Pod xt & xt live

selamlar, bende de podxt live var , bayadır kullanıyodum güzel güzel. yannız wah/vol pedalında bi sorun başladı dün. pedalı azcık kullandıktan soora %100 de sabitleniyo ve değiştirilemiyo, wah falan kullanılmıyo haliyle. az once merak ettim açtım baktım icini -tabi bişi anlamadım- ama kapattığımda şimdi %24-%100 arası deişmeye başladı kendi kendine, çalınamaz hale geldi iyice. tamir ettirebilceğim yer var mı izmirde?

slm ben yaığım tonları a-b-c-d kanallarına kaydedmiyorum.nası yapıyo bilen varsa bi yardım etsin.

anlatmak istediğim.
a kanalına heavy
b kanalına clean
c kanalına solo
d kanalıda efektli clean

gibisinden tonları nası a b c d pedallarına kaydedicem.beceremedim bi türlü

yok anlatamadım galiba.
mesela 21a user istediğim tonu yazdım diyelim. bunu a kanalına. 22a ya farklı bi ton yazdım diyelim bunu b kanalına kaydetmek istiyorum
yani 4 kanala istediğim farklı tonları kaydedip aralarında geçiş nası yapılıyo onu soruyorum.
a-b-c-d tuşlarına kayıt yapılmıyo demeyin 2 ye yarılırım burda.

mesela distorşın ton yazdım bu tonu bi kanala clean tonu bi kanala wah lı tonu bi kanala 4 kanalada farklı istediğim tonları kaydedip anında ulaşmak istiyorum. bu olay nası yapılıyo?

yapılmıyosa ki sanmıyorum yapılmıycağını illaki vardır satılık podxt live 2 günlük:D

esfatih demiş ki:
mesela distorşın ton yazdım bu tonu bi kanala clean tonu bi kanala wah lı tonu bi kanala 4 kanalada farklı istediğim tonları kaydedip anında ulaşmak istiyorum. bu olay nası yapılıyo?

yapılmıyosa ki sanmıyorum yapılmıycağını illaki vardır satılık podxt live 2 günlük:D

Abicim farklı yollarla anlatmayı dene, valla ben neyi yapamadığını anlamadım :D .

Bi de bu TAP ne işe yarıyor?Ve yanıp sönen ışığı nasıl durduruluyor?Klavuzu karıştırdım ama anlamadım.

mesela 4 tane kullanacağım ton var.ben bu tonları parçayı çalarken nasıl değiştiricem onu soruyorum.

ban up bank down yaparak değiştircek halim yok heralde.alet adı üstünde live. kullanmak istediğim tonlara anında ulaşmam için... bu a-b-c-d yazan kanallara kayıt etmem gerekiyo bu tonları. fakat kayıt etmeyi bilmiyorum. bu konuda yardım istiyorum.

Tonu yaz , save tuşuna bas , a-b-c-d den birine bas , yanıp sönmeye başlar.Sonra tekrar a-b-c-d ya da save'e basıyodun sanırım.1 yıldır podumdan uzağım tam hatırlayamadım ama a-b-c-d ye kayıt ediliyor tabi ki.İngilizcen varsa kullanım klavuzundan daha detaylı bilgi alabilirsin.
----
Bge, tap tuşu o anki delay hızını gösteriyor.Sen tap tuşuna 2 kere hangi sıklıka basarsan tap ışığı o hızda yanmaya başlıyor ve delay o ışığa uyuyor. Işığı kapatmak için delayı kapatman gerek.

şimdi wah ı koydum diğelimki efekte , ama sürekli wah açık oluo , onu bir tuşa aktaramıyo muyum? yani o tona geçtim mi paso wah açık ,nası ayarlıcam onu?
bi de şu presence tam olarak neye yarıyor? okudum annamadım yani...

adaptorum 30v luk aldım , aletin ısınması normal mi, yoksa yanlş bi şeler mi oluyor?

