Old Boy

Muhteşem.Uzakdoğu filmlerine karşı bakış açımı değiştiren bi film.Ancak bi kaç ay önce seyretme fırsatım oldu.Bu sene seyrettiğim en iyi filmdir.Şiddet ötesi duygularla tavsiye ederim seyretmeyenlere..

Buzdan_kanaT demiş ki:
Muhteşem.Uzakdoğu filmlerine karşı bakış açımı değiştiren bi film.Ancak bi kaç ay önce seyretme fırsatım oldu.Bu sene seyrettiğim en iyi filmdir.Şiddet ötesi duygularla tavsiye ederim seyretmeyenlere..

ya uzak doğu filmleri cok iyidir biraz gec kalmıssın kesfetmekte senaryoları cok sağlamdır ama tabi ki old boy'un eline hiçbiri su dökemez o nası yıkıcı bi filmdi yahu :!: :!:

Old Boy'u da ve 3lemenin diğer 2 filmini de izledim.Old Boy kesinlikle muhteşem bi film intikam filmleri arasında gerçi diğer ikisi de intikam üzerine kurulu.Yalnız anlamadım bu intikam sevdasını hele 3lemenin son filmi Sempathy for Mrs. Veangeance'de kabak tadı vermiş bu intikam olayı.Chan-Wook Park yine muhteşem çekmiş filmlerin üçünü ama Old Boy kadar kayda değmiyo bence diğer iki film

üçlemenin ilk filmini az önce izledim."old boy" kadar çarpıcı bir senaryosu olmasa da çok iddalı bir filmdi.3. filmi tez elden bulup izlemeye calıscam....

söylenecek fazla söz olmasa gerek....
resmen kanım dondu ya finalde... 8O

filmde verilmek istenen birde msj var.. :!: "TV kötü bir iletişim aracı değildir bilakis doğru yerde kullanıldığında iyi bir iletişim aracıdır." adam dışarı cıktığında kendisine edilen küfürleri anlamaması, televizyonun küfür öğretmediğini,,, akvaryumun önünde durup içindeki balığın tüm özelliklerini bilmesi, televizyonun çok faydalı şeyler öğrettiği vurgulanmış....

birde filmde hiçbir özel efekt kullanılmamış...ahtapot sahnesinde dahi.. :D
bu yüzden filmi izleyecekler aç karna izlemesin..midesi bulanabilir... :D :D

Benim o sahnede iştahım açıldı desem inanır mısın ? :) Adam öyle bi iştahla yedi ki anlatmak mümkün değil. Bi de o izlediği Kore televizyonu. Eğer bizim televizyon kanalları olsaydı muhtemelen hiç bişey öğrenemeyeceği gibi, o kadar senenin sonunda "aptal" olarak dışarı çıkardı. Dolayısı ile film filan da olmazdı :)

Geri