Anlat İstanbul

bundan fazlasını bekleyenler için hayal kırıklığı olduğu kesin. ama beklediğim sonuçla karşılaştığım için çok fazla hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyemicem.

Senaryo direk çalıntıymış yemekte işyerinde konuşurken bir arkadaş dedi... "Bu kadar olmaz direk araklanmış bir film" dedi... Filmin ismini hatırlayamıyorum söylemişti..

Filme gelince ne iyi ne kötü..

bu filmi anlamk için sadece masalların gerçeküstücülüğnden ayrılarak ve ancak gerçek bir arınma sonucu anlayabilirz .anlat istanbul kurgusu sayesinde bile izlenmeye değer .

ben filmi yeni izledim
ve çok hoşuma gitti film
konu bakımıyla hafiften paramparça aşklar köpekler gibiydi ayrı hayatların kesişme olayı
oyuncu kadrosu da iyiydi sevdiğim baya oyuncu vardı filmde

ben de yani izledim, begendim..
ama cok fazla ayni kadro olayi var, o baydi biraz beni.. iste ayni filmde/dizide altan erkekli, ismail hacioglu falan filan.. :roll:

mehmet gunsur zaten ayri bi insan evladi!!! :LOL:

sıradan, hergün yaşanan, yarında yaşanacak olan hikayelerin anlatıldığı film... ve illaki adından da anlaşılacaği üzerine "bir istanbul filmi".. belki bizi etkilemesinin en önemli nedenlerinden biri de bu.. ama derim ki, eğer istanbul da yaşıyorsanız,, xxa otobüsüne binip şehrin içinde bi yerlerde kaybolursanız kesinlikle izlenmesi gereken bir film.. (bu arada güven kıraç oyunculuk dersi vermiş)

türkiyede hiç görülmeyen dünyada nerdeyse çıvkı çıkan kesişme hikayelerden ama fenada olmamış izlenir filmde firet kuşkanın rolü biraz fazla kısa olmuş sanki....

elot demiş ki:
türkiyede hiç görülmeyen dünyada nerdeyse çıvkı çıkan kesişme hikayelerden ama fenada olmamış izlenir filmde firet kuşkanın rolü biraz fazla kısa olmuş sanki....

doğrudur filmi izlerken aklıma hemen stephen king in öykülerinden derlenen cat's eye filmi geldi... ama bu film istanbul a özgüydü... ondan bence izlenmesi gerekir...

haydaa yorumlara bak çay demle bu mudur bizim film eleştirme anlayışımız :?
bana kalsa hikayeler gerçekten güzel zaten biz türkler sadece iki şeyi iyi yapıyoruz yapılanı batırmak ve dışarı destek vermek şimdi yorumum biraz milliyetçi bir yorum oldu ama bu film in senaryosu gerçekten iç parçalıyor
yönetmenini bir kez daha tebrik ediyorum..
aramızda birçoğumuz istanbul da yaşıyoruz ve istanbul dan bir haber olanlarımız var ist lu olupta :)
işte istanbulun gerçek yüzünü sermiş yönetmen bizlere bunların hepsi gerçek her yeni gün yeni bir hikaye doğurmaz mı zaten...
hepimizin hikayesi yok mu kendi