Pod xt & xt live

arkadaşlar kullanım kolaylığı açısından ve drive/clean başarısı olarak xt live bana daha yakın geliyor.ancak türkiyedeki fiyat şartları açısından gt8 tercih edilmesi daha mantıklı gibi.yurtdışından almak istemiyorum riskli geliyor çünkü bana.Ayrıca 630 euro gibi saçma bir fiyat vermek de istemiyorum açıkçası.acaba gt8 alsam aleti uzun süre kurcaladıktan istediğim gibi bir alet yapabilirmiyim.siz bu tercihi nasıl yapardınız?(tarz olarak efektle hiç işim yok,sadece güçlü drive lar ve dijital olmayan cleanler istiyorum)

istediklerine bakılırsa 630£ sayman gerekicek.. + gt8 harbiden karmakarışık ve çok zahmetli bi alet ve benim kendi görüşüm zahmetin karşılığını verebilicek driveları yok ama efekti bol..

umut abiyi bende düşündüm hatta konuştum =) ama açıkçası bişey olur yanar vs elimde patlar ve o zaman kalırım heleloy diye,garanti falan olmadığı için tırsıyorum biraz .çoğu insan birşey olmaz diyor gerçi ama yinede istemiyorum içim rahat etmez.630 euro da verilmez her halükarda..ben en iyisi sakız aliyim.

arkadaşlar podxtlive da pc ye gırdıgımde yada sısteme gırdıgımde cok overdrıve a yakın tonlar alabılıyorum..kıller z kullanmama rağmen istediğim sert dolgun(cın cın die tabir ettiğimiz) tonlar alamıyorum...bu aletın son sınırımı acaba?kuru bı ton gelıyo herseferınde..amfıye bagladıgımda cıkan guzel sesı sıstemde yakalıyamıyorum ton yapma konusunda acemıyım ılk processorum ama yapılmıs tonlardada aynı sonuç...amfı modellemesı en ıyı alet bu olmasına rağmen sertliği yakalıyamadım...biri benı aydınlatırsa sevinirim ve varsa benım ıstegıme cevap verıcek bı ton ve tonun kaydı cok sevınırım...tesekkürler şimdiden...

Podxt de daha çok amfi modellemesi var. Line6 nın sitesinden alete yeni amfi modellemeleri atabiliyosun. Pod Xt de mikrofon modellemeleri var. Pod Xt de hemen hemen pod xt live da olan çoğu şey var işte pedallar dışında.

SATANN055 demiş ki:
arkadaşlar podxtlive da pc ye gırdıgımde yada sısteme gırdıgımde cok overdrıve a yakın tonlar alabılıyorum..kıller z kullanmama rağmen istediğim sert dolgun(cın cın die tabir ettiğimiz) tonlar alamıyorum...bu aletın son sınırımı acaba?kuru bı ton gelıyo herseferınde..amfıye bagladıgımda cıkan guzel sesı sıstemde yakalıyamıyorum ton yapma konusunda acemıyım ılk processorum ama yapılmıs tonlardada aynı sonuç...amfı modellemesı en ıyı alet bu olmasına rağmen sertliği yakalıyamadım...biri benı aydınlatırsa sevinirim ve varsa benım ıstegıme cevap verıcek bı ton ve tonun kaydı cok sevınırım...tesekkürler şimdiden...

nereye bağladığını seçmelisin menuden.ayrıca arkadaki switchlerle oyna düzgün sesi bulana kadar karıstır.iki tane de tokat at kendine gelir :p

pod xt live pod xt ile foot controller in birleştirilmiş hali.bence pod xt + foot controller almaktna daha mantıklı ve ucuz pod xt live almak.

SATANN055 demiş ki:

Üzgünüm ama sen ton yapamıosn :D
Bak bu tonu ben yazdım sana hitap edermi ? http://rapidshare.de/files/10970589/Untitledaaaaaa.zip.html[/u]

ya evet abi bende sert ton yazamiyorum yaw.. daha ole kendimide parcalamadim sert ton yazcam die ama yapamiorum sanki :(

alicem007 dur bide senin yazdigini indiriyi bakiim bi :D

ya su metal shop u kirip bi sekilde yukleyebilsek acaip kral olcak ama :( iste sert tonlar ozaman gelecek ;)

cavo dedeiklerini yapiim bi bide tokatlarım adam olsun alet:) alicem arkadasım saol kayıt ıcın ton gayet güzel...işte biraz daha sert istediğim bundan,yani nasıl desem hiç sevmem bi grupla ifade etmeyi ama suffocation dinleyenininz varsa..thrones of blood yada immortally condemned parçalarındaki gibi bi ton amaçlıyorum..tabı kı aynısı olamaz ama:)saolun yardımlarınız için...

metal shopt pack te kiler daha sert diye birşey yok.
standart modeller arsında da çok sert ton veren modeller var ama iş burada sert le ne kastedildiğinden geçiyor.

gain in daha yüksek olması daha sert anlamına gelmiyor .

gene de bir ipucu vereyim hala daha yetmiyosa sertlik stomp olarak sesi yükselten bir şey kullanın boster+eq var yada screamer ve classic distortiın ı drive'ı az açıp gaini yükseltirseniz daha sert ton alabilirsiniz

equ ile haşır neşir olun arkadaşlar.
pod xt live da çok sert tonlar almanız o kadar da zor değil.benim amfi sese renk kattığı için kulaklıkla kullanıyorum.mükemmel sert tonlar olusturuluyor aletle.bence alet benim ihtiyacım olan herşeyi bana sunuyor.line6 dan allah razı olsun

arkadaşlar xtlive ilgili iki sorum var,
1)usb den bağlayarak kayıt yapılıyor ama, çalarken pc hoperlorlerinden ses almak mümkün değil mi? illa line in den mi bağlamam gerek?
2)wah ve volume pedalın en alta getirdiğimde bile 0 lanmaması sorunu var. bununla ilgili ayarın nerede olduğunu bulamadım...
şimdiden teşekkürler.

Geri