Wah pedalının üst tarafına yüklenince volume'e geçer zaten.Wah-Volume switchi var orda.Otururken falan basamazsın ağırlığını ver fazla abartmadan.

muazzam demiş ki:
Wah pedalının üst tarafına yüklenince volume'e geçer zaten.Wah-Volume switchi var orda.Otururken falan basamazsın ağırlığını ver fazla abartmadan.

eheh çok saol , basmaya kıyamadığımdan sordum , şimdi senin cvabı görünce bi güven geldi içime bastım oldu eyw :D

ya bi de sesin sterio çıkmasını istiyorum dün barda sadece soldan çıkmış ses öle diolar zaten out put ta L/Mono dio, sterio için hem lef hem right ı mı mixere gircem?2 jack gerekio yani

bu left ve right tan farklı kabinlerden ve anmp lardan çkıo gbi bi ayar yapablr miyim sağ sol tonu deişik olablr mi?

bu variax ile ilgili updateler beni ilglendrio mu?varix girişine sokacak bi olaym yok,sanırım gitar gibi bir şey o da...

pc de kayıt için direk usb den bağlayınca kaydedemiyorum illaki soundcard a griorm ,direk pod kendini ses kartı olarak tanıtamıyor mu?

mod tuşuna synth leri koyamıyor muyum illa stomd tuşunda mı olması gerekiyor?

ohooooo soru bombardımanı oluşmuş burda

istediğin bankaya ve kanala gel (31/a mesela) tonu ayarla save e bas 2 kere

2 . ton için tonda istediğin değişiklikleri yap save e bas , b'ye bas , tekrar save e bas (31/b ye kaydeder) bunu c ve d için ayrı tonlarda tekrar edersen 31. kanalda 4 ayrı soundun olur değiştirmek için sadece a,b,c,d düğmelerine 1 kez basman yeterli

usb den bağladıktan sonra windws denetim masası na gir ses ayarından çalarken ve kaydederken olarak line 6 podxtlive'ı seç , yani ses kartı seçili olmayacak.
wah için bence ayrı ton yazmana gerek yok pedalın uç kısmına yüklenirsen wah a geçer zaten.

stereo olması için her 2 çıkışa birer kablo bağlayıp mixer a gönder 2 ayrı kanala

mod kısmında koyabileceğin şeyler belli stomp kısmıda aynen her biri için listeden seçip koyabilirsin

kayıt konusunda ton yazma değil anlatmak istediğim.
kaydettiğim tonları a-b-c-d kanallarına nası koyucam .

anlatamadım gitti:D

şöle örnekleyeyim. sahnede kullanırken pod u kullanmak istediğiniz tonları nası abcd kanallarına kaydediyosunuz ve anında istediğiniz ton a nasıl ulaşıyosunuz.

aynı ton u 21 a dan 21 b ye kaydettim fakan istediğim bu değil.aletin hafızasına ayrı bi ton olarak kaydetmek istemiyorum sadece abcd kannallarına kayıt nası oluyo onu beceremedim.
teşekkürler

Ne demek istediğini ben gayet iyi anladım
tekrar anlatayım
31. bankaya gel a ya bas yani 31a seçili olsun
tonu istediğin gibi ayarla
save e 2 kez bas o ton 31 a ya kaydedilmiş olacak

b ye bas tekrar istediğin gibi bir ton ayarla save e 2 kez bas
c ye bas tekrar istediğin gibi bir ton ayarla save e 2 kez bas
d ye bas tekrar istediğin gibi bir ton ayarla save e 2 kez bas

bundan sonrası çok kolay 31. bankada iken a.b.c.d ye kaydettiğin tonlar arasında sadece tek bir switch e basıp istediğini kullanabilirsin

a yı kullanmak istiyorsan a'ya

b yı kullanmak istiyorsan b'ye

c yı kullanmak istiyorsan c'ye

d yı kullanmak istiyorsan d'ye

edit: arkadaşlar bir özel mesaj aldığıma dair mail geldi ama bende yeni mesaj gözükmüyor
kim attı ise cevap alamadım demesin sonra ok?

muhtemelen bu konu ile ilgilidir diye buraya yazıyorum

Billie_Joe demiş ki:
bge bence normal degil kullandıgın fişleri adaptoru kontrol et sürekli fişte bırakma.

Ben aleti İngiltere'den aldım.Kutudan çıkan adaptörün ucunda sadece İngiltere için kullanılan bir fiş tipi vardı böyle kare bişey.Elektrikçiye götürdüm böyle böyle bir baksan ne takmak lazım dedim,adam da bana o İngiltere'ye özel olan ucu burada çalıştıracak bir parça verdi.Hatta kontrol falan da etti.Ben de öyle kullanıyorum.
Bahsettiğim sıcaklık çok fazla değil ama sıcak işte.Koyabilirsem kullandığım fişin resmini koyacağım.

peki mod tuşuna 2 efekt birden atayamıyor muyuz diylelim ki 15a dayım , mod a basıcam ve işte 2 tane efekt devreye girecek? üst üste 2 tane mod koyamıyor muyum 15 b yapmadan... ?

Geri