Back To The Future

Back To The Future

macera/komedi/bilimkurgu

Yönetmen
Robert Zemeckis
Senaryo
Robert Zemeckis, Bob Gale
Görüntü Yönetmeni
Dean Cundey
Müzik
Chris Hayes, Alan Silvestri

1985, ABD, 111 dk.

Oyuncular

Michael J. Fox .... Marty McFly/Calvin Marty Klein
Christopher Lloyd .... Dr. Emmett Brown
Lea Thompson .... Lorraine Baines McFly
Crispin Glover .... George McFly
Thomas F. Wilson .... Biff Tannen
Claudia Wells .... Jennifer Parker
Marc McClure .... Dave McFly
Wendie Jo Sperber .... Linda McFly
George DiCenzo .... Sam Baines
Frances Lee McCain .... Stella Baines
James Tolkan .... Mr. Strickland
J.J. Cohen .... Skinhead (as Jeffrey Jay Cohen)
Casey Siemaszko .... 3-D
Billy Zane .... Match
Harry Waters Jr. .... Marvin Berry

backtothefuture.jpg

Back To The Future 2

macera/komedi/bilimkurgu

Yönetmen
Robert Zemeckis
Senaryo
Görüntü Yönetmeni
Dean Cundey
Müzik
Alan Silvestri

1989, ABD, 108 dk.

Oyuncular

Michael J. Fox .... Marty McFly/Marty McFly Jr./Marlene McFly/Middle-Aged Marty McFly
Lea Thompson .... Lorraine Baines/McFly/Tannen
Thomas F. Wilson .... Old Biff Tannen/Middle-Aged Biff Tannen/Young Biff Tannen/Griff Tannen
Elisabeth Shue .... Jennifer Parker/McFly
James Tolkan .... Mr. Strickland, the Principle
Jeffrey Weissman .... George Douglas McFly
Casey Siemaszko .... 3-D (Biff's Gang)
Billy Zane .... Match (Biff's Gang)
J.J. Cohen .... Skinhead (Biff's Gang)
Charles Fleischer .... Old Terry/Young Terry
E. Casanova Evans .... 'Michael Jackson' Video Waiter
Jay Koch .... 'Ronald Reagan' Video Waiter
Charles Gherardi .... 'Ayatollah Khomeini' Video Waiter
Ricky Dean Logan .... Data

backtothefuture2.jpg

Back To The Future 3

western/komedi/bilimkurgu

Yönetmen
Robert Zemeckis
Senaryo
Görüntü Yönetmeni
Dean Cundey
Müzik
Alan Silvestri, ZZ Top

1990, ABD, 118 dk.

Oyuncular

Michael J. Fox .... Marty McFly/Seamus McFly
Mary Steenburgen .... Clara Clayton
Thomas F. Wilson .... Buford 'Mad Dog' Tannen/Biff Tannen
Lea Thompson .... Maggie McFly/Lorraine McFly
Elisabeth Shue .... Jennifer Parker
James Tolkan .... Chief Marshal James Strickland
Matt Clark .... Chester (bartender)
Dub Taylor .... Saloon old-timer #1
Harry Carey Jr. .... Saloon old-timer #2
Pat Buttram .... Saloon old-timer #3
Christopher Wynne .... Buford's gang member #1/Needles' gang member #1
Sean Gregory Sullivan .... Buford's gang member #2
Mike Watson .... Buford's gang member #3
Marc McClure .... Dave McFly

backtothefuture3.jpg

Aramızda bu üçlemeyi bilmeyen ve izlemeyen yoktur, eskide olsa en sevdiğim filmlerden olan geleceğe dönüş ile ilgili bi topic açim dedim, zaman kavramında arada bazı saçmalıklar olsada :) senaryo, kurgu, akıcılık, oyunculuklar harika serinin sonuncusu 1990 yapımı devamının çekilmesini isterdim ama oyuncular yaşlandığı ve kimi sinemayı bıraktığı için aynı oyuncularla çekilmesi mümkün olmaz herhalde kısacası çocukluğumun filmi ve defalarca izlenebilecek bir seri...

Filmler şu anda gündemde olmasada iyi, kötü yorumlarınızı alalım

bı kac yuz kere ızlemısımdır elımde olmadan ama hıc sonuna kadar ızlemedıgım olmamıstır.
bıde duygusal acıdan bakardım fılme martın e cok acırdım falan,cok guzeldı yane hepsı...

