Umut Kuzey

evet ancak kral tv ye yaraşırdı o da oldu.hey yarabbim ya...bakalım daha rock müzik nasıl düşcek.umut kuzeye emanet etmişiz müziği.
.....

işte senin gibi boş düşünceli insanlar ancak böyle saçma sapan şeyler yazabilir. nedim acıyorum senin gibi böyle gençliğe gerçekten!

madem böyle cesaret edip yazıyorsun bişeyler anlat bakalım rock nedir nerden gelmiştir kimler dinlersin senin için rock nedir kimler rockçıdır bu piyasada vs. vs. ... BUNLARA CEVAP VEREMEYECEKSEN KAPA ÇENENİ HİÇ KONUŞMA!

Sen ve senin gibiler bu müziğin kalitesini düşürüyor maalesef. işte böyle boş düşünen beyinler... şuna inanıyorum ki kral tv de rock müziğin önemini anlayıp böyle güzel projeler yapmak istemiştir. rock müzik adına yapılan bir projenin neresi rock müziğin kalitesini düşürüyor anlamadım? bir açıklama yaparsan sevinicez be!!! kral tv ülke genelinde en çok izlenen dinlenen bir kanal. genç rock programında 5 amatör grubu ağırlıyor ve kliplerini döndürüyor, konuşarock ta rock müziğin üstadları ve bu müziği yapan insanları ele alıp konuk ediyor ve kliplerini yayınlıyor! kral tv gibi bir kanalda aklı başıan gelmiş ve rock müziğe yer veriyor önemsiyor işte daha ne istiyorsun!!!

ha burda hem umut kuzeye eleştiri geldiği için hemde kral tv ye eleştiri geldiği için cevap yazdım.

programı sunan umut kuzey değilde bir başkasıda olabilirdi bu hiç sorun deil... kim olursa olsun böyle bir program yapmaları rock müziğin gösterilmesi dinletilmesi açısından çok güzel.

ama bu şekilde saçma sapan eleştirler yapılmasın!!!

kral tv nin yapmış olduğu bu tür olgunun
arkasındayım ve destekliyorum gerçekten. rock müziğin yansımasını da görecektir insanlar...

evet delikarakedi ve onur bu arkadaşlarımıza gerçekten katılıyorum ya sen böyle boş kafalılar oldukça bizim müziğimiz hiçbiryere gelemez Umut Kuzey veya başka biri bu programın olması bence gayet çok iyi Umut Kuzey'ede başarılar diliyorum... ;)

arkadaş rock ın büyük üstadlarından temsilcilerinden çok iyi biliyor ya işte :=)

madem saçmalık olarak görüyorsun bulutsuzluk özlemi gibi 20. yıldır bu piyasada olan bir grup neden konuşarock ın ilk program konuğu oluyor??? onları enayi yerine koymuş oluyor...

boşver ya zaten nedediğinide bilmiyorum. dur bir bakalım arkadaşın yazdığı diğer cevaplara anlarız derdini:=))

arkadaşın mesajlarını inceledimde çok iç açıcı şeyler bulamadım açıkcası :=)) grizu ve dajavu ağırlıklı başlıklarda bulunuyor mesajları...

bizde sorduk bakalım gizem-nk... umarız cevap verir arkadaş:=))

Kendi içinde Rock müziğin piyasalaşmasını yani açık olarak göz önünde olmasını daha da açık olmamız gerekirse arka sokaklardan alınıp herkesin içinde yapılmasını içine sindiremeyen biri olabilir eticin. Karalamıyorum, korumuyorum. Sadece düşüncesizce yazılmış bir yazı olmasının yanında belki de bu düşüncelerle yazılmış olabileceğini hatırlatıyorum. Herkesin bu müzik tarzına bakış açısı "Pop müziği döver" şeklinde olmuyor ve herkes bu müzik Pop müziği dövsün diye uğraşmıyor. Eticin sizin beğenmediklerinizi söylemiş bende savunmuyorum söylediklerini yeni gruplar için bu tür programlar STV'de bile yapılabilir ancak bu kadar üstünde durmanız ilginç

Ayrıca onurkalenin mesajıda eticin'in sizce anlamsız mesajından çok daha anlamsız ve seviyesiz.

