Ses kartı ve Speaker seçimi!!!!

E

erhanbasol

merhaba,
ben pc'ye bas gitar bağlamak istiyorum ama donanımlar ile ilgili yardıma ihtiyacım var....
1.konu ses kartı seçimi...
creative audigy2 'nin birçok modeli var. internal ve external arasında çok fiyat farkı var.ama kaliteleri hakkında hiç bilgim yok...
2.konu speaker seçimi....
eğer elektro gitar bağlayacak olsaydım çok problem etmezdim ama bas gitar olduğundan bas sesleri en iyi nasıl elde ederim...
yani 100w subwoofer'lı 2+1 speaker işimi görürmü...? veya 50w ??
yardım ederseniz çok sevinirim....

Murre nin dediğine göre audigy 2 iyi bir ses kartı dedi bana ama bilmiyorum,fiyatı alternatiflerinine göre ucuz geldi.
int. ile ext. in farkı birinde gitar, mikrofon falan filan bağlamak için jack girişleri varmış

unutmadan ses kartını bağlaman için kasa ek gerektiriyormuş her güç kaynağında yokmuş Aopen H600 de falan var ama 20$ lık kasalarda yok(en azından ödemişte)

2+1 falan kurtarmaz seni hemde hayatta :!: bende 4+1 in en babası var(leaf) hiç bi boka yaramıyor müzik dinlemek için onlar sana iyi bir monitör öneriyim bak: edirol ma-20d bu çok iyidir bende alıcam 180$$ ses kartınıda iyi seç
compell'e bi bak çok iyi şeyler var sonra yanlışlıkla oyuncak falan alma ;)
niye pc'ye giricen gitarı kayıt düzenleme olaylarına falan'mı gircen (normalde tavsiye etmemde o bakımdan söyledim :roll: )

• Konu Sahibi Konu Sahibi
saolun arkadaşlar...
evet edirol iyi görünüyo:) gerçi 20w diyo ama !
ses kartı olarak şimdilik m-audio audiophile(PCI) düşünüyorum....ama
PCI olanında Line-In yok galiba...zaten ses kartı olarak iyi birşey düşünüyorum ama bu kartın hakkını verecek speaker lazım..
pc'ye bağlamak istiyorum çünkü amfi sıktı ya:) profesyonel olmasada kayıt falan yapmak istiyorum....

zaten bir anda etek dolusu para harcayarak riske girmene hiç gerek yok bu işler böyledir basamak basamak sen yaratıcı ve çalışkan ol doğru ekipman seni bulacaktır zaten :)
monitör olayına gelirsek şun bildiğimiz ve çoğu arkadaşımızın kullandığı 4+1 yada 5+1 ler zevk için yapılmış sistemler ve %90 'nında yanlış bilgi yazar yada insan lar yalış anlar mesela 100 watt der kutusunda ama o gücü değildir yediği kalori miktarıdır yada DEV GİBİ 2200 pmpo falan yazarlar bunuda çıkış gücü olarak algılamak çok yanlıştır zaten sen 100 watt'lık bir hoparlörle evde çalışamazsın mahfeder adamı
edirol sana fazla bile gelecek şahsen canlı performansına tanığım çok tatlıdır,süzücüdür ve gerçek 20 watt'dır ;)

Geri