Pod xt & xt live

zephyrune demiş ki:
adaptör seçiminde dikkat etmenizi öneririm. içerisinde bulunan transformatörün sarımını kaplayan yalıtkan malzeme kalitesiz olduğunda adaptör çok ısındığında eriyecek ve kısadevre yapacaktır. bunu çıkışa vermeden de gerçekleştirebilir, çıkışa vererek de. bu riski almaya değer mi? bu yüzden biraz daha ismi cismi bilinen ürünler tercih etmenizi öneririm. en azından elektronikçilere danışmalısınız

danıştım işte yu:) her türlü arızada Adaptör kendissiini yakıyor, Ters akım oldugundan dolayıda sanırım, Bide siz sorun isterseniz, belki sahte Ustadır benimkisi::)

posetcayy demiş ki:
zephyrune demiş ki:
adaptör seçiminde dikkat etmenizi öneririm. içerisinde bulunan transformatörün sarımını kaplayan yalıtkan malzeme kalitesiz olduğunda adaptör çok ısındığında eriyecek ve kısadevre yapacaktır. bunu çıkışa vermeden de gerçekleştirebilir, çıkışa vererek de. bu riski almaya değer mi? bu yüzden biraz daha ismi cismi bilinen ürünler tercih etmenizi öneririm. en azından elektronikçilere danışmalısınız

danıştım işte yu:) her türlü arızada Adaptör kendissiini yakıyor, Ters akım oldugundan dolayıda sanırım, Bide siz sorun isterseniz, belki sahte Ustadır benimkisi::)
sakıncalı olacağına şüphem yok, zaten ömürünün çok kısa olacağı kaçınılmazdır (tecrübe ile sabit). adaptör markası baabında danışılmasını önermiştim sadece :)

zephyrune demiş ki:
posetcayy demiş ki:
zephyrune demiş ki:

sakıncalı olacağına şüphem yok, zaten ömürünün çok kısa olacağı kaçınılmazdır (tecrübe ile sabit). adaptör markası baabında danışılmasını önermiştim sadece :)

bence o durumda aletin yanmasından başka şeylerden de endişelenmek lazım (evin yanması gibi) ;)

eğer zamanınız varsa kayıt işleminden biraz bahsedermisiniz ben qubase kullanıcam kayıtlarda sanırım ses kartı olarak pedalı göstermem sağlıklı olur ???

hmmm ozaman birde pedalı ses kartıma direkt girip kayıt yapabiliyorum hangisi daha kaliteli olur usb mi yoksa ses kartına mı bağlamalı? (ne yapmalı :D )

ben usb den aldığım performanstan cok memnundum.eğer ses kartım cok güçlü diyosan sen bilirsin :) benimki on board olduğu için ve ses kartına para vermek istemediğim için usb ile yapyıordum.bence sorun yoktu kısacası.en güzeli dene ve gör :)

sağolasın pedalı qubase de tanıtıyorum ama midi track açtığımda hala kayıt yapamamktayım :( örn: midi 01 kanalında in:all midi inputs ,out:line6 pod xt live yazıyor device ımda zaten line6 ama nedense record tuşuna bastığımda kayıt yapamıyorum pedal da line da kulaklıktan çaldığımı duyabiliyorum ama kayıt alamadım İMDAAT !!! :)

beyler çok sağolun hallettim audio track secip device kısmında ki device setuptan VST multitrack kısmını pod xt live olarak seçtim kayıt yapabildim sanırım doğru şeyleri yaptım :D tekrar teşekkürler

john petrucci tonunu yakalayabilmek için(özellikle train of thought albümü vs.) eq ayarlarıyla uraşıyordum ama ayarların içinden çıkamadım.eq ayarlarında bulunun 4 tane kanalın üstünde isimleri yazmıyor bass treble mid vs gibi o yüzden ton yazmaya yarım saat uraştıktan sonra beyin ambale oluyor mirkelam tonuna oha çok güzel demeye başlıyorm,öyle bir ton yakalamş olan veya 4 kanalında bana yaklaşık neyi temsil ettiğini söyleyebilicek biri varsa(çünkü çok geniş bir aralığı var anlayamadım belki tonla alakalıdır)sevinirim..

inana kimse en başta eq nasıl kullanılır bilemez. ama oynıya oynıya çözüyosun onu guitarport açıkken ayarlarsan senin için daha kolay, hem frekans grafiği gibi bişiyde var.zaten anlıcaksın hemen grafiği görünce nasıl kullanıldığını ;)

cemsht demiş ki:
inana kimse en başta eq nasıl kullanılır bilemez. ama oynıya oynıya çözüyosun onu guitarport açıkken ayarlarsan senin için daha kolay, hem frekans grafiği gibi bişiyde var.zaten anlıcaksın hemen grafiği görünce nasıl kullanıldığını ;)

bu guitarport icin 30 gunluk fln diyo,30 gun sonra bi daha kullanamıcaz mı yani?

arkadaslar sonunda bugun bir bass pod xt live sahibi oldum..
sahi olmadan öcne de cok miktarda soru sordm tabi ama şimdi daha farklı durum:>sorum şu aletin kendi bankalarına dokunmadan kendi yazdıgım tonları nereye kaydetmeliyim?
programları da cektim ve edit olayını programla yapıyorum..alette bildiginiz üzere 16 banka ve her bankada a b c d tonları var..
bunun üzerine bir 17inci banka olmuyor sanırım? illa bu bankalardan bir yada birkacını bozmalı mıyım ton yazmak icin?

cavo demiş ki:
ben usb den aldığım performanstan cok memnundum.eğer ses kartım cok güçlü diyosan sen bilirsin :) benimki on board olduğu için ve ses kartına para vermek istemediğim için usb ile yapyıordum.bence sorun yoktu kısacası.en güzeli dene ve gör :)
ses kartına para verince kat kat iyi bir sonuç elde ediyorsun tadından da yenmiyor :)

esfatih nickli arkadaşla pod xt live amfi takası yaptık.fatihin dediğine göre hiçbir problemi yok aletin.perşembe günü elimde olacak.umarım problemsiz bir alışveriş olurda bende eski bir podcu olarak aranıza geri dönerim :D

içimdeki pod xt live askı bambaska.......... :D

problem yok merak etme.çok sıkı paketledim açabilirsen çalarsın ama açamıycaksın:D boşuna aldın podu o hava kabarcıklı şeyin içinde durcak alet ömrünün sonuna kadar:D

şaka bi yana bana çok fazla geldi podxt live tüm özelliklerini kullancağından eminim cavit.

Geri