Back To The Future

Geleceğe Dönüş filminin ilk serisini sinemada seyretmiştim. En keyifle ve heyecanla izlediğim filmlerden biridir. diğer serileride çok başarılı.
Bilim-Kurgu/macera klasikleri arasında yeri zor doldurulacak filmlerden biridir bence.

Filme ayrı bir çoşku katan unsurlardan biri, Michael J.Fox'un yaşadığı mahalle. Yani 1-2 katlı, bahçeli evlerin olduğu, ağaç ve yolların, evlerden daha geniş bir alan kapladığı, yaşanası bir belde.
Filmdeki diğer güzellik ise, aynı zamanda rocker bir gencin yaşadığı bir macera olması. Ayrıca, zaman yolculuğunda kullanılan otomobilde, özellikle kapısının açılış stiliyle, filmin etkisini güçlendiriyor.
Tabii deli profösör imajına sahip, Christopher Lloyd'u da unutmamak lazım.

Film konu olarak zaten çok etkileyici. zaman yolculuğu konusunda, birçok heyecan verici senaryo bulunabilir.
4. serisi çekilirse mesela, Jura çağına gidip gelmesi veya barbar Conan'ın yaşadığı ilkel çağlara gidip gelmesi, daha bir heyecan verici olabilir belki.

s_hifty demiş ki:
benim en sevdiğim filmdir böyle bir senaryo daha olmaz olamaz yazılmadı yazılmaz yazılamaz bu kadar kaliteli bir film daha görülemez

bu filmi sadece ben çok seviyorum sanıyodum :)

bende klasik şeyler söylicem :)

yeri çok ayrı bir film ne zaman seyretsem kafamı dağıtıyorum.. özellikle ilk seri olmak üzere tüm serileri çok güzel

marty'nin "johnny b.goode" parçasını söylemeside zaten ayrı bir olay :)
gibsones3457mz.jpg

valla benimde hayatımda en çok sevdiğim filmdir back to the future.. fan club falan açarsanız üye olurum yani :)

Her tekrardan izleyisimde bizim eski tahta kasali Grundig marka televizyon geliyo aklima.

Birde o arabnin önündeki GMC mi DMC ne o yaziya bayilirdim.Her araba resmimin önünde olurdu illaki.

Gutemensch demiş ki:
Her tekrardan izleyisimde bizim eski tahta kasali Grundig marka televizyon geliyo aklima.

Birde o arabnin önündeki GMC mi DMC ne o yaziya bayilirdim.Her araba resmimin önünde olurdu illaki.
DMC
DeLorean Motor Company

bence bu film için mükemmel bir seçim bu araba

hatta ilk başlarda zaman makinası araba bile değilimiş
sonradan belli bir sürati aştıktan sonra zamanda atlama yapan araba fikri ortaya çıkmış çokta iyi olmuş

abi ben marty nin grubuyla çaldığı şarkıyı çok beğenmiştim ha o hocanın ağzına sçayım ben :LOL: filmden istediğiniz fotoğraflar varsa yakalıyabilirim :)

Yakın bir zamanda üçlemeyi tekrar izledim.Daha önce kimbilir kaç kez izledim ama ilk filmde Marty nin gelecekteki kızını Michael J.fox'un yine kendisinin canlandırdığı ilk kez dikkatimi çekti.Ya da daha önceden çekmişti de unutmuşum.Üçüncü filmde yeni dikkatimi çeken bir şeyse,Marty'nin baba tarafı McFly soyundan büyük büyük babasının normal karşıladığımız kendisine benzerliği yanında,büyük büyük babasının eşinin ise annesine olan kalıtımla açıklayamadığımız benzerliği.Sanırım kasten es geçmişlerdir bunu.

abi bi kaç düzeltma yapıyım yazında:
ilk filmde Marty nin gelecekteki kızını Michael J.fox'un yine kendisinin canlandırdığı ilk kez dikkatimi çekti

burda sanırım 2. filmde Marty nin GELECEKTEKİ OÐLUNU demek istedin :)

Reeve demiş ki:
film california'da geçiyo ama tam olarak neresinde acaba :?: daha önceden araştırmıştım ama bulamadım Hill Valley nerede kalıyor??
Hill Valley diye bir yer yok aslında, varsa da filmin geçtiği yerle alakası yoktur muhtemelen, filmin büyük bir kısmı Los Angeles yakınlarında bir sette çekilmiş, geri kalanlarıda California ve Los Angeles'ta, 'The Offspring'in 'Why Don't You Get A Job' klibide bu filmin setinde çekilmiş idi...

s_hifty demiş ki:
abi bi kaç düzeltma yapıyım yazında:
ilk filmde Marty nin gelecekteki kızını Michael J.fox'un yine kendisinin canlandırdığı ilk kez dikkatimi çekti

burda sanırım 2. filmde Marty nin GELECEKTEKİ OÐLUNU demek istedin :)

Yok ya oğlu değil kızı demek istedim :p Ama evet ilk film değil ikinci film.Bu arada anladığım kadarıyla s_hifty sende farketmemişsin,gelecekteki kızını yine kendisinin canlandırdığını.

kendimle ozdeslestirdigim ,`en sevdiginiz film ne? sorusu soruldugunda aklima ilk gelen hic bir zaman unutmadigim , tv de ciktiginda ne olursa olsun yine de izledigim, bir gun o karakterleri gorecegimi dusundugum, yegane film..

oyunu falan var mı bu filmin?

aslında bir tane adventure serisi back to the future yapsalar bence süper olur.

hiç senaryo yazmalarına gerek yok, her şey hazır zaten
icon_cool.gif

Geri