"hayır kardeş bir de şu var bu ETİCİN AKILLI KRAL TV SALAK HATTA ORAYA KATILAN GRUPLAR YARIŞMACILAR HATTA UMUT KUZEY BİLE ENAYİ BU ETİCİN SÜPER AKILLI dostum sen git başka şeylerle uğraş arabeks le ne bileyim hiphop falan onlarla uğraş hadi canım hadi..."

Unutmayalım ki oraya katılan gruplar (aralarında Soda ve Aferim grupları Umut Kuzeye benim önerilerimle katılmış olsa da ) elbette akıllı ancak bu işe tanıtım olarak bakıyorlar tabi ki enayi değiller ancak göz yummak zorundalar :) Bulutsuzluk Özlemi ise Sütten çıkmış ak kaşık değil. Barışarock öncesi Converse festivaline çıkmış bir grup ve grup içi demokrasiye inanmadığımdan -kendimce- yıllarca dinlememe rağmen dinlemeyi bıraktığım ve onlarında artık bu işi bırakmasını temenni ettiğim grup.

Yani işin kısacası Umut Kuzey tanıtım için çok güzel şeyler yapıyor, gruplar katılıyor ancak bu "bir grup buna katıldı diye doğrudur" anlamına gelmiyor.

Bence doğrudur, güzeldir desteklerim ancak başkasına göre değildir. Lüfen kimse kimseye salak, aptal demesin ve kimse Arabesk'i yada Hip hop'u aşağılamasın çünkü savunduğunuz kişi "Arabesk" coveri yapmış bir kişidir :)

Herneyse umarım önümüzdeki haftalarda daha iyi şeyler olur rock müzik adına...

Şunu da söylemden geçemeyeceğim yarışmada Second grubu neden kanal kayıt koyup playback yaptı biri anlatırsa...

herkesin içinde yapılmasını sindiremiyor olabilir ama sonuçta rock müzikte piyasanın yenilgisine uğramış ve günümüzde bir çok alternatif tarzda rock müzik grubu veya sanatçısı piyasada yer edinmiştir bir çok insana da sesini duyurabilmiştir... ve ki bu durum rocka yanlış gözle bakan insanlara karşıda bir cevap olmuş olup onların gözlerinde ki yanlışı gösteriyor.

bu emre aydında olabilirdi programı sunan hiç sorun değil... ozaman da emre aydını kötüleyecekti bana göre!

onurkale sevdiği için belki birden okuyunca sinirlendiği için yazmış olabilir...

neye göz yummak zorundalar pardon??? kendilerini en iyi şekilde tanıtacaklar daha ne istiyorlar! böyle saçmalıkmı olur! bu işler şans işi fakat detsk gerekiyor. sen ki ülkenin en çok izlenen kanalında bir yarışmadasın ve klibin dönüyor! allahtan belanımı istiyorsun yani! artık bu zamanda bu işler böyle eskisi gibi değil yani herşey... göz yumucam ulan diyorsa hiç çıkmayacaktı ve eğer varsa başka alternatifi onu değerlendirsin. kıçını yırtsa eline böyle bir şansı yakalayamaz kolay kolay bu zamanda!!!

arabesk coverını bir çok sanatçı yapmıştır yapmaktadır...

second la ilgili sorun hakkında bilgimiz yok onu ancak ya umuttan yada grubu tanıyorsan onlardan örenebilirsin...

emreaydın'ı kötülerse kötülediğiyle kalır umursayan umursar vallla ama haklı gerekçeleri varsa da bişey diyemeyiz. Zaten bir çok kişinin aklında var bu olay kral tv olunca piyasa muhabbeti falan maalesef herkes harcanan masrafların geri dönüşünün olması gerektiğinin farkında değil.

