Pod xt & xt live

kıvılcım müzikte vardır sanırım birde ben kıvılcımın yanındaki dükkanın vitrininde görmüştüm fiyatları tünelde çok pahalı pod xt live ı bilmiyorum ama pod xt yi sormuştum kıvılcımda 550 euro dedi 8O var gerisini sen hesap et

usb den pc ye kayhıt yapmak istiyorum.bunun için hangi programı indirmem gerekli bide biraz anlatırsanız ii olcak.denedim bi program la ama kayıt yapamadım ses gelmedi.

şimdiden teşekkürler

podu bilgisayara usb ile bağladığın zaman bilgisayarın podu ses kartı olarak görmesi lazım hangi programla kayıt yapacaksan ses kartı olarak pod u seçeceksin mesela ses kartın creative ise kayıt yaparken onun yerine pod xt live yazıcak

poda driver indirmen lazım galiba usb olarak görmesi için ben öyle hatırlıyorum tam emin değilim satalı çok oldu :)aklımda kalanlar bunlar

http://www.line6.com/software/index.html

burdan line6 monkey programını indir program sana pod da ne eksik ise onu göstericek onların üzerine tıkla netten indirsin

kayıt programı olarak ben cakewalk kullanıyordum onda kolay halledersin bu sorunu

umarım yardımcı olmuşumdur

Bunun programla alakası yok.Denetim Masası/Ses Efekti ve Ses Aygıtları'dan Ses Kaydederken kısmında Pod'u seçmen yeterli olacaktır.

Bugun bilgisayarımı açtım podu yine aynı şekilde bağladım, bu sefer usb aygıtı tanıyamadı filan diyor, pc bi şekilde görmüyor podu, çalınca hoparlorden ses geliyor yani poc düzgün bağlı ama pc tanımıyor podu??? ses kartı oalrak görmemeye başladı , anlam veremiyorum , driverini indrin fln diyor, halbuki geçens efer hiç bir şey yüklemeden direk tanıyıp kaydetmişti xp...

2. problem ise output ta left right war , abi bunu monu y anasıl çevirecez? yani pc ye bağlayınca bile sadece sağ hoparlorden ses geliyor, bu ayarı nerden düzeltebilirm..?

erbill demiş ki:
Bugun bilgisayarımı açtım podu yine aynı şekilde bağladım, bu sefer usb aygıtı tanıyamadı filan diyor, pc bi şekilde görmüyor podu, çalınca hoparlorden ses geliyor yani poc düzgün bağlı ama pc tanımıyor podu??? ses kartı oalrak görmemeye başladı , anlam veremiyorum , driverini indrin fln diyor, halbuki geçens efer hiç bir şey yüklemeden direk tanıyıp kaydetmişti xp...

2. problem ise output ta left right war , abi bunu monu y anasıl çevirecez? yani pc ye bağlayınca bile sadece sağ hoparlorden ses geliyor, bu ayarı nerden düzeltebilirm..?

Pod XT live hiç kullanmadım bugüne kadar ama driver meselesi böle sorun çıkardığında kendi elinle manuel olarak driver yüklemesini yapıcaksın aynı olay benim başıma başka parçalar yüzünden geldi eğer yapamazsan ekle beni msne profilimde yazıyor ordan ben senin yerine hallediyim uzaktan yardım ile.

Onun dışında bilgisayara podun sesini vermek için usb dışında hiçbirşey bağlamıyor musun ? bağlıyorsan nerden neyi nereye bağlıyorsan yazarsan yardımcı olurum.

Billie_Joe demiş ki:
arkadaşlar Tab daki hold ne işe yarar ve tapla ilegili bişiler okudugumu hatırlıyorum delay süresi ile ilgili öle bişeyler varmı?

Yankı süresini ayarlıyorsun onla.Bir defa basıp çekersen yankı süresini başlatırsın,diğer basışında ise yankı süresini belirlemiş olursun.Yani denklemle anlatırsak :D 2.basış-1.basış=yankı süresi ;)

erbill demiş ki:

Usb kablosunu kontrol et
Software i tekrar yükle
Mono kullanmak için sadece left olanı kullan ama olay tabii ki pc nin girişi stereo olduğundan tek taraftan gelecek
eğer ses kartı olarak görmesini sağlayabilirsen zaten buna gerek kalmaz ama o zaman sadece podxtlive'ın kulaklık çıkışından ses alabilirsin

Line out tan ise pc sesi gelmez sadece kendi çaldığını duyarsın.
En iyisi sesi line outtan pc ye gönder pod tarafı 2 tane mono gitar jack , pc tarafı tek stereo kulaklık jack olan bir kablo ve /veya adaptör kombinasyonu kullan

Aletin output mode unu combo poweramp olarak kullanıyorum , fakat aleti usb ile bağlayıp usb den kayıt alırken amfiden duyulan sese en yakın ses outputu studio direct e getirip bununla yaptığım kayıt oluyor.
Amfiden sesi combo poweramp outputunda alıp usb ye giden sesi studio direct yapma olasılığım var mı?

Az önce line6'ten cevap geldi , böyle bir şey yapma imkanımız yokmuş.Ben de istek olarak podun mühendislerine iletmelerini söyledim ve yeni bir firmware update ile sunmalarını.Umarım yapılabilir böyle bir şey.

Banshee demiş ki:
Hadi ya PodXt bile o kadar pahalımı. Xt live ne kadar ya bilen varmı sıfır fiyatı çok önemli benim için muhtemelen tünelden alcam

umut dönünce amerika'ya ondan alırsın.bir siteden sipariş verip kargo ve gümrük ödesen bile çok daha ucuza gelir ondan.400 dolarlık aleti 700 euroya kim nasıl satabilir ya :S

Line6'ten tekrar cevap geldi , dediğimi yapmaları mümkünmüş , sonucu sana bildircez dediler :)
Hadi hayırlısı , valla olursa Muazzam Update koyduracam adını , dava açarım yoksa :p

Geri