netteki sitelerde ne gibi özellikler ararsınız

stQrm demiş ki:
Bende webmaster lıga soyundum sitem yapım aşamasında daha domain alamadım COMİNG SOON yani :LOL:
aslında çalıştığım yerin sitesini ben yapıyorum incelemek isterseniz buyrun;

www.peri.ajansi.com

tabi bitince daha güzel olucak bana sitem hakkında YAPICI eleştiri yaparsanız sevinirim

önerilerinizi bekliyorum..
Tüm içtenliğimle yazıyorum. Ona göre :)
** Bir kere peri ajans logosu ve yazıtipleri çok büyük. Ajans logosu küçülmeli ve daha fazla pikselli olmalı. Ayrıca Comic Sans Serif yazı tipinden nefret ederim. Daha kaliteli bir yazıtipi seçmelisin bence.
** Kişisel olarak renk seçimini beğenmedim. Bence animasyon ve organizasyon konusunda daha canlı mavi-kırmızı-mor gibi renkler kullanmalısın. Ama kullandığın renkler açık renk olsun
** Daha kaliteli bir menü mutlaka gerekiyor. DHTML ya da flash kullanmanı tavsiye ederim. - Frontpage de dhtml şablonları olması lazım-
** Bir de tüm thumbnail boyutları aynı olursa göze daha hoş ve sade görüneceğinden emin olabilirsin

Çok yıkıcı oldum ama hepimiz böyle öğrendik bu işleri. Kızmazsan sevinirim :)

Cornflakegirl demiş ki:
Asivampir demiş ki:
netteki sitelerde ne gibi özellikler ararsınız iyi bir forum ve indirebileceğiniz programlar vb yani bir siteden ne gibi içerik beklersiniz :bilmem :icelim :zipla :yaratik :seytan :deli :zombi
senin için smileyler önemli sanırım kaldımı başka kullanmadığın :twisted:
:D :) :( :eek: 8O 8) :LOL: :x :p :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :beer :tap: :deli :kahve :utandim :ask :kaydim :dan :sniper :uyku :pinokyo :kafaat :dans :kustum :elsallaa :cigara :metal :dil :taptim :metalhead :fikrimvar bunlar varmış site forumlarına biraz renk getiriyor :kustum :kustum :kustum
cevap yazanlar saolsun her türlü fikri bekliyorum :deli

futurist demiş ki:
Alınma gücenme yok olur mu? Giriş sayfasındaki renkleri değiştirirsen fena durmayacak gibi. Bir de fontlarını değiştir. Kırık görünüyor daha hoş ve kararlı fontlar kullanabilirsin. Photoshop la bütün resim olarak değil de tek tek image leri işleyerek tablolarla çalışırsan derli toplu olur hem de site geç açılmaz. Dreamweaver tavsiye ederim. Ana sayfadaki menüleri daha özenli yap istersen ;) Bu kadar büyük kullanma fontlarını ve renklerle oynamaya çalış. Logoyu gif çalıştın sanırım kalitesi bozulmuş logonun,arka gölgelendirmeler göze güzel gelmiyor. :roll:
Fazla yazamıyorum alınırsın nesi varmış be dersin diye ;)
Küçükpark'taysan komşuyuz demekki alınma olur mu? Biraz daha geliştirmeye çalışırsan kendini eminim çok daha iyisini yaparsın.
Aslında eleştirilere açığım biliyorum ilk işim olduğu için pek güzel değil
sanırım en büyük eksiğim kullandığım programlar oldu 3 tane programla site yapmaya kasmak zor tabi (Paint,Paintshop Pro,frontpage)

Ben bu siteyi kendim beğeniyim diye yapmıyorum, internetten insanların beğenisine sunuyosam sizin fikirleriniz çok önemli istediğiniz kadar uzun eleştirebilirsin :LOL:

beyefendi demiş ki:
futurist

senin tavsiye ettiğin sitede pek ahım şahım değil...

müsade edersen bnde seninkini eleştirmek isterim

Tavsiye? Herhangi bir site tavsiye etmedim ben.
Aşağıda yazan kendi sitemden bahsediyorsan, eleştirilsin diye koymadım her zaman var zaten.
Eleştiriye açık bir site değildir.

ha bire geyik yapılsın...
yavaş olmasın.. ( o da biraz senin netle ilgili ama...)
site temaları çok olsun...
avatar biraz daha büyük olabilir...imzalarda öyle 500 karakter yeter mesela...
sözlükteki gibi otomamatik link olsun...
hızlı cvp board u olsun.....
smiley acayip çok olsun...

5 saniye içerisinde açılmayan siteleri hemen kapatırım içeriği herne olursa olsun
php olmamasına dikkat ederim
absürt içerik gördüğümde siteyi gezmeyi bırakırım

fazla kullanıcısı olmamalı,üyeleri boş insanlar olmamalı....birden bire yığınla tanımadığın üye ortaya çıkmamalı...kısacası herkes üye olamamalı...

her seçilmiş üye isteyen sitelerde yazsa büyük bi yazı şöyle dikkat herkes bu siteye üye olmasın diye olur mu ya kimse üye olmazsa ama yazsın iyi olur

netteki siteler demiş arkadaş hımm pek ilginç netteki site! :twisted: nemi ararım paso lezpartiler olsun buluşmalar yerine :twisted: paso ev partileri verilsin ama havuzlu evlerde olsun partiler,siteye girmeden herkesten sabıka temiz kağıdı istensin,sicili temiz olsun herkesin,bir boy fotoğrafı birde vesika istensin herkesten, boy kilo sorulsun selülit göüs sarkması varmı kontrol edilsin,100 sarışın 100 esmer kız 100 de kumral homojen vatandaş alınsın siteye :twisted: yaaa bir siteden ne isticeksin ki soruya bak yan gel...hersabah kapımın önüne gazetelerim gelsin vede bir ekmek bir pakette maltepe alınsın...ekonomideki inişler çıkışlar hemen haber verilsin dolar yenitürklirası vb gibi paralardaki durumlar şunlar bunlar onlar ... :twisted: şaka bir yana sitelerde adam gibi adamlar olsun yeter gerisi traş...kendi olsun herkes işte sanalda reali yakayabilsin millet...

giggle demiş ki:
ha bire geyik yapılsın...
yavaş olmasın.. ( o da biraz senin netle ilgili ama...)
site temaları çok olsun...
avatar biraz daha büyük olabilir...imzalarda öyle 500 karakter yeter mesela...
sözlükteki gibi otomamatik link olsun...
hızlı cvp board u olsun.....
smiley acayip çok olsun...

Biraz ütopik olmuş seninki. Hem büyük avatar 500 karakter imza istiyorsun. Hem de yavaş olmasın diyorsun. Bu avatarlar site hızını düşürmesin diye böyle küçük yapılıyor. Yoksa sen dial - up bir bağlantıyla avatar başına 50k izin verirsen o avatarlardan her birinin açılması 10 sn. sürer.

o olsun bu olsun şu olsun :D parkı olsun :D:D:D
muzikpark.com tavsiye ederim reklamcılık oldu biraaz ama :oops:

Geri