Pod xt & xt live

bir de FBV'yi podxtlive'daki bütün pedalların özelliklerine programlayabiliyor musun?mesela sadece chorusu açıp kapamak,tap tuşunu kullanmak vs. gibi,ayrıca xtlive biton efektle birlikte geliyor sanırım xtden ekstra olarak

dnt_b_nlve demiş ki:
tonlarımı genelde kulaklıkla ayarlıyorum hep..ve usb kayıt aldıgımda büyük ölcüde aynı tonu alabiliyorum kayıttan..1 ay olmadı daha ve satın aldıgımdan beri sahnede deneyemedm aleti henüz.. acaba kulaklıkla olusturdugum ve usb olarak iyi verim aldıgım bu tonlar sahnede miksere girince beni hayal kırıklıgına ugratabilir mi?kulaklıkla ton ayarlamak ne derece mantıklıdır yada sizce?
jvc ha-v570 monitor kulaklık kullanıyorum..

arkadaslar super bi soru bence bu yok mu cvp verebilecek? :?:

Aynı tonu tutturamazsın. Mixerdan ton ayarı yapmak gerekir. Tabii bahsettiğim alakasız tonlar değil ayarladığından daha bas ve/veya tiz gibi düşün işte eq ayarı gerekir.

Zaten ses seviyesi arttıkça kulağa gelen frekansların şiddeti de değişir.
Kulaklıkla dinlediğin tonu usb kayıtta mümkün olduğu kadar yakın alırsın. Bu biraz da kulaklığın ne kadar "transparan" ses verdiği ile alakalı. Ama işin içine amfi mixer girerse iş değişiyor.

cavo demiş ki:
fbv express de bank değiştirebiliyormusun abi.bunun olmadığını duydum.eğer yoksa her sarkı sonrası yada sarkı içinde eğilip bank ı yukarı asağı cekmen gerekebilir.can sıkıcı :S . tabi xt ve kontroller portatif.istersen ayrı ayrı tasıyabilirsin.aslında ihtiyaca göre almak mantıklı.

Fbv express'in kötü yanı bank değiştirdiğinde göremiyor olman galiba :mrgreen: Ben Fbv expressle bank nasıl değiştiriliyor bilmiyorum (bank değiştirme ihtiyacım olmuyor çünkü) bir kere kendimi pek de iyi duyamadığım bir konserde tonumu değiştiremedim diye saçma sapan basıp durdum pedala, şarkının sonlarına dıoğru tonumda bir gariplik olduğunu anladım, amfinin oraya gidip pod'a baktığımda bank değiştirmiş olduğumu farkettim..

Bir de bana ilginc gelen bir sey, ebay.de'de nerdeyse hic kullanilmis xt live görememem. Her sey satiliyor, bu yok. Demek kullanan o kadar memnun kaliyor ki satmiyor. :D

Ben Podxt'me (fasülye olana) şöyle bi çözüm buldum.
FBV4 aldım, 4 tuşlu channel değiştirme işini görüyor. Bir de tap tempo'yu herhangi bir tuşa belli bir frekansta (metronomda) tıklayarak ayarlayabiliyorsun. Onun dışında fbv4 ile bank geçişi yapılamıyor.
Expression pedal eksikliğini ise pod'dan önce ibanez wd7 wah pedalı girerek çözdüm. Pod'un kendi wah tonlarından çok daha iyi, hatta bir çok wah pedalından çok daha iyi oldu ve de pod ile tam uyumla çalışıyor.

Kule olayı ise 2 adet pe-60'ı üst üste koyaraktan yaptığım birşey. Diğer pe-60 Berkay'ınki.

Jeff_Loomis demiş ki:
Ben Podxt'me (fasülye olana) şöyle bi çözüm buldum.
FBV4 aldım, 4 tuşlu channel değiştirme işini görüyor. Bir de tap tempo'yu herhangi bir tuşa belli bir frekansta (metronomda) tıklayarak ayarlayabiliyorsun. Onun dışında fbv4 ile bank geçişi yapılamıyor.
Expression pedal eksikliğini ise pod'dan önce ibanez wd7 wah pedalı girerek çözdüm. Pod'un kendi wah tonlarından çok daha iyi, hatta bir çok wah pedalından çok daha iyi oldu ve de pod ile tam uyumla çalışıyor.

Kule olayı ise 2 adet pe-60'ı üst üste koyaraktan yaptığım birşey. Diğer pe-60 Berkay'ınki.

İnan'ın da bir adet pe-60ı var artık, bir tane daha bulabilsek 4lüyü tamamlarız. En son konserde 2 tane pe-60 kullandım, çok iyiydi.. Bu aralar bir adet rack eq ile kullanıyorum. 4 adet pe 60 + pod xt ve bir eq ile çook süper işler yapılabileceğine kanaat getirdim. Bakalım belki ilerde param olursa bir pe-60 daha alabilirim o zaman 4lüyü tamamlamış oluruz :)

miksere girince output mode u studio direct e mi getirmek gerekir?birde stüdyoda jcm900 ün returnüne bağlıyorm ve combo powerampde çalıyorm,şimdi ayarları buna göre yapıp sonra miksere bağladığımda çok farklı çıkar ton değilmi?

