Pod xt & xt live

taşımak konusunda haklısın ama ne olur ne olmaz dandik alet bunlar güven olmaz.aldınmı sağlamından alcan.yok ordan oraya tasıcam diyosan zaten canta lazım pod xt live eşşek ülüsü gibi onun yanında hafifcecik kalır dönüştürücü

ya sorun agırlık hafiflik değil aslında, bu aletin bi güç gereksinimi vardır ve bu da küçük eşit 30 wattdır, bundan fazlası alındığı takdirde aletin yediği önünde yemediği arkasında olur, ki buna da hiç gerek yoktur? eğer sağlamdan kasdedilen watt hadisesiyse, yok markaysa ben bir seneden fazladır ataba'yla kullanıyorum hiçbir sorun yok,
herkese kolay gelsin...

Selam arkadaşlar.. Bende podxt almış bulunuyorum..

Öncelikle birşey sorucam..
Sanırım bu aleti 3 şekilde pcye direk girme olanağımız var...

1-Pod'un Line Out'undan analog şekilde ses kartının line in'e.
2-Midi kablosuyla.
3-USB ile

şimdi bu 3 giriş arasında ne gibi farklar olabilir?

diğerlerini hiç kullanmadım sadece usb yi kullanıyorum, bilgisayar pod u ses kartı olarak görüyor öyle bağladığında haliyle kalite mükemmel oluyor
kayıt yapmak için ideal buluyorum
kayıpsız, gayet kaliteli neticeler elde edersin...
kolay gelsin...

Saol mertrix bende biraz düşündüm mesajı yazdıktan sonra usb den bağlamaya karar verdim..
Bakalım alınca bi kayıt gönderirim :)

Bide adaptörü hakkında bilginiz varmı? çevirici 30 wattlık yeter mi? çeviricinin adaptörlerdeki gibi regülesi falan varmı? daha yüksek alırsak nolur?

Alet geldi kurcalıyorum sabahtan beri :) Daha usb yi tanıtamadım çünkü usb yi takınca usb device buldum dedikten sonra hata raporu gönder, gönderme mesajı çıkıyo...

bendede hata raporu çıkıyor hatta şu an hatırlıyamadığım v ile başlayan bi dosya hata veriyor ama bugüne kadar bu hata raporu iletisinden kaynaklanan bi problem çıkmadı, alet gayet iyi çalışıyor

Aletten değil zaten ya benim pc de bi sorun var off bi türlü çözemedim kayıt yapamıyorum :( Alet çok iyi ama bu sorunu çözemezsem kafayı yerim..

bende rundll32 hatası veriyo.

Sadece pod u değil.. Daha önceden pc ye tanıtılmamış hangi usb aygıtı takarsam aynı hatayı veriyor..

arkadaşlar uzun süren denemelerimee rağmen podxtlive ımda sert hacimli bi ton yapamadım direk amfisiz çaldığımda...killer z kullanıyorum,yanında bıcok amfı sımulasyonu denedım ama guzel bı ton yapamadım...sert hacımlı tonlarla ilgilenen bı arkadas varsa kullandıgı tonlardan bırını yazabılır mı ornek olarak?netten ındırdıgım tonları yukleyemıyorum cunku usb baglantısında sorun var..teşekkürler...

Arkadaşlar bu konu her ne kadar defalarca konuşulmuş olsada emin olamadım, birkaç ay sonra elime bir boss gt-8 ya da xt-live alacak kadar para geçecek fakat hangisini alacağım konusunda bir türlü karar veremedim. Ton olarak blind guardian, after forever gibi grupların soundunu yakalamak istiyorum ve açıkçası xt-live bana metal tonları konusunda bosstan daha yetersiz gibi göründü ayrıca gt-8 in driveları yetersiz geldiği taktirde analog bir pedalla bossu destekleyebilirim. Effect olarak compressor, wah ve chorus kullanıyorum genelde ama benim için asıl önemli olan istediğim karakterde bir tonu hangisinde yakalayabilirim?

Guardian_of_the_Light demiş ki:
Arkadaşlar bu konu her ne kadar defalarca konuşulmuş olsada emin olamadım, birkaç ay sonra elime bir boss gt-8 ya da xt-live alacak kadar para geçecek fakat hangisini alacağım konusunda bir türlü karar veremedim. Ton olarak blind guardian, after forever gibi grupların soundunu yakalamak istiyorum ve açıkçası xt-live bana metal tonları konusunda bosstan daha yetersiz gibi göründü ayrıca gt-8 in driveları yetersiz geldiği taktirde analog bir pedalla bossu destekleyebilirim. Effect olarak compressor, wah ve chorus kullanıyorum genelde ama benim için asıl önemli olan istediğim karakterde bir tonu hangisinde yakalayabilirim?

dostum gt8 çok çok karışık bi alet ve bence dijital..dedim ya bence.. artı metal tonlarını çok rahat yakalayabilirsin xt live ile.. ama gerçi metal tonlarını digital aletler daha iyi yakalr bu bi gerçek listene digitechide katmalısın sırf metal istiyorsan..

abi ben bu aletlerin neden ikinci eli olduğunu merak ediyorum çok fazla satan var gt8 ide pod xt live ı da millet düşünmeden alıp sonra pişman mı oluyor yada analoğun yerini hiç bişey tutmaz söylemimi devreye giriyor anlamadım

Usb sorununu hallettim başka bi usb ye taktım çalıştı..
Biraz kurcaladım tam olarak aleti bilmediğim için istediğim tonları yakalayamadım ama pyramid in tediği gibi çalarken tüm notalar nerdeyse eşit tuşeyle geliyor.. Bu beni birazcıkda olsa rahatsız etti açıkçası.

blues_rock demiş ki:
abi ben bu aletlerin neden ikinci eli olduğunu merak ediyorum çok fazla satan var gt8 ide pod xt live ı da millet düşünmeden alıp sonra pişman mı oluyor yada analoğun yerini hiç bişey tutmaz söylemimi devreye giriyor anlamadım
processor kullanmak biraz sabır ister,gitarı takar takmaz süper sesler alamazsın bikaç ay zaman geçirip püf noktalarını,aletin nelere duyarlı olduğunu öğrenmek lazım,işte bunu yapamayanlar satıyor...geçmiş sayfalarda birçok insan(ben de dahil) kayıtlar koyduk,neler yapılabildiğini görebilirsin...

Arkadaşlar podxt ile yaptığım ilk kayıt :) Aleti daha dün aldım.. Gary Moore'dan Parisienne walkways in introsunu çaldım...

Birde bişey sorayım pod u usbden pcye girince tanıyor kayıt falan yapıyor iyi hoş ta kendimi duyamıyorum :D Bende left output veya right ı, pc nin line in e giriyorum ve kendimi ordan dinliyorum. Ne gerek var kulaklıka dinle derseniz o zaman arkadaki backing track in sesini duyamıyorum :D

http://rapidshare.de/files/10319840/parisienne_walkways.mp3.html

Geri