Marshall MG100HDFX ile ilgili bildikleriniz.

Uzun bir süredir araştırma içindeyim. Sağolsunlar forumda bazı arkadaşların (özellikle skatheist'in) başını ağrıttım baya. Biriktirdiğim kapital ile alabileceğim en uygun aleti arıyorum. Araştırdım soruşturdum JCM serisi bir alet bulamadım bütceme uygun. Art bir de tüplü headlerin ev ortamında (gerçi ev çok müsait gürültü yaratmak için. çatı katı çünkü. Alt katta bize ait) pek bir performans sağlamayacağını (ska'nın yorumları sağolsun) görünce aklıma daha uygun levellarda güzelce drive a sokabileceğim head+kabin kombinasyonları gelmeye başladı. İlk olarak gördüğüm bir Marshall valvestate 8100H idi. 100 watt bir valvestate head. Fakat hem fiyat hem de kalite olarak pek tatmin edici değildi.Diğer bir model ise MG serisi. MG serisi pek önerilen bir seri değil aslında. Üzerinde efektler olması ( çok fonksiyonlu bir alet genellikle bütün özelliklerine eşit kaliteyi veremiyor ne yazık ki),marshall tube soundunun sıcaklığına çok ters karakter göstermesi gibi bazı dezavantajlara sahip. Satış fiyatının da yanlış hatırlamıyorsam pre ve power lambalı en ucuz marshall modelinin yarısı kadar olması gerekiyor. Şu an benim aradığım gitar tonu modern metal soundu. Tarz olarak sevmesem de tonlarını beğendiğim için sound olarak öyle bir ton arıyorum. Yarın bir grubun stüdyo kaydına gidip MG100HDFX head i az da olsa dinleme fırsatım olacak. Foruma yazan arkadaşlar eğer bu alet ile ilgili bilgiye sahipse (tam fiyatı ve kalitesi gibi) buraya mesaj yazarsa beni sevindirir.

Böyle bir alet almak için büyük bir yatırımın amacı profesyonel olarak aletten faydalanma isteğimden kaynaklanıyor. Albüm kayıtları ve canlı performanslarda kullanmak için işime yarayacak bir alet arıyorum. Bildiğiniz üzere bu aletleri oturup da 1-2 saat inceleyecek bir ortam pek mevcut değil. O yüzden sağdan soldan da bilgi almaya çalışıyorum.

Son olarak herhangi bir head+kabin kombinasyonunu 900 küsür dolara bana halledecek olan kişi ve ya kişilere terasta mangal partisine davet edicem. İnsan kız istemeye giderken bu kadar gerilmez heralde ya :) bir türlü bulamadım alacak birşey.

Saygılar

selam... izmirde gittigimiz studyoda marshall mg100 dfx li bi amfi var. fakat "h" nedir onu tam bilmiyorum... sanırım aynı amfiden bahsediyoruz. 100 wattlık dfx li combo amfi... bugunlerde fazla gidemiyoruz fakat her gittigimizde o amfiyi ben kullanıyorum..
sadece clean kanal hakkında tecrübem var... çünkü processor baglıyorum.. gitar-cry baby-zoom gfx5-input marshall seklinde calıyorum... amfi clean kanalda gercekten cok versatil... hem zoomun hem de cry babynin sinyallerine iyi cevap veriyo... cok farklı sesleri oldukça iyi veriyo... aşırı sert distortionlarda, pitch shifter kullandıgımda, clean seslerde her tınıyı oldukça iyi duyabiliyorum... ayrıca farklı manyetikleri de oldukça iyi yansıtıyor...
amfi üzerindeki equalizer oldukça tepkili... potları bi miktar cevirince seslerin cok fazla degistigini duyabiliyosun...
yanlış hatırlamıyorsam calarken amfiden bi miktar spring reverb kullanmıştım... o da oldukça iyiydi... diger efektleri kullanmadım...
bi kaç kez bypass yaparak diger kanalları da denemiş oldum ama en fazla 1-2 dk ile sınırlı kaldı.. klasik marshall sertliginde, yüksek watt-volume olayından dolayı daha sert duyulan bi tonu var.. genelde küçük amfiler kullandıgımdan amfilerin distortion kanallarını pek kullanamıyorum... fazla tecrübem yok bu konuda...
amfinin hindistan olmasını anlayamdım... iscilikte kotu bi sey goremedim.. bu durumda ha ingiliz olmus ha hindistan olmus cok farketmiyo sanırım... dinledigim bütün mg serilerini sevdim...
sonuc olarak bu amfiyi seviyorum... ihtiyacım olsaydı kendime almayı düsünebilirdim... bu arada amfinin kotu yanı da bana kalırsa boyutu, agırlıgı falandır... onun dısında iyi bi amfi izlenimi bırakmıstır bende...

