Çemberimde Gül Oya

İyi güzel dizi, ben de fırsat buldukça (ya da boş kaldıkça) izliyorum da Kanal D'de böyle bir dizinin ne işi var henüz çözemedim. Hem medyayı, ve yarattığı kültürü eleştiriyorlar aynı zamanda en yozlaşmış, en taraflı haberleri izleyiciye sunan özel tv kanallarından birinde yayına devam ediyorlar? Medya patronlarını eleştiriyorlar ki kanal zaten tüccarın tekine ait. Haber bültenlerinde bile bankasının reklamını yapmakla meşgul. Kredi karşılığı hükümet yalakalığı da buna dahil... Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Ex-solcu tayfası günah mı çıkarıyor bu diziyi yayınlamakla anlamadım gitti.

G

Guest

ben de melisa sözen'i çok hoş buluyorum ( :oops: ) ama diziyi izleme ve beğenme nedenim bu değil tabiy ki... :D

hehe tabi canım.. :wink: kesinlikle izleme nedenim siyasi gerçeklerin altında sıkışmış olan toplum düzeninin kapitalizm gölgesindeki insanlarla...öyle işte:D

onlarca dizi arasından kendini farkettiriyor.çağan ırmak'a söyleyecek söz bulamıyorum valla... kadro da çok sağlam.gerçi kartal balaban'ın (dizide hasan'ı oynuyor.) oyunculuğunu pek beğenmiyorum ama o kadar iyi oyuncu arasında göze batmıyor.çok iyi dizi.görüntü yönetmenine de ayrıca hayranım...

geçmişinden pek bir habersiz olan yeni neslin biraz olsun birşeylerden haberdar olmasını sağlayabilecek, anlatımı, oyuncuları, kurgusuyla diğer dizilerle arasındaki farkı açıkca ortaya koyan ve bütün kadroyu ayakta alkışlamama neden olabilen mükemmel dizi..

Son zamanlarda izlediğim en güzel dizi diyevbilirim kurgu senaryo filan harika, oyuncuların yetenekleri konusunda söyleyecek laf bulamıyorum. Özellikle yurdanur un annesi rolü bırakmış yaşıyo resmen

Çok tesadufi bir şekilde ilk bölümünü izledim.. Hİç ama hiç merak ettiğim bir dizi değildi. Bİ sebepten izledim ve bir daha kaçırmamaya özen gösterdim..

neredeyse hiç TV izlemeyen biri olarak izlediğim iki diziden biri. (bu daha ağır basıyo :) )
70'lerde yaşananları , sol görüşlü gençlerimizin ne şekilde işkence gördüğünü gözler önüne seren güzel bir dizi.
oyunculuklarını da beğendim.
TV deki bu iğrenç dizi yığınının içinde hemen kendini belli ediyor.
bu arada işin estetik kısmına değinmeden geçemicem.kızın gözündeki sürme ne öyle :D
zarife de çok güzel :D

ben de henüz 1-2 bölüm izleyebildim ve oldukça beğendim. en azından diğer bütün yayınlanan dizilere göre değişik bir konusu var. ayrıca tek başrol oyuncusunun etrafında dönmediği içinde oldukça başarılı. bütün o salak sitcom, köylü, lise ve mafya dizilerinin arasında kaliteli birşey yapmayı becermiş birisi . çağan ırmak sanırım yönetmeni , tebrikler.

çok güzel dizi ...Ucundan da olsa gösterdiği işkence sahneleri çk büyük bir cesaret. Çağan Irmak dizinin üzerinde çok uğraşıyor belli. Oyuncular,senaryoyu falan geçtim görüntü kalitesi, sahne geçişleri falan çok iyi. Dün ki bölümdeki Mehmet'in gördüğü rüya sahnesi süperdi. Bir de Mehmet'i oynayan çocuk birazcık Deniz Gezmiş' e benzemekte...

aynen yaa...
o sinan beyin karısmıydı yaa...
tam bakamadm ödüm cortladı resmen...
bencede rüya sahnesi mükemmeldi...
selda alkorun gençliğini (adını tam bilmiyorum)oynayan kızla acayip bi benzerlik var...
mehmetin yaşlılığınıda bi bölüm gösterdiler oda biraz benziyodu...
muhteşem bi dizi yaa kopuyorum onu izlerken...geçen gün az daha ağlıyodum be:)