Pod xt & xt live

arkadaşlar pod xt live ın yanına bi boss ac-2 eklicem akustik soundu almak için..yanlız gitarı sadece ac-2 ile bağlayınca aldığım tonu gitar-podxtlive-ac2 şeklinde takınca alamıyorum.yani xtlive, ac 2 devreye girince devreden çıkmazmı? sonuçta efektleri karışıyor.Yardımcı olursanız sevinirim

bende pod ailesindenim artıkın :) 2 gün önce elime geçti xt live hemencecik çözdüm aleti ,forum sağolsun :) yanlız 1-2 sorum olucak ,customtone daki tonlar bana pek tatmin edici gelmedi, onun dışında ya da kısaca unofficial ton indirme sitesi olarak ne önerirsiniz ? birde xtlive la en iyi randımanı nasıl bir amfiyle alabilirim? bilgisayarın kolonları beni pek kesmedi açıkçası, şöle zangır zangır titresin ortalık istiyorum :) saygı sevgi.....

şanslısın benim hala iyi manyetikli bi gitarım yok hayırlı olsun wah a dikkat et bizim gibi hüsrana ugrama derim :) başka site bilmiyorum ama bence kendin yazmalısın ve tonları yüksek seste ayarlar senin için cok iyi olur.

ben fender RAD amfide kullanıyorum cok mukemmel.

haha bilmiyom , kullanmıyodum ne zamadır bozuk diye, bi baktım gecen basınca ses kısıldı vol pedalına, "aha"dedim calibration ayarını falan yaptım, kullanıyom hala :) tweak olayını falan da anlamamıştım öğrenmiş oldum kurcalarken, güzelmiş :)

Bir tanıdık hollandaya iş ziyareti için gidiyor.Olursa ordan bir tane xt live getirteceğim.Bir bilgisi olan çıkar mı acaba?Nerden alınabilir?Vergi durumları?Kaça patlar?500€u aşarsa patlayacağı kesin. :LOL:

zaz demiş ki:
arkadaşlar pod xt live ın yanına bi boss ac-2 eklicem akustik soundu almak için..yanlız gitarı sadece ac-2 ile bağlayınca aldığım tonu gitar-podxtlive-ac2 şeklinde takınca alamıyorum.yani xtlive, ac 2 devreye girince devreden çıkmazmı? sonuçta efektleri karışıyor.Yardımcı olursanız sevinirim

yokmu yardımcı olabilicek kimse?

zaz demiş ki:
zaz demiş ki:

yokmu yardımcı olabilicek kimse?

anladıgım kadarı ile clean gitarı akustik tonlu istiyorsun. bagladıgın amfi nedir? podu nereden baglıyorsun ?dedigin şey için yani ani geçişler falan yapıcaksan baya bi ugrasman lazım şimdilik kafam karışık düşünim sende soruları cevapla.

arkadaslar pod xt live'da efektlerin parametrelerini nereden ayarlıyoruz? boss processorlerde her efektin ve kabinin ayar potansları mevcut ama podda göremedim..
nasıl yapıldıgı konusnda kısa bilgi verecek biri olursa sevinirim..

Arkadaşlar pod-xt live seslerini merak ediyorum yaptığınız ufak veya büyük kayıtları koyabilmeniz mümkün mü acaba bi türlü dinlemek nasip olmadı meraktan ölcem =)

DreamofStyks demiş ki:
Arkadaşlar pod-xt live seslerini merak ediyorum yaptığınız ufak veya büyük kayıtları koyabilmeniz mümkün mü acaba bi türlü dinlemek nasip olmadı meraktan ölcem =)

ilk sayfalarda vardı kayıtlar oraya bak veya youtube'dan araştır orda da vardı büssürü kayıt

notrdame demiş ki:
noldu abi çok savundugun boss tan pod a mı gecmeyi düşünüyorsun köte algılama şaka niyetliyim :)

=) Pod ile Boss kıyaslamak bence biraz saçma çünki ben ikisinin çok ayrı karakteristiklerde ki processorler olduğuna inanıyorum ayrıca hiç bi zaman Boss POD'dan üstündür veya POD boss'dan üstündür demedim..Yanlış anlama sana hitaben sölemiyorum hani sonradan sorulcak sorular için.

dnt_b_nlve demiş ki:
arkadaslar pod xt live'da efektlerin parametrelerini nereden ayarlıyoruz? boss processorlerde her efektin ve kabinin ayar potansları mevcut ama podda göremedim..
nasıl yapıldıgı konusnda kısa bilgi verecek biri olursa sevinirim..

Amfi nin gain eq ve volume kontroleri zaten krom renkli düğmelerden yapılıyor.

mesela stompa bastın ekranda stompun kontrolleri geliyor. Dijital ekranda potlar çıkıyor yani her birinin altında düğmeler var ayarlamak istediğin parametrenin altındaki düğmeye basıp onu seçiyorsun sonra ekranın tam yanındaki düğmeden ayarı yapıyorsun.
İşin bitince save tuşuna 2 kez basıyorsun.
Çok kolay ayarları yapmak.
Pc ye bağlı iken tüm ayarları mouse ile line 6 edit programından da yapabilirsin.

Geri