Pod xt & xt live

Bütün Forumu Okudum POD ve BOSS sayfasını POD LiVE'ye karar verdim. Fakat Kafamda Şöyle bir soru kaldı. Şİmdi bu aleti bu gün alsam yeni üretilenlerden sıfır, içinde bütün patchler amp yamaları whammy falan felan yüklümüdür yoksa yine para verip yükletecekmiyiz ?
Tam anlamadım fakat sanırım şöyle bir durum olmuş eskiden POD biraz ucuzmuş heralde yeni patchler yamalar çıkınca Üretici firma bu yama ve patchleri alete yükleyip fiyatı direk müşteriye mi yansıtmış ?

Bu patch olayını tam olarak anlayamadım 1200 YTL verip bide patch'e mi para vereceğiz 3 ayda 5 ayda bir 50 euro 100 euro ?

cvplarınız için tşkler.

invisiblekid demiş ki:
hayır hic bişiye para vermiceksin! ben 1 hafta once aldım 5 gun once elime gecti ve icinde herseyi yuklu!

Forumdaki arkadaşlar Metal Pack patch'i Yeni Amfi similasyonları Patch'i falan 50 dolar civarı diyorladı fakat 2 yıl önceki yazılar onlar. Şuan Yeni alınan POD larda bunlar yüklü geliyor şimdiye kadar çıkmış bütün patch'ler yüklü geliyor değilmi ?

Line 6 Monkey programini kurup XP yi bagladiginiz zaman, software ne update yapilmasi gerekirse gösteriyor vede isterseniz aleti update ediyor. Fakat Metal Pack adi üstünde software update degil ve extra
anfi simulasyonlari ücretli.

Sigmastern demiş ki:
Line 6 Monkey programini kurup XP yi bagladiginiz zaman, software ne update yapilmasi gerekirse gösteriyor vede isterseniz aleti update ediyor. Fakat Metal Pack adi üstünde software update degil ve extra

Çok teşekkürler. Ben aleti aldıktan sonra update falan felan işlerine girmek istemiyorum. Metal pack beni ilgilendirmiyor aslında tarzım değil Bluesci adamım ben en sert sound'um Hard Rock olur. Amfi similastonlarına da gerek yok Marshall 100DFX kullanıyorum. Amfi similatörü hoşuma gitmiyor. Ama başka ne pack var onları bilmiyorum yazarsanız sevinirim.

Metal pack heralde ağır metalciler için :) amfi similatörlerini zaten biliyorum. onun haricinde nelere para istiyor bu insanlar onu merak ettim.

ZuluRaPToR demiş ki:
Sigmastern demiş ki:

Çok teşekkürler. Ben aleti aldıktan sonra update falan felan işlerine girmek istemiyorum. Metal pack beni ilgilendirmiyor aslında tarzım değil Bluesci adamım ben en sert sound'um Hard Rock olur. Amfi similastonlarına da gerek yok Marshall 100DFX kullanıyorum. Amfi similatörü hoşuma gitmiyor. Ama başka ne pack var onları bilmiyorum yazarsanız sevinirim.

Metal pack heralde ağır metalciler için :) amfi similatörlerini zaten biliyorum. onun haricinde nelere para istiyor bu insanlar onu merak ettim.

abi amfi simlerini kullanmicaksan niye aldın diger stomp ve efeckleri bi halta yaramıyoki podda sadece amfi simleri güzel.

notrdame demiş ki:
abi amfi simlerini kullanmicaksan niye aldın diger stomp ve efeckleri bi halta yaramıyoki podda sadece amfi simleri güzel.

Boss mu alsaydım ki acaba ? geri gönderebilirim şuan ? Marshall amfinin Tonu güzel Amp similatörlerini kullanmıyorum pedalların. yapmacık geliyor. Distrtion overdrive flanger bulunsun diye aldım makinayı. Aslında Boss ME-33 vardı bende. kaç yıldır onu kullanıyordum. bu seferde Başka marka alayım dedim. ayrıca Boss çok uğraştırıyordu ton yazarken.

Amfi similatör değil ya bu sonuçta sadece yanlışmıyım daha çözmüş çok kurcalamış değilim ama ?

birde forumdakilerin Drive ile Effect'ten kastı ne anlayamadım. Aslında biliyorum neyin ne olduğunu ama isim olarak bilmiyorum. Boss Me - 33 kullanıyorum 6 - 7 sene felan oldu onda Drive effect diye yazmıyor. yazmıyor.

selam arkadaşlar bana pod xt nin nasıl fabrika ayarlarına döndüğünü anlatabilcek bi arkadaş varsa çok sevinirim elimde kullanma klavuzu yok bulmaklada uğraşamıyorum. bilen varsa anlatırsa sevinirim. teşekkürler

arkadaşlar abd den pod xt alacağım. tr ye adaptörsüz gelme ihtimali var. 220-110 v dönüştürücü+ pod xt adaptörü yerine tr den alacağım bir adaptör kullansam sorun çıkartır mı. ayrıca bu alet kaç volt ile çalışıyor?

zoRg demiş ki:
selam arkadaşlar bana pod xt nin nasıl fabrika ayarlarına döndüğünü anlatabilcek bi arkadaş varsa çok sevinirim elimde kullanma klavuzu yok bulmaklada uğraşamıyorum. bilen varsa anlatırsa sevinirim. teşekkürler

Orjinal Firmware ını indirceksin.line6 monkey ile yükliceksin.bu kdr.tüm tonlar silinip fabrika haline gelio ;)

slm arkadaslar
bu xt live ı amerikadan buaraya getirttigimizde gumruk yaklasık ne kadar odeyebiliriz. veya gümrük odememek icin ne yapmalıyız... ebay den alan oldumu daha onceden.. simdiden tesekkurler

arkadaşlar xt live da pitch shifter yok değil mi??
kısa süre içinde ihtiyacım var pedak olarak alacağım da kesin emin olmak istedim..
bir de eğer alırsam tonlarımla ilgili sıkıntı yaşar mıyım deneyen oldu mu? pod dan önce mi sonra mı yerleştirmek gerekir shifterı?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

arkadaşlar forum artık çok yavaş ilerliyor...
ben customtone dışında kendi kullandığımız tonları paylaşalım diyorum...
önceki sayfalarda linkler var ancak hepsi kırık...
lütfen,bi zahmet yineleyelim..

Geri