Turkrock Sinema Kulübü

Interstellar "En İyi Görsel Efekt" ödülünü aldı, üstteki liste sanırsam eksik.
Onun dışında Interstellar "En İyi Film" dalında aday bile değildi zaten.
Birdman'ı izlemedim, izlemediğim tek en iyi film adayıydı, izlemeden peşin konuşmak istemiyorum ama çevremde izleyen birkaç kişiden Boyhood'dan bile daha sıkıcı olduğunu duymuştum (ki yanlış anlaşılmasın Boyhood'u sıkıcı bulmadım şahsen).
Ben diğer filmleri "güzel film" olarak niteleyebilirim ama The Imitation Game bu sene izlediklerimin yanında şaheserdir. Bence çok pis hakkı yenmiştir. tek tesellim Theory Of Everything'deki esas oğlanın en iyi erkek oyuncu seçilmiş olması.
Whiplash'ın da hakettiği yerde olmadığı kanısındayım.

Listeyi de Milliyet gazetesinden kopyaladık hakikaten eksik galiba. Zaten neyi düzgün ki adi heriflerin.

Şöyle linkleyelim: The Oscars 2015 | 87th Academy Awards

Şöyle de BBC'nin adayları ve kazananları içeren geniş listesini yapıştıralım:

Best picture
Winner: Birdman

American Sniper

Boyhood

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

Selma

The Theory of Everything

Whiplash

Best director
Winner: Alejandro G Inarritu, Birdman

Wes Anderson, The Grand Budapest Hotel

Richard Linklater, Boyhood

Bennett Miller, Foxcatcher

Morten Tyldum, The Imitation Game

Best actor
Winner: Eddie Redmayne, The Theory of Everything

Steve Carell, Foxcatcher

Bradley Cooper, American Sniper

Benedict Cumberbatch, The Imitation Game

Michael Keaton, Birdman

Best actress
Winner: Julianne Moore, Still Alice

Marion Cotillard, Two Days, One Night

Felicity Jones, The Theory of Everything

Rosamund Pike, Gone Girl

Reese Witherspoon, Wild

Best supporting actor
Winner: JK Simmons, Whiplash

Robert Duvall, The Judge

Ethan Hawke, Boyhood

Edward Norton, Birdman

Mark Ruffalo, Foxcatcher

Best supporting actress
Winner: Patricia Arquette, Boyhood

Laura Dern, Wild

Keira Knightley, The Imitation Game

Emma Stone, Birdman

Meryl Streep, Into the Woods

Best adapted screenplay
Winner: The Imitation Game

American Sniper

Inherent Vice

The Theory of Everything

Whiplash

Best original screenplay

Boyhood

Foxcatcher

The Grand Budapest Hotel

Nightcrawler

Best animated feature
Winner: Big Hero 6

The Boxtrolls

How to Train Your Dragon 2

Song of the Sea

The Tale of Princess Kaguya

Best animated short
Winner: Feast

The Bigger Picture

The Dam Keeper

Me and My Moulton

A Single Life

Best cinematography

The Grand Budapest Hotel

Ida

Mr Turner

Unbroken

Best costume design
Winner: The Grand Budapest Hotel

Inherent Vice

Into the Woods

Maleficent

Mr Turner

Best documentary feature
Winner: CitizenFour

Finding Vivian Maier

Last Days in Vietnam

The Salt of the Earth

Virunga

Best documentary short
Winner: Crisis Hotline: Veterans Press 1

Joanna

Our Curse

The Reaper

White Earth

Best film editing
Winner: Whiplash

American Sniper

Boyhood

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

Best foreign language film
Winner: Ida (Poland)

Leviathan (Russia)

Tangerines (Estonia)

Timbuktu (Mauritania)

Wild Tales (Argentina)

Best live action short
Winner: The Phone Call

Aya

Boogaloo and Graham

Butter Lamp (La Lampe Au Beurre De Yak)

Parvaneh

Best make-up & hairstyling

Foxcatcher

Guardians of the Galaxy

Best original score

The Imitation Game

Interstellar

Mr Turner

The Theory of Everything

Best production design

The Imitation Game

Interstellar

Into the Woods

Mr Turner

Best song
Winner: Glory, Selma

Everything is Awesome, The Lego Movie

Grateful, Beyond the Lights

I'm Not Gonna Miss You, Glen Campbell… I'll Be Me

Lost Stars, Begin Again

Best sound editing
Winner: American Sniper

Birdman

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Interstellar

Unbroken

Best sound mixing
Winner: Whiplash

American Sniper

Birdman

Interstellar

Unbroken

Best visual effects
Winner: Interstellar

Captain America: The Winter Soldier

Dawn of the Planet of the Apes

Guardians of the Galaxy

X-Men: Days of Future Past

Ya kim olum bu akademi, hangi mahallenin çocuğu?

Buradan akademiye sesleniyorum: Park et ve terk et.

O değil de güzel gacılar var mıydı ondan haber verin.

