silent hill

http://www.sonypictures.com/movies/silenthill/
Film 21 nisanda vizyonda, aslında trailer fena görünmüyor (Arkada çalan never forgive me, never forget me'nin etkisi var belki.).
İki güzel haber, birincisi trailerde noise effect var (Ekranın sürekli karıncalı birşekilde görünmesi.). Acaba filmde de bu şekilde mi olucak. Sadece alternatif dünyaya geçişte olması temennimiz. Geri kalan filminde yinede sisli olmasını isteriz.
İkinci mega haber trailer'da da görüceğimiz üzere Pyramid Head filmde yer alıcak :D Serimizin favori kahramanı burda da var. Belki James'den de bir haber alırız (Piramit kafa varsa James zaten var demeyin, artizlik yapmayın :D )

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Pek sallayan yok gibi ama olsun :)
Yeni trailer'da gelmiş, web sitesi bir güzel yenilenmiş. Sanırım hikaye ilk oyunun biraz değiştirilmiş bir versiyonu.

sanırım 2yi konu alıyo. işallah james sunderland'de vardır. onun gibi karizmatik bi kahraman olmalı bence. oyundaki korkunun yanında hüznüde vermişlerdir umarım.

premature_boy demiş ki:
sanırım 2yi konu alıyo. işallah james sunderland'de vardır. onun gibi karizmatik bi kahraman olmalı bence. oyundaki korkunun yanında hüznüde vermişlerdir umarım.
Yukarıda bahsettiğim gibi, sanırım ilk oyunu konu alıyor (Ya da ona yakın ve göndermeler var).
Aynı şekilde yolda bir araba gidiyor ve bir anda kaza yapıyor. Kız kayboluyor. Birin başlangıcı ile aynı, ki yine kızın adı Cheryl sanırım yanlış duymadıysam fragmanda. Ve yine polis ablamız var.
Dediğim gibi piramit kafa var filmde ama, o da bir şekilde James Sunderland var mı merağını uyandırıyor, ya da James yoksa piramit nasıl var gibi. O da senaryo icabı diyip geçiceğimiz birşey.

evet sanırım konuyu direk 1den almışlar. yaratıklar 2den. piramit kafada var :) ama bence baş karakter o kadın olmamalıydı. bu seriyi götüren en önemli özellik bence karakterlerdi. fragmanda arkadan gelen siren sesleri, bolca karanlık ve tellerden yapılmış mekanlar filan sanki oyuna bağlı kalınmış hissi verdi. bu arada ben fragmanda promise (reprise) ve silen hill'i duydum. sanırım direk akira yamaoka'nın şarkılarını koymuşlar. bu da gerçekten sevindirici. umarım film beklentilerimizi karşılar. artık tek yapmamız gereken beklemek.

Şimdiye kadar iki tane fragman izledim, ikisinde de serilerde kullanılan müzikler vardı, her sahnede onlardan alınmış. Sadık kalınması en iyisi olucaktır, zaten yapımda Akira Yamaoka'nın eli olmazsa filmin mayasının tutucağını sanmıyorum.

Filmde sanırım yine orjinal müzikler kullanılıyor (Fragmanda ikinci ve üçüncü oyundan müzikler vardı).
Evet, yurtdışında film vizyona girdi, 2004'te açılan başlıkta nihayetine kavuştu ama, ülkemizde hiçbir tık yok. Ne gelecek programlarda ne sinema dergilerinde vs..
Ne zaman gelecek gu film?

Filmde sanırım yine orjinal müzikler kullanılıyor (Fragmanda ikinci ve üçüncü oyundan müzikler vardı).
Evet, yurtdışında film vizyona girdi, 2004'te açılan başlıkta nihayetine kavuştu ama, ülkemizde hiçbir tık yok. Ne gelecek programlarda ne sinema dergilerinde vs..
Ne zaman gelecek bu film?

filmi yapanlar arasinda japonlar da var. onun icin daha guzel oldugunu dusunuyorum:) film i silent hill 1 ve 2 den almislar. gercekten yurek hoplatan sahneler var. filmi anlatmak istemiyorum dogal olarak ama, su silent hill 2 deki piramit kafa yi cok piskopat yapmislar soylemeden edemeyecegim. :twisted:

Heralde bu film vizyona girmeden geçip gitcek türkiyeden,hatta geçti bile bence.Belki yurtdışında beklenen başarı alınamayınca türkiyede'de aynı başarısızlığın olcağı dusunulerek vizyona sokmamışlardır ama eğer boyle bişey olduysa yaz sonu gibi dvd'si raflarda yerini alır...

filmi izleme şansını buldum bence filmi oldukça iyi yapmışlar film bence silent hill oyunlarının karması olmuş gibime geldi vizyona girmediği için içeriğini anlatmıyacam tabi ki ama hemşire sahnesi benim koptuğum andı :twisted: :twisted: ewet japonlar yapsa belki daha iyi olurdu belkide ama bu da gayet iyi....

wazgaat demiş ki:
filmi izleme şansını buldum bence filmi oldukça iyi yapmışlar film bence silent hill oyunlarının karması olmuş gibime geldi vizyona girmediği için içeriğini anlatmıyacam tabi ki ama hemşire sahnesi benim koptuğum andı :twisted: :twisted: ewet japonlar yapsa belki daha iyi olurdu belkide ama bu da gayet iyi....