Ayrıca Bir çok kişinin evinde (Benim antakyadaki evimde) müzik kanalı olarak sadece kral tv çekiyor ve bu bazı kişilerin evinde maalesef net yok ve kaliteli müziği ayırt edebilmenin tek yolu bazen kral tv.

gerilim tırmanmaması için ben yazımı düzelttim ama tüm sözlerimindearkadasındayım bu ağır eleştiri Feridun Düzağaç a Umut Kuzey e Haluk Levent e ne bileyim A ya B ye yapılsa idi aynı tepkiyi verirdim ama tek isteğim şu ETİCİN arkadaşımızın acilen bize bir ROCK müziği bir açıklasın birde ondan öğrenelim yoksa bu iş cidden çığrından çıkıcak...

Bence sen haala çığrından çıkarmaya çalışıyorsun Rock müziğin tanımını yapıyor yada yapamıyor olması bizi ilgilendirmiyor ve bence başlık amacından sapıyor üstüne düşülmeyecek kadar önemsiz bir konu.

nuwanda demiş ki:
Kendi içinde Rock müziğin piyasalaşmasını yani açık olarak göz önünde olmasını daha da açık olmamız gerekirse arka sokaklardan alınıp herkesin içinde yapılmasını içine sindiremeyen biri olabilir eticin. Karalamıyorum, korumuyorum. Sadece düşüncesizce yazılmış bir yazı olmasının yanında belki de bu düşüncelerle yazılmış olabileceğini hatırlatıyorum. Herkesin bu müzik tarzına bakış açısı "Pop müziği döver" şeklinde olmuyor ve herkes bu müzik Pop müziği dövsün diye uğraşmıyor. Eticin sizin beğenmediklerinizi söylemiş bende savunmuyorum söylediklerini yeni gruplar için bu tür programlar STV'de bile yapılabilir ancak bu kadar üstünde durmanız ilginç

Ayrıca onurkalenin mesajıda eticin'in sizce anlamsız mesajından çok daha anlamsız ve seviyesiz.

"hayır kardeş bir de şu var bu ETİCİN AKILLI KRAL TV SALAK HATTA ORAYA KATILAN GRUPLAR YARIŞMACILAR HATTA UMUT KUZEY BİLE ENAYİ BU ETİCİN SÜPER AKILLI dostum sen git başka şeylerle uğraş arabeks le ne bileyim hiphop falan onlarla uğraş hadi canım hadi..."

Unutmayalım ki oraya katılan gruplar (aralarında Soda ve Aferim grupları Umut Kuzeye benim önerilerimle katılmış olsa da ) elbette akıllı ancak bu işe tanıtım olarak bakıyorlar tabi ki enayi değiller ancak göz yummak zorundalar :) Bulutsuzluk Özlemi ise Sütten çıkmış ak kaşık değil. Barışarock öncesi Converse festivaline çıkmış bir grup ve grup içi demokrasiye inanmadığımdan -kendimce- yıllarca dinlememe rağmen dinlemeyi bıraktığım ve onlarında artık bu işi bırakmasını temenni ettiğim grup.

Yani işin kısacası Umut Kuzey tanıtım için çok güzel şeyler yapıyor, gruplar katılıyor ancak bu "bir grup buna katıldı diye doğrudur" anlamına gelmiyor.

Bence doğrudur, güzeldir desteklerim ancak başkasına göre değildir. Lüfen kimse kimseye salak, aptal demesin ve kimse Arabesk'i yada Hip hop'u aşağılamasın çünkü savunduğunuz kişi "Arabesk" coveri yapmış bir kişidir :)

Herneyse umarım önümüzdeki haftalarda daha iyi şeyler olur rock müzik adına...

Şunu da söylemden geçemeyeceğim yarışmada Second grubu neden kanal kayıt koyup playback yaptı biri anlatırsa...

