Akord Burgusundan Gelen Ses Yardım

Arkadaşlar Jackson js22 sabit köprülü gitara sahibim.Bir kaç ay önce tel değiştirirken kafanın ön kısmında tellerin dolandığı burgunun altındaki somunun biraz gevşemiş olduğunu farkettim(sadece re telinde).Salaklık bu ya, aldım kerpeteni sıktım.Sonra bari elime almışken diğerlerini de sıkayım dedim ve yaptım.Hatta arkadaki kulakların vidalarını da sıktım.Yapmaz olaydım.O günden beri bazı telleri akord ederken burgulardan çıt diye (sanki bir yerine oturma sesi) geliyor.Ve gitar eskisinden daha fazla akord kaçırıyor.Tersini deneyip somunu gevşettim de.Pek bir şey değişmedi.Bu durum beni rahatsız ediyor.Sizce neyi yanlış yaptım ve nasıl düzeltebilirim?Şimdiden sağolun

Çok pahalı şeyler değiller, mydukkan bile satıyor wilkinson marka falan. Bir takım burgu alıp değiştirin, mutlu mesut çalın gitarınızı bence.
Forumda ikinci el de bulabilirsiniz, amerikan fender strat burguları vardı hatta bi arkadaşın ilanında 50 liraya.
Bir de yapabileceğinizi sanmıyorsanız hiç bulaşmayın, headstoğu mahvedebilirsiniz. Anlayan birine götürün.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar sağolun ama sorun çözüldü.Aradan o kadar zaman geçti ama kimse bir şey yazmadı...Ben de gitarı bir Luthiere götürdüm.Sorunun üst eşikte olduğunu söyledi ve zımparalama ya da ona benzer bir şey yapıp halletti.Çıt sesi telin eşikte takılmasından geliyormuş.Şu anda bir problem yok.

Geri