Eğer istediğin ve çok takınıtılı olduğun bi konuysa head olayı bilemem ama,öncelikle MG100HDFX hakkında fikirlerimi söyliyim.Benim bildiğim kadarıyla MG serisi seninde bahsettiğin gibi üzerinde fx bulunan ve üzerinde tube bulunsa dahi sesi transistörde üreten bir seri...Kaldıki FX'i üzerinde olan bir amfi den nekadar memnun kalınır bilmiyorum.Ben eğer çok takıntın yoksa bu konuda rack pre+power+cab olayına girmeni tavsiye ederim.900$'a ebay'de falan pre+power alınabilinir sanırım,cab. olayınıda acelen yoksa biraz ertelersin.(tabi hali hazırda başka bir combo amfin varsa kullanabilirsin bunları :roll: )Ha birde mp-1,triaxis vs vs aletler genelde cab.similatorlerine ihtiyac duyuyo tabi bunuda basit bi direct box ile halledebilirsin sanırım.Eğer Heavy metal soundu istiyosan mp-1 bu isteğini rahatça karşılar bence(80lerdeki milyonlarca heavy dinleyiicisi şahit ;) ),Ayrıca 900$'a DSL serisi JCM lerdende düşünebilirsin illaki head olacak demiyorsan.Head'de olmalı ama benim listemde biraz daha geri planda...

Birde Carvin legacy'ler var steve vai custom serisi demoları sitesinde vardı sanırım ve 800$'dı yanlış hatırlamıyorsam fiyatı...Onuda bir dinle bak istersen..

VL1001.jpg

http://www.carvinworld.com/products/single.php?ItemNumber=VL100&CID=GA

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yücel yazdıkların ve önerilerin için çok teşekkürler.
carvin legacyler ile ilgili bir araştırma yapıcam.
ama ufak bir problem var yurt dışından bu ebatta bir aleti getirtmek bana sanki sorun çıkarırmış gibi geliyor. Bu arada combo DSL ve TSL lere baktım daha önce. Ama gidip de 40 watt comboya 1.5 milyar para vermek istemiyorum.

Abi mg serisi pak hoşuma gitmiyor benim yahu, 500wat olsa bile bilmiyorum yani JCM nere AVT nere MG nere?
Yalnızca üzerinde efekt var diye alınmaz bence....
birde kafa-kabin olması neden bu kadar mühim, değişik kombinasyonlar falan mı yapmayı planlıyorsun.Bu arada ben marshall kafaya mesa boogie kabin taraftarıyım, ama en iyisi alacan bi peavey combo ampli bitecek olay

• Konu Sahibi Konu Sahibi
nocturnal sen markaya takılmışsın heralde.
marshallın her modeli de iyidir diye birşey yok.

dediğim gibi 1000 küsür doları bir comboya vermek istemiyorum. yüksek levellarda anfiyi kullanacak yer ve imkana sahibim. skull ben üzerinde efekt olduğu için işte zaten önyargılı bakıyorum alete.
efekt var diye almamayı düşünüyorum yani :)
mesa boogie distribütörü kimdir biliyormusun ?

Ufak tefek birşey olsa yurt dışından getirmek kolay da alet çok büyük ve gümrükte takılma ihtimali çok yüksek. o yüzden yurtdışından alma olayına tamamen karşı durumdayım

Mesaları Zuhal getirtiryor. Şimdi soruya gelelim. Ben mg serisini çok denedim ama hiç tatmin edici bir sonuçla karşılaşmadım. Hele tüplü marshall amfilerle alakası bile yok. Son derece kalitesiz gelmşti. Ben san bu fiyat aralığında bir marhsall jcm600 almanı öneririm. Tamamen tüplü bir comba ve canavar bir alet. Bluesdan Thrashe kadar her tür müziği yapabileceğin bir alet...

Silenoz kardesim,
Yücelin söyledigi gibi pre+power olayi bence daha mantikli ve transferide hic zor degil Amerika'dan.Asagi yukari processor boyutunda rack bence kolay gelir.
Eskidiler ama sen yine de bir ADA Mp-1 i bir arastir ben heavy sound icin üstüne bir alet daha tanimiyorum.
Power icinse marshal 9200 ler düsünülebilir.

Kolay gelsin.

benim sana tavsiye edebilecegin birkac anfi var 800 900 usd sınırına kadar
1. marshall avt 50h head ve kabin ayrı
2.marshall avt 50 combo ben simdi bu anfiyi kullanıyorum gercekten mukemmel bir anfi ve evde kullanıyorum power katı transistorlu oldugundan sesini az yada cok acmak fark etmiyo olay lambalı pre ampda bitiyo
3.hughes triblex bu anfide gercekten mukkemmel uzerinde delay ve chorus mevcut ve 50 watt diye hatırlıyorum(combo)

Mg serisine gelince Mg 50 dfx i uzunca test etme imkanım oldu tek soyleyecegim bu anfilerle Mg serisini karşılaştırma derim Mg ler marshallın vasat ve benim gorusum dandik bi serisi butun bu anfileri iyi bi test et derim git eger ellerinde varsa hughesandkettner in triblex sersi gercekten mukemmlerdir laylayloma bi git dene derim.

ADA Mp-1 i denemek isterim ama buralarda kullanan var mı acaba? . Yurt dışından alet getirmeye karar versem bile onu denemeden almak istemem ki kesinlikle. Öneriler için çok teşekkürler. ADA mp-1 sahibi birileri var ise rica ediyorum bir iletişime geçelim.

hypocrisy
avt 50h ve kabin toplam 900 usd mi ediyor ?
benim bildiğim biraz daha fazla etmesi lazım (hatta baya fazla )

Yücel mp3 ü indiremedim.
server internal error veriyor.
Skull teşekkürler mesaj için..
bakıyorumm şimdi. sağolun

Geri