A Beautiful Mind

Birkaçtane ingilizce cahili Türk bu filmi şu şekilde çevirmiş...

A Beautiful Mind ==> Kafası güzel ( Bkz alkolü fazla kaçırmak) :LOL:

Yazık...Trajikomik bir milletiz...

ben ağlamıştım bu filmde :( fazla zeka da iyi değil, ya da aklın yönetebileceği kadar zeka lazım falan diye epey karışmıştı kafam. Sonuçta Nash sevdiklerini kaybetmemek uğruna zekasını kontrol altına almayı öğrendi, belki de en büyük güç sevgi :roll:

ben çok korkmuştum :D
akşam izlemiştim filmi, gece o Russell Crowe'un gördüğü şapkalı adamı gördüm rüyamda (Ed Harris'in oynadığı Amerikan ajanı)

sonra Russell Crowe Oscar'ı Denzel Washington'a kaptırmıştı, uzun uzun küfürler etmiştim...

film gerçekten çok etkileyiciydi. şizofreni iyi işlenmiş. özellikle Nash'in çocuğunun gerçek olup olmadığından şüphelendiği (o gerçek değil hiç büyümüyor) sahnede kopmuştum. oyunculuk mükemmel. kaç kere izledim hatırlamıyorum ama şiddetle tavsiye ediyorum arkadaşlar...

diğer ikisini merak ettim doğrusu. sorun piyasaya çıkan 3 filmden ikisini izlemek değil. köklü bir sinema özgeçmişine sahip olmak. sinema tarihine baktığında bir yığın başyapıt var. bunlar dahil mi yoksa sadece günümüzde çekilen filmler arasında en iyi 3 içinde mi merak ettim...

son bikaç yıldır desem.. tabii sen bütün baş yapıtları bildiğine göre tuthankamon falan olmalısın... hatta ilk çekilen filmde de bizzat oradaydın anlaşılan....

tüm başyapıtları izleyen ve elinden geldiği kadar takip etmeye çalışan herkes ilk çekilen filmde oynuyorsa filmin başrol oyuncuları epey kalabalık ama ne yazık ki sen yoksun oyuncu kadrosunda. bunu polemik yaratmak için değil sadece merak ettiğim için sormuştum ve saol cevabımı aldım...

Geri