Herkesin doğrusu kendinedir.Fakat gerçek tektir.Kral TV de bugün, Mor ve Ötesinin ,Emre Aydın'nın,Umut Kuzey'in,Haluk Levent'in, Teoman'nın,Ogün Sanlısoy'un, Aylin Aslımın,Şebnem Ferah'ın klipleri Kral Tv de yayınlamasa Rock Müzik bu kadar çok geniş kitleye,gençliğe ulaşılabilirmiydi? Kral TV bugün en büyük izleyici kitlesi olan bir kanal.Bu arada Kral Tv yi savunmuyorum.Fakat MTV dede klip yayınlamak için para alıyorlar,Kral Tv dede..Bütün televizyonların bakış açıları aynı,ayakta kalabilmeleri için de bu bakış açısı yadırganamaz.Fakat Kral TV de bakış açısı değişmişse, Rock Müzüğüne daha fazla yer veriyor ve amatör gençlere fırsat tanıyorsa, ve bu amatör arkadaşlar güzel şeyler yapıyor ve bunu paylaşmak istiyorsa bunun neresi yanlış..O zaman Şebnem Ferahta,Mor ve Öteside,Emre Aydında Kral TV de klip yayınlatmasın.. Olacak şey değil..Bırakın abi Rock müzik daha çok kişi tarafından dinlensin..Görmüyormusunuz Rock müzüğünün yükselişi bu programları beraberinde getiriyor..Ve Umut Kuzey bu amatörlere fırsat yaratan bu programı kabul ettirmişse iyi bir şey yapmış..Neden gerçekleri görüp iyi şeyleri takdir etmeyi denemiyorsunuz.

ya tabiiki kötülediğyle kalır kimi kötülüyorsa. haklı gerekçe göstermesi gerekiyor eğer ki gösteremiyorsa boş boş konuşuyor demektir...

işte demek istediğim benimde kral tv yi böyle kötülemek yerien desteklememiz gerekiyor. hatta genç rock programına metal ağırlıkta yapılmasını sağlatabilirizde ne bilim. bu 5 grubun yarışması sonuçlanınca bir dğer formatta metale yer verilebilir. hiçteyse kralı izlerken sevdimiz müzik tarzını dinlemiş oluyoruz boş insan dinlememiş oluruz!

onurkale boşver abi nasıl olsa bir cevap vercektir... delinin biri kuyuya taş atıyore bizde o kuyudan su çıkarsa diye uraşıyoruz:=)

rock müziğin tanımını yapamıyorsa gezinmesi abicim ozaman burda yani! oartalığa laf atmasın...

başlık amacından sapmaz burda tartıştığımız isimde umut kuzey sonuçta. tutupta başka birinin yerini işgal etmiyoruz. umut kuzey sunduğu için onun bağlığı altında yazıyor tartışıyoruz.

Arkadaşlar dün akşam yüksexes programını izlemişsinizdir umarım. GençROCK programından bahsetti Güven bey, konuk olan Manga Grubu programı izlemiş ve çok beğenmiş.Amatör gruplar için büyük şans olarak bahsettiler.Rock camiasının yeni bir Rock program kazandığını söylediler.Ve çok beğenmişler.Bencede Amatörler için büyük bir şans!

Sudenazz demiş ki:
Arkadaşlar dün akşam yüksexes programını izlemişsinizdir umarım. GençROCK programından bahsetti Güven bey, konuk olan Manga Grubu programı izlemiş ve çok beğenmiş.Amatör gruplar için büyük şans olarak bahsettiler.Rock camiasının yeni bir Rock program kazandığını söylediler.Ve çok beğenmişler.Bencede Amatörler için büyük bir şans!

Evet bende izledim..Programdan bayağı bahsettiler..Hatta Manga Grubundaki elaman, salı günü yayaınlanan Amatör Gruplardan bir tanesini çok beğendiğini söyledi:)

Sudenazz demiş ki:

yani...

Geri