Hayatımda en çok izlediğim film(seri)'dir bu, mükemmel bir film, nedendir bilmiyorum ama benim için inanılmaz önemli ve çok şeyi çağırıştırıyor, küçükken Michael J. Fox'un yürüyüşünü taklit ederdim hep :p neyse,

darthseth; 4. için bir proje vardı bir aralar ama şu an askıda galiba...

İzlemekten hiçbir zaman bıkmadığım bir film. Bir filmden daha fazlası benim için... Marty'nin babasına Van Halen dinleterek korkutması da ayrı bir enstantanedir. :) Kısacası '80leri ve dolaylı yoldan rock müziği anlatan; çocukluğu '90larda yaşamış insanlar için vazgeçilmez bir tutkudur.... Filmden orjinal replikler yakında. :)

Kot pantolon altına beyaz spor ayakkabı giyme takıntım da bu filmi izledikten sonra başlamıştı. :) Hep Marty'ninki gibi bir yeleğim olmasını istemiştim ama kısfmet, olmadı.

gerçekten çok keyifli bir seri.filmler arasında ki (özellikle ilk iki film)bağlantılarda çok iyiydi.ben bu filmlerin yönetmenini steven spielberg sanardım eskiden.bir ara çizgi filmi de vardı tv de.onu da izlerdim.çizgifilm,doktor ve ailesi üzerineydi.mcfly ailesi geri plandaydı.

carolgerber demiş ki:
gerçekten çok keyifli bir seri.filmler arasında ki (özellikle ilk iki film)bağlantılarda çok iyiydi.ben bu filmlerin yönetmenini steven spielberg sanardım eskiden.bir ara çizgi filmi de vardı tv de.onu da izlerdim.çizgifilm,doktor ve ailesi üzerineydi.mcfly ailesi geri plandaydı.

yönetmen Steven Spielberg olmasada Robert Zemeckis gibi bi adamdir ki o adamda iyi bi yönetmendir :D

CedriX demiş ki:
carolgerber demiş ki:

yönetmen Steven Spielberg olmasada Robert Zemeckis gibi bi adamdir ki o adamda iyi bi yönetmendir :D
ama Steven Spielberg'ün parmağı vardır bu filmde executive producer olarak, yani çekimlere ve özellikle filmin büyüsünü sağlayan setin kurulumunda payı büyüktür ama tabii ki bu bir Robert Zemeckis filmidir...

Filmin cok buyuk hayranlari bilir herhalde aslinda Michael J Fox un rolunu ilk basta Eric Stoltz oynamistir hatta filmin son 10 dakika cekimi kala bu adam kovulmus ve Michael J Fox yerine getirilmis daha genc gözuktugu icin ve filmi tekrardan cekmisler o kadar sahneyi :D

ilk kez tv de islemiştim sonra tekrar ne mzn cıksa kacırmasdım. Divx olayı cıkınca hmn aldım 3 unude
we bi daha isledim tabiki:)) 1 yıl gecer bi daha islerim ehehe..surup gider.

Forum yöneticisinden uyarı: Lütfen Türkçe kullanınız. Burası Türkçe kullanılan bir forum. Forum kurallarını okuyunuz. Kurallara uymamakta hala ısrar ederseniz, üyeliğiniz gözden geçirilecektir.

Defalarca izleyip bıkmadığım,çocukluğumda sayesinde boyutlardan boyutlara taşındığım güzel yapım :p Gerçi en son izlemeye kalktığımda bayağı bir sıkıcı gelmişti;ama,olsun pek güzel bir filmdir kendisi...

küçükken üç filmi de videoya çekmiştim .-starda verirlerdi habire- her gün en az iki filmi izlemezsem birilerine ihanet ediyormuşum gibi saçma bir his oluşuyordu...Salakmışım ben de baya ama saplantı halindedir bu film bende.. Dördüncüsü çekilmesi geçen yıllarda söz konusu olmuştu ama Robert Zemeckis Marty'yi Micheal J. Fox'tan başka kimsenin oynadığını görmek istemiyorum, inandırıcı olacağına da inanmıyorum diyerek vazgeçmiştir çekmeye...

küçükken izleyip zaman makinası yapmak için projeler üretmiştim ışık hızını geçmem gerektiğini öğrendim yılmadım taaki makina mühendisliğinin lapısından girip pratikte imkansız olduğunu anlayana kadar :)

Geri