Cort X-th Yerine Cort Cr-250 Yahut Yorktown

Dostlar Merhaba,

Birkaç yıl önce - ilk çıktığında - Cort X-th marka model gitarı aldım ve kullanmaya başladım. zamanla birçoğumuzun başına gelen tarz değiştirme meselesi yüzünden gitarı modifiyeye soktum. EMG 81-85ler yerine DiMarzio paf joe ve fred, push poll pod ile daha orta çıkışlı bir gitar elde etmeye çalıştım. işime yaradı da. Fakat gitarın karakteri sert, bir türlü hayalimdeki vintage tona kavuşamadım. şimdi bu ton için hemen hemen en uygun setupım ve lambalı bir amfiye sahibim. ve tek eksiğim neredeyse heavy metal tadında bir gitar kullanıyor olmam gibi geliyor. Şimdi size sorum şu.

1.) X-th ı satıp yerine Cort Cr-250 mi almalıyım. ( cr-250de x-th gibi maun kasa )
2.) X-thı satıp yerine Cort YorkTown mı almalıyım.
3.) Modifiyeli X-thımla yetinmeli miyim.. ?

Yardımlarınızı, önerilerinizi bekliyorum..

Selamlar..

Xth ni değiştirmeni tavsiye etmem. Hatta bence emgleri değiştirmesen bile olurdur. 18V mod ve gitarın yarı sesi kısık çok güzel sonuçlar alırdın. Bahsettiğin dimarzioları hiç kullanmadım ve maun bir gitarla birlikte hangi setupta veya hangi ayarlarda istediğin sesi alırsın bilemem. Ama gitarını değiştirmek istiyorsan kızılağaç gövde ve 22 perde bir gitar almanı tavsiye ederim. Hatta 24 3/4 inch skalası olursa istediğin sounda daha çok yaklaşabilirsin.

Geri