Angels in America

Son zamanlarda izlediğim en güzel şey. Başlığı olmamasına şaşırdım. Yok mu izleyen yahu?

ANGELS IN AMERICA CNBC-e’de
Her Çarşamba, Saat 23:00’te
Tekrarı: Aynı gece 01:00’de

Yönetmen: Mike Nichols
Oyuncular: Al Pacino, Meryl Streep, Emma Thompson, Justin Kirk, Ben Shenkman, Mary-Louise Parker, Jeffrey Wright, Patrick Wilson, James Cromwell.

Angels in America, son yılların hakkında ne çok konuşulan dizilerinden biri. 56. Emmy Ödül Töreni’nde, aday olduğu bütün yaratıcılık dallarında ödül alması da, Mike Nichols’ın dizisinin daha da fazla ilgi toplamasına yol açtı.

Yıl 1985, Reagan Beyaz Saray’da. Azrail’in tırpanı, eşcinsellere mahsus bir salgın halinde. ABD’yi saran AIDS’in kurbanlarını Tony Kushner’in kendi oyunundan televizyona uyarladığı Angels in America’nın yılın en başarılı mini dizisi olduğu kesin. Bunda, dizinin yönetmeni Mike Nichols’un aslında bir sinema yönetmeni olmasının ve dizisine film tadı vermesinin de rolü var. Oyuncuları, özellikle de kadın oyuncuları iyi yönetmesiyle tanınan Nichols, bu marifetini Angels in America’da da göstermiş.

ANGELS IN AMERICA’NIN KAZANDIÐI EMMY ÖDÜLLERİ
(TV Filmi / Mini Dizi Dalında)

En İyi Dizi
En İyi Erkek Oyuncu (Al Pacino)
En İyi Kadın Oyuncu (Meryl Streep)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Jeffrey Wright)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mary-Louise Parker)
En İyi Yönetmen (Mike Nichols)
En İyi Senaryo (Tony Kushner)
En İyi Sanat Yönetimi
En İyi Kadro
En İyi Makyaj
En İyi Ses

İlk Bölümünü izlediğimde dizi midir,yoksa başka birşey midir,tam olarak çıkaramadım...
Dünyamıza İlginç bir taraftan bakan bir dizi flim gibi gözüküyor.Her nedense bazı sahneleri rahatsız etti beni,ama şikayetçi değilim bundan.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dizi bir yana, ben özellikle oyuncu performanslarından dolayı bu kadar gaza geldim sanırım. Ama Al Pacino coşmuş resmen. Ağzım açık izlemekteyim kendisini. Ayrıca Prior rolündeki Justin Kirk'e de dikkat çekmek isterim. Dizi 6 bölümden oluşuyor. Bu akşam 4.bölümü yayınlanacak.
Ayrıca RTÜK diziyi zaten kırpa kırpa kuşa çevirmişti şimdi de insanları homoseksüelliğe özendiriyor diye saatini 23.00'e çekmiş.

MiDReD demiş ki:
dizi bir yana, ben özellikle oyuncu performanslarından dolayı bu kadar gaza geldim sanırım. Ama Al Pacino coşmuş resmen. Ağzım açık izlemekteyim kendisini. Ayrıca Prior rolündeki Justin Kirk'e de dikkat çekmek isterim. Dizi 6 bölümden oluşuyor. Bu akşam 4.bölümü yayınlanacak.
Ayrıca RTÜK diziyi zaten kırpa kırpa kuşa çevirmişti şimdi de insanları homoseksüelliğe özendiriyor diye saatini 23.00'e çekmiş.
hass... 23:00 mü??

son samanlarda tabir-i caisse tadı damağımda kalark islediim en iyi disiydi, gerek oyuncu kadrosuyla gerek senaryosuyla, muhteşem bi yapım ortaya çıkmış, ösellikle prior rolünü oynayan eleman rolünü almış götürmüş yani, al pacino, merly streep'in oyunculukları hakkında yorum yapmaya gücüm yetmio,

ya bnce de cook gusel bi diziydi.. ama sadece 6 bolum olması kotuydu.. al pacino ve meryl streep bence bir numaralar..

ya 2 tane eşcinsel war ana karakterlerde.. onlar da bırbırlerıyle takılıolar.. galba sen ayrı oldukları bı bolumu ızledın.. cunku o zmn ıkısınınde sewgılılerı wardı..

gunsnroses demiş ki:
iyi hoşda niçin bu dizideki bütün ana karakterler eşcinseldi yahu?
:)
?

Bu biraz neden aksiyon filminde silah var demek gibi olmus. Dizinin konusu 80`lerde gay kanseri diye cikan Aids`in yarattigi olaylar. Filmin konusu gay epidemesi ve tanrinin dunyanin cok pislendigi icin cenneti terketmesi sonucu aidse yakalanan insanlarin caresizligini anlatiyor. Tabi konu homoseksueller arasinda aids olunca cikip heteroseksuel insanlari koymalari biraz sacma olurdu...

Bu bir mini dizi arkadaslar ve mini diziler cok uzun filmlerin bir kac bölume bölunerek tvde gösterilmesidir. 6 bölumu koyun biraraya aslinda 6 saatlik bir film izliyorsunuz.

gunsnroses demiş ki:
iyi hoşda niçin bu dizideki bütün ana karakterler eşcinseldi yahu?
:)
?

Bu biraz neden aksiyon filminde silah var demek gibi olmus. Dizinin konusu 80`lerde gay kanseri diye cikan Aids`in yarattigi olaylar. Filmin konusu gay epidemesi ve tanrinin dunyanin cok pislendigi icin cenneti terketmesi sonucu aidse yakalanan insanlarin caresizligini anlatiyor. Tabi konu homoseksueller arasinda aids olunca cikip heteroseksuel insanlari koymalari biraz sacma olurdu...

Bu bir mini dizi arkadaslar ve mini diziler cok uzun filmlerin bir kac bölume bölunerek tvde gösterilmesidir. 6 bölumu koyun biraraya aslinda 6 saatlik bir film izliyorsunuz.

ya arkadaslar bn yanlıs yorum yapmısım ozur .. six feed under'la karıstırdım.. cunku her ıkısınde art arda yorumlar yazdım :(

honour demiş ki:
ya 2 tane eşcinsel war ana karakterlerde.. onlar da bırbırlerıyle takılıolar.. galba sen ayrı oldukları bı bolumu ızledın.. cunku o zmn ıkısınınde sewgılılerı wardı..

benim filmdeki favori sahnelerim;aidsli,gay peygamberin tanrı için 'yargılayın o piçi!' dediği sahne..sonra zenci hastabakıcının alpacino'ya cennet ve cehennem hakkında yaptığı o mükemmel tasvir..vede merly streep''in melekle öpüştüğü sahne..ha bide yine şu malum sekiz vajinası olan meleğin peygamberle kutsal bir biçimde birleştikten sonra plasma orgasma dediği sahne..süper bi film yaa..defalarca izlerim yinede sıkılmam :D

Geri