"PK" adlı filmi gündeme getirdikleri için @savarain ve @*companero* ya teşekkür ederim.
Film çok eğlenceli. İzlemenizi öneririm. ---Maksat teşekkürün yanında ayrıca güzel bir filmi öneri listesinde güncel tutmak olsun. : ). Yoksa zaten bir önceki sayfalarda arkadaşlar bu filmi tavsiye etmiş.---

Heyecanla bekliyoruz :)

Bir de daha üstte Oscar muhabbetleri geçmiş, görmüşken sorayım. Oscar kazanan Birdman'i benim gibi beğenmeyen var mı aranızda? Ya da Imitation Game'in hakkının yendiğini düşünen?

İkinize de katılıyorum ve ekliyorum:

Hayatımda son bir kaç senede iki şeyi ciddiye almayı bırakarak değişiklik yaptım: Akademi'nin Oscar seçimleri ve smaç jürisinin NBA all-star hafta sonundaki smaç oylaması.

Jake Gyllenhaal ve Hugh Jackman'ın Prisoners'ı müthiş filmmiş. Uzun zamandır bu derece güzel bir suç/dram/mystery (Bunu nasıl çeviririz ki? Olay çözmeli, gizemli mizemli işte.) filmine rastlayamamıştım. Mekanlar, karakterler, atmosfer... Hepsi on numara.

Jake Gyllenhaal ve Hugh Jackman'ın Prisoners'ı müthiş filmmiş. Uzun zamandır bu derece güzel bir suç/dram/mystery (Bunu nasıl çeviririz ki? Olay çözmeli, gizemli mizemli işte.) filmine rastlayamamıştım. Mekanlar, karakterler, atmosfer... Hepsi on numara.

Vaaay kimler dönmüş. Hoş geldin reyiz (şahsi olarak tanışmasakta GS başlığındaki samimi tutumunuzdan dolayı reyiz demek istiyorum, filmi de listeme ekliyorum).

Dün akşam The Great Gatsby ve Mr.Nobody'yi izledim. Gatsby fazlasıyla uzun ve iç karartıcı, Mr.Nobody zaman kırılmaları ve paralel evren muhabbetleriyle oldukça güzel, ama o da fazla uzun. Geçen günlerde izledim "Her" ilginç filmdi zira, ilginç bir distopya örneği (benim açımdan). Gelecekte AI (Artificial Intelligence/Yapay Zeka) nın gelişmesi insan ilişkilerini öldürebilir mi? Güzel konu.

Son zamanlarda forumun çehresi ve kullanıcı profili biraz değişti galiba. Bizim katılımımız da düştü ama arada sırada açıp bakıyorum gene. Yalanım yok en çok özlediğim başlık burası. The Great Gatsby ve Prisoners uzun süredir listemde olan iki film. Bu ara boş zaman bulmuşken izleyeyim ikisini de bakalım.

Metalhead adlı güzide İskandinav filminin görüntülerini atıp kaçıyorum. 1.19 itibariyle kızın mezarlıkta Savatage-Strange Wings çaldığı bir sahne var. Her izlediğimde kalkıp esas duruşa geçerim.

Vaaay kimler dönmüş. Hoş geldin reyiz (şahsi olarak tanışmasakta GS başlığındaki samimi tutumunuzdan dolayı reyiz demek istiyorum, filmi de listeme ekliyorum).

Dün akşam The Great Gatsby ve Mr.Nobody'yi izledim. Gatsby fazlasıyla uzun ve iç karartıcı, Mr.Nobody zaman kırılmaları ve paralel evren muhabbetleriyle oldukça güzel, ama o da fazla uzun. Geçen günlerde izledim "Her" ilginç filmdi zira, ilginç bir distopya örneği (benim açımdan). Gelecekte AI (Artificial Intelligence/Yapay Zeka) nın gelişmesi insan ilişkilerini öldürebilir mi? Güzel konu.

Teşekkür ettim. Forumlarda durum böyledir zaten. :)

Her'ü epeydir izlemek istiyordum. Yarın bir bakayım ona tekrardan.

En son da Iron Sky diye bir film izledim. Nazilerin Ay'da koloni kurduğu bir bilimkurgu/kara komedi yapımı. Ama çok kötüydü bence. Bildiğin 10 üzerinden 3'lük kötü yani. Tavsiye etmiyorum. :D

Bana da şöyle güzel özgürlük , doğa , manzara filmi lazım. Görüntü yönetmeni iyi çıkarmış olması lazım ama ucundan da into the wild havası olmalı. the way back ayarında da olabilir.

Bana da şöyle güzel özgürlük , doğa , manzara filmi lazım. Görüntü yönetmeni iyi çıkarmış olması lazım ama ucundan da into the wild havası olmalı. the way back ayarında da olabilir.

Dostum, sen doğa, manzara dediğinde ilk aklıma gelen film "ilkbahar, yaz, sonbahar, kış ve ilkbahar" oldu. Çok fazla into the wild havası olmasa da bence izlenmesi gereken Kim Ki-duk filmlerinden biridir...

Frühling, Sommer, Herbst, Winter... und Frühling (2003) - IMDb

Geri