Eğer jcm kafa+kabin şeklindeyse stack power amp'a getirmelisin, combo ise combo power amp'a getirmelisin.

Combo yada stack power amp seçenekleri ile studio direct seçeneklerinin output özellikleri çok yakındır zaten birbirine. Tek fark çıkış level'ı studio direct'te daha yüksek bir de mikrofon simülasyonu var, power amp seçeneklerinin outup level'ı daha düşük ve de mik simülasyonu kapalı, onun dışında da ufak tefek eq farkları var tabi ama çok da yanıltıcı olmaz mixer'a girdiğinde. Seni yanıltacak tek unsur amfinin sese kattığı karakter olur, onu egale etmen gerekebilir mixer üzerindeki eq ile.

arkadaşlar 2.kez ben aldım diyen bir arkadaş tarafından ekildim.artık pod xt live ı ilanı acıp sildirmekten bıktım.korkuyorum alım satıma baslık acmaya .moderatorler dövecek artık.

softcase turkiye uyumlu adaptor ve 3 aylık yepyeni bir pod xt live var elimde satıyorum .haberiniz olsun :)

arkadaşlar kendi yarattığınız yada customtone'dan indirdiğiniz srv tonlarınız varsa buraya ufak bi kayıt yapıp örnek koyarmısınız, çünkü aletin tubescreamer modellemesini çok merak etmekteyim. teşekkürler.

Pek sağlıklı bir değerlendirme olmaz bence.
2 tane patch indirmiştim srv tonu 1'i fender bassman , tube screamer falan , diğeri başka bir amfi stomp olarak classic distortion (rat) falandı. 2'si daha çok benziyordu srv tonuna :)

ya kulaklıkla çalarken distortion tonları çok dijital geldi,sanki metal zone u direk miksere girmişiz gibi bi garip..çarşamba günü konserim var ve anfi götürmeyip miksere girmeyi düşünüyorum. eğer mikserden kulaklıkla denediğim tona benzer bişey çıkacaksa (ki kulaklıkla mikser tonu arasında çok fark olmuyomuş sanırım) anfi götürmem gerekir çünkü bu dijitallik çok rahatsız etti beni..

SLiPKnOTh demiş ki:
ya kulaklıkla çalarken distortion tonları çok dijital geldi,sanki metal zone u direk miksere girmişiz gibi bi garip..çarşamba günü konserim var ve anfi götürmeyip miksere girmeyi düşünüyorum. eğer mikserden kulaklıkla denediğim tona benzer bişey çıkacaksa (ki kulaklıkla mikser tonu arasında çok fark olmuyomuş sanırım) anfi götürmem gerekir çünkü bu dijitallik çok rahatsız etti beni..

ya bu sayfada yada bi oncekinde benzer bir soruyu cevapladı arkadaşlar kulaklıkla mikser, usb ile mixer bayaa farkediyomuş ses seviyesi arttıkça frekansa bişe oluyomuş 8O .yani fark ediyo..

ben pod2den gayet iyi ton alıyorum kulaklık kullanarak. akg k-55 var bende. ayrıca düz equalizer ayarlı miksere ya da returnden amfiye girdiğimde tonumda aşırı bir değişiklik olmuyor. akg'nin asıl k-100 ü var, hayatımda gördüğüm en transparan kulaklıklardan biri.. onu tavsiye ederim ton ayarlamak için.
podxt için de bu tezler genel manada tutacaktır çünkü kulaklıkla ilgili.. sakın ola uyduruk kulaklıklarla ton ayarlamaya kalkmayın. en azından iyi bir sony kulaklık olsun ama akg modelleri sony ve philipslerin çoğundan fazlasıyla iyi.

kulaklığın kalitesine de bağlı arkadaşlar.her kulaklık yüksek cıkısı kaldıramıyor ve bu dijital gibi gelmesine neden oluyor sesin.sağlam bir kulaklıkla denerseniz biligsayardaki kayıtlardaki tonu kulaklıklada alırsınız.
ben 4 5 ay kulaklıkla caldım hiç problem olmadı ilk podumda.yenisiyle amfide calıyorum.

Philips'in mp3 dinlemek için aldığım kulaklığı var.Shbc90 midir nedir...O dijitalleşme dediğin kulaklığın cızırdaması ve yüksek sesi kaldıramayıp tonun rengiyle birlikte sesi de yutması.Pro kulaklıklarda çok pahalı.Verilen paraları sonuna kadar hakediyorlar.Orası ayrı. :)

Geri