Hemşire sahnesine neden koptun ? Bence tam yerindeydi. Oldukçada seksiydi. Film 1. oyun gibi başlıyor ama devamı değişkenlik gösteriyor. Finalde hadi 2. film başlasın modunda. Resident Evil da oduğu gibi bayanlar gene karakteristlik bacak gösterisinde canım Leonumda yoktu seride Silent Hill de farklı kalmıyor bu konuda. Biraz fazla aksiyon gibi olmuş fakat tatmin ediyor insanı. Bakalım 2. film nası olacak Room'a atlar belkide :)

Silent Hill oyunu hakkında bir fikrim olmadığı için genel olarak filmi beğendim. Oyunu çok iyi bilem müdavimleri filmi "yeterli" bulmasalar da oyununu bilmeyen biri olarak işini iyi yaptığını düşünüyorum filmin.

Fantastik korku diye başlamıştık zaten izlemeye. Hazırlıklıydık yani tılsımlı olaylarla örtülü karakterlere ve mistik ortamlara. Yönetmen Christophe Gans, Kurtların Kardeşliği ve Rahan filmlerinin rejisörü. Aynı zamanda dillere destan Necronomicon (1994) filminin de yönetmeni. Sırf Necronomicon filmi düşünülerek bile yönetmenin elinin korku filmine alışkın olduğunu söyleyebiliriz. Hali hazırda oyun için de "korkutucu" dendiğinden Gans'in çok da zorlanmadığı belli.

Film, bütünlüğü yönünden, oyunu bilmeyenlere ızdırap çektirmemek için oyunun 4. serisi temel alınarak çekilmiş. Silent Hill 4: The Room. Genel atmosfer, mekan, kullanılan görsel efektler ve karakterler oldukça başarılıydı. Dekora yeterince özen gösterilmiş. İç mekanlar son derece soğuk ve ürkütücü tasarlanmış, dış mekan ise sürekli sisli. Yaratıklar özellikle fazla abartılıydı ve her yerden çıktıkça bir süre sonra rahatsız olmaya başlıyorsunuz, huzursuzluk yaratıyor ;) Bazı sahneleri mide kaldırmayan cinsten bulanlar da olabilir. Ancak görüntüler kesinlikle başarılıydı, özensiz, sırf vahşet görüntüsü olsun diye sunulmuş şeyler değildi. Fantastik öğelerin filmin neredeyse tamamına hakim olması sebebiyle bazı sahnelerde görsek efektlere biraz fazla yüklenildiğini düşünüyorum, o sahnelerde cidden oyun mu oynuyorsunuz film mi izliyorsunuz hafiften karışıyor.

Dışarda sürekli puslu ortam, içeride karanlık taş mekanlar, etkileyici müzikleri ve insana huzur vermeyen ucubik karakterleri ile Silent Hill güzel bir filmdi. Oyundan bihaber olan benim gibi izleyiciler filmin sonu için biraz "havada kalmış" diyebilirler. Mutlu sonla biten bir final olmaması da ayrı bir çekicilik katmış filme.

* Minik ayrıntı: Anne rolündeki Radha Mitchell'in Silent Hill'e ilk gelip okula girdiği ve bayılıp ayıldığı anda fonda Johnny Cash- Ring of Fire çalıyordu. Benim için filmin güzel sürprizlerinden biriydi ;)

alp_khan demiş ki:
wazgaat demiş ki:

Hemşire sahnesine neden koptun ? Bence tam yerindeydi. Oldukçada seksiydi. Film 1. oyun gibi başlıyor ama devamı değişkenlik gösteriyor. Finalde hadi 2. film başlasın modunda. Resident Evil da oduğu gibi bayanlar gene karakteristlik bacak gösterisinde canım Leonumda yoktu seride Silent Hill de farklı kalmıyor bu konuda. Biraz fazla aksiyon gibi olmuş fakat tatmin ediyor insanı. Bakalım 2. film nası olacak Room'a atlar belkide :)
koptum dememdeki maksat '' en beğendiğim sahneydi '' sen ne anladın bilmiyorum valla. Ben bi devam filmi beklemiyorum

Geri