispatlamış..bildiğimiz mask karekterinden sıyrılıp bambaşka biri oluvermiş tıpkı truman show ve man on the moon'daki gibi..

filmin baslarinda jim carrey`in arabanin icinde agladigi ve fonda everybody`s gotta learn sometimes`in caldigi sahne gozumun onunden gitmiyor.. inanilmaz etkilendim..

aşkı en iyi tanımlayan filmlerde de yazdığım üzere izlediğim en iyi aşk filmlerinden biri.kate winslet'ı hep hanım efendi hatta biraz asosyal rollerde gördüğüm için bu yırtık hali cok hoşuma gitti.rolün hakkını vermiş gerçekten.jim carrey'nin oyunculuğuna laf yok zaten yeri doldurulamaz onun.benim filmde en çok etkilendiğim olay hafızalarından sildirdikten sonra tekrar birbirlerinden hoşlanmaları oldu ki bu filmin başlarında gösterildiği halde meğerse filmin sonuymuş ve bi de kirsten dunst'ın aslında beyninden aşkını sildirdiğini öğrendiği an beni çok etkiledi :(

kesinlikle mükemmel bi film..herşeyden önce acayip gerçekçi,,oyüzden benim de aşkı en iyi tanımlayanlar da yazdığımdır kendisi..bu filmi izlemeden önce hep derdim;ya şu mutlu sonlardan sonra neler olduğunu gösteren filmler yapsalar diye :D

pam demiş ki:
filmin baslarinda jim carrey`in arabanin icinde agladigi ve fonda everybody`s gotta learn sometimes`in caldigi sahne gozumun onunden gitmiyor.. inanilmaz etkilendim..

ewt süper bi sahneydi bence de, benim de aklımdan gitmemiş.. izleyeli de baya oldu zaten galiba bi daha izlemenin zamanı gelmiş :)

bildiğim kadarıyla bi izmir carrefour'da vizyona girdi bu film.burdan teşekkürlerimi sunarım (aman çok taktılar..).film çok etkileyiciydi ve bi filmdeki jim carrey'e baktım bi de "dumb and dumber" da ki performansına.sonuç olarakşuna bir kez daha kanaat getirdim ki bu adam müthiş bi oyuncu.beni en çok etkiliyen filmi ise "the truman show"du.1 hafta sağda solda kamera aramasam da beni baya bi etkilemiş ve düşündürmüştü...

ben o filmi komedi filmi olarak aldıgım için bi hayal kırıklıgına ugramıştım ve o hayal kırıklıgını hala atamadım ve filmi bi kenarda bekletiyorum izlemiyorum trip atıyorum

YGT_snf demiş ki:
ben o filmi komedi filmi olarak aldıgım için bi hayal kırıklıgına ugramıştım ve o hayal kırıklıgını hala atamadım ve filmi bi kenarda bekletiyorum izlemiyorum trip atıyorum
Hiç mi bilgi almazsınız izlemeyi düşündüğünüz filmle ilgili? Ya da aldığınız yere sormaz mısınız "Neyin nesidir bu?" diye? Tabii ki, filmin tamamını anlatan yazıları okumayın (yukarıda birçok kez belirttiğim gibi ki, bu sefer de filmin anlamı kalmıyor...) ama eserle ilgili bir iki eleştriye de göz atmak lazım. Sonra filme küsersiniz, filmin haberi olmaz!

Sevgiler...

Geri