Scarface

İzlemesi dün kısmet olan 1983 Brian DePalma filmi. Suç/Drama tarzı bu film, Al Pacino'nun yeteneği ile varolmuş.

Antonio Tony Montana adında bir cübalıyı oynamaktadır filmde ve bu film için bir sene kadar cübada bir hapishanede kalmıştır; dili ve sosyal öğreleri iyice uygun hale getirmiştir filme. Al Pacino'nun ablak yüz ifadeleri de hasta ediyor bu filmde insanı.

Film'de daha iyi olabilecek yerler var tabi ki ama bunları o zamanın imkanlarına veriyorum biraz da. Müzikler daha iyi olabilirdi mesela.

Öz olarak, Küba'dan kaçan siyasi bir suçlunun yükselmek için yaptıklarını, hırsının getirdiklerini anlatıyor film. Kesinlikle tavsiye ederim. Godfather serisini izleyenlerin mutlaka görmesi lazım.

Bu arada eklemeden edemeyeceğim: GTA - Vice City bu filme epey özenilerek yapılmış bir oyundur.

http://www.imdb.com/title/tt0086250/

bu filmde asil Al Pacino oyunculugu gördum..cok fazla olmayan bi sey var bu filmde filmin bas rolunu ne kadar sevsende ölmesini istiyosunn bunu yaratmayi cok iyi basarmislar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynen, ben de ölmesini istedim, ölmeseydi komik saçma olurdu..

Ayrıca, Manny ile olan son olay iç burkucu bir şey. Uyuşturucu ve hırsın yıktıkları da iyi gösterilmiş filmde.

Filmle ilgili bir dipnot vereyim, film 1932 yılında Howard Hawks tarafından çekilen aynı ismli filmin yeniden çevrimidir. Al Pacino ve Brain De Palma'nın en iyi filmlerindendir, yansıttığı 80'li yılların havası nedeniyle ayrıca sempatimi kazanan, mafya olmadan önce izlenilmesi gereken bir film :)

simdi o oyunlar iste bunlardan aldi diyosunuz ama filmlerdeki adamlarda gercekten alinma...Godfather da Corleone ailesi gercektede vardi hatta o cene olayi kediyi oksama olayi Coppala nin kendi kafasindan yarattigi seyler degil bunlari gercektede iste o Don Corleone denilen adam yapiyodu ayni sey Scarface icinde gecerli bunlar gercekte ki karakterleri alip bi hikayenin icine koymuslar film cikmis ortaya...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
CedriX demiş ki:
simdi o oyunlar iste bunlardan aldi diyosunuz ama filmlerdeki adamlarda gercekten alinma...Godfather da Corleone ailesi gercektede vardi hatta o cene olayi kediyi oksama olayi Coppala nin kendi kafasindan yarattigi seyler degil bunlari gercektede iste o Don Corleone denilen adam yapiyodu ayni sey Scarface icinde gecerli bunlar gercekte ki karakterleri alip bi hikayenin icine koymuslar film cikmis ortaya...
Ben Godfather'ı tamamen yazış sanıyordum yani gerçekle alakasız. Hmm....

_RiveRwind_ demiş ki:
CedriX demiş ki:
yok gercekden alma o da tabi filmde olanlar gercek degil ama karakterler 40li yillarda unlu Italyan mafyasi Corleone ailesini anlatiyo...

isliorum, isliorum, aklıma gelince yine isliorum, filmi isledikçe tony montana gibi hisederim kendimi, küba'dan beraber geldii arkadışının kıs kardeşiyle aynı evde gördüü sahne ve son sahneler alır götürür beni bilinmeyen derinliklere,

süper bi fimdir...MTV 'de ünlüerin evini gezeken herkez nedense "aha scaface dvdsi" falan der...izlemeyen kalmamıştır heralde...ayrıca al pacino'u bugün al pacino yapan filmlerin başnda gelir...

pacino cidden bu tarz filmler için var olmus bir canlı kesinlikle muhtesem bir film yani filmde insana önemi olanın oyunculuk kalitesi oldugunu ispatlayan filmlerden biri

CedriX demiş ki:
_RiveRwind_ demiş ki:
CedriX demiş ki:
yok gercekden alma o da tabi filmde olanlar gercek degil ama karakterler 40li yillarda unlu Italyan mafyasi Corleone ailesini anlatiyo...

Al Pacino'da Corleone kasabasında doğmuş zaten adam doğuştan godfather...(yazış değil)

efsane toni montana ve onu yaratan oliver stone ve onu ete kemiğe sokan al pacino.bu film ne kadar kötü olabilirki!oliver stone zaten muhteşem bir senerarist ve al pacino da zaten harikulade bir uyuncu.insanlar böyle dehşet filmlerini seviyor nedense tabii birde en alttan zirveye yükselme var ki işte o bizim filmi bu kadar sevmemize yardımcı oluyor.

Geri