Pod xt & xt live

Aleti almadan hazırlığımı yapayım ben,nereden yükleyeceğim bu updateleri? Line6 in sayfasında sadece Amp Packleri bulabildim.Bir de aletin yannda CD geliyor mu Line6 edit falan olan içinde yoksa internetten mi yüklüyoruz.
Linkleri verirseniz sevinirim.

Edit: Sorumu şöyle değiştireyim:
Line 6 monkey falan gibi programlar mı yapıyor firmware updateleri?
Bir de 3-4 tane (belki daha fazla) program var XT Live ile ilgili.(guitar port,line6 edit,line6 monkey....) Hepsinin işlevleri farklı mı? Hepsinin toplandığı bir program var mı? Hangisini ne için kullanacağım?

allexstone gayet güzel açıklamış neyin ne olduğunu..
bende 6-7 aydır kullanıyorum xt live ı ve önceden belirttiğim gibi konserlerde marshall mg100dfx imle birlikte çok iyi sound almama sebebiyet veriyor.
customtone olayı gerçekten çok iyi (her ne kadar kendi yazdığım tonlarla idare edip daha el atmasamda bu olaya) duyduğum kadarıyla çok güzel patchler varmış.

bütün bunlardan sonra hala aklına bişey takılan varsa sorabilir :LOL:

burdan indirebilirsin line6 edit programını

muazzam demiş ki:
Aleti almadan hazırlığımı yapayım ben,nereden yükleyeceğim bu updateleri? Line6 in sayfasında sadece Amp Packleri bulabildim.Bir de aletin yannda CD geliyor mu Line6 edit falan olan içinde yoksa internetten mi yüklüyoruz.
Linkleri verirseniz sevinirim.

Edit: Sorumu şöyle değiştireyim:
Line 6 monkey falan gibi programlar mı yapıyor firmware updateleri?
Bir de 3-4 tane (belki daha fazla) program var XT Live ile ilgili.(guitar port,line6 edit,line6 monkey....) Hepsinin işlevleri farklı mı? Hepsinin toplandığı bir program var mı? Hangisini ne için kullanacağım?

dostum aletin yanında cd gelmiyor interneetten yüklüyorsun tüm bu programları.guitar port programı xt ve xt livee serileri gibi bi processor olan guitar port aleti için (guitar port daha çok sahnede değilde bilgisayarda çalışmak için tasarlanmış) yazılmış.ama buradan paralı üye olarak online dersler fln alabiliyorsun.ayrıntılı bilgi için www.guitarport.com daki videoları izleyebilirsin.guitar portla bunun dışında customtone.com a bağlanıp tonları yüklüyebilir cihazını buradan kontrol edebilirsin.. Line 6 edit ise tamam xt serileri için yazılmış bir program buradan processorünün tüm ayarlarını yapabilir netten tonlar indirebilir hatta tek tek indirmeden sadece tona tıklayıp o tonu deneyebilirsin..3 günde Allexstone abimizin katkılarıyla öğrendiklerim bunlar..saygılar..

birde şunu ekliyeceğim dist tonlarında geçiş yaparken (yani dist'ten başka bir dist'e) defa kesik tonla bi gecikme oluyor sizdede oluyormu bu gecikme?

Bir sorum daha var.Drivers diyor mesela.Biri 2.7.0 diyelim yeni 2.8.0 . Yenisini yüklemek yetiyor mu yoksa yeniler update gibi bir önceki versiyonun üzerine mi yükleniyor?

gt 8 in tanıtım videosunu izledim çok güzeldi.pod xt live ınki ise pek bi güzel değildi salak bir adamı koymuslar.sinir oldum adama.line 6 gibi bir marka nasıl böyle bir reklam yapar.sizce gt 8 ile pod xt live arasındaki kalite farkı bu videolardaki gibimi

XT Live ın tanırım vidyosunu izlediğimde aleti almaktan vazgeçmiştim.Taa ki aleti deneyene kadar.
"Sizce gt 8 ile pod xt live arasındaki kalite farkı bu videolardaki gibimi?" ile ne demek istediğini anlamadım.Ama emin ol XT live çok kaliteli bir alet.Vidyosunda neredeyse hiçbir özelliğini anlatmamışlar aletin.

evet xtlive'ın tanıtım videosu dandik ama verilen ses örnekleri vs güzel

gt8'in ise çok şaşalı bir video olmasına rağmen ordaki amcada çok başarılı değil aslında :)
hele bir bu aletin üstünde 50 tane knob var çok süperrr vouw falan deyişi var tam allahlık

bence ikisi de çok iyi aletler bunlardan herhangi birini alan pişman olmaz diye düşünüyprum
bende podxtlive var memnunum ah keşke gt8 alsaydım demiyorum
pod bana daha kullanışlı geliyor daha az knob var ;)

birde gt8 de bazı özellikler benim kullanacağım şeyler değil ne bileyim tuşeye göre preset değişimi falan

birtek podta whammy ve 2 kanal farklı amfi özellikleri olsaymış alet tastamam olacakmış bence

Stormcrow demiş ki:
birtek podta whammy ve 2 kanal farklı amfi özellikleri olsaymış alet tastamam olacakmış bence
benim bildiğim; pod da whammy var
icon_confused.gif
gt8de yok whammy
yoksa yanlış mı biliyorum
icon_confused.gif

arkadaslar bnde sizden bi ricam olucak fender twin reverb seceneginde grunge tonu yani over drive ile her hangi bir parca kayıt edermisiniz lutfen zahmety olmazsa bnde pod almayı dusunuyorum ama analog ile arasındaki farkı merak ediyorum

evet pedala yüklenmek gerekiyor altta sert bi düğmesi var xtlive da ampları karıştırma yok amp + stomp var, exprss. pedalın sertiğide ayarlanmıyo
ve hatta klimasıda yok :)
geyik bi tarafa son bahardan beri kullanıyorum keyifli güzel bi alet sorun yaşatmıyor,
zannımca ortak bi kanı oluştu herkesce ton(drive...vsvs) almak istiyorsanız xtl, efekt istiyorsanız gt serisi, ama bu demek değilki xtlerin efektleri kötü bence başarılı tercih meselesi birazda
hangisini ön planda tuttuğunuzla ilgisi ama gt8inde baya detay özellikleri var...
sorularız olursa bende yardımcı olmaya çalışırım
kolay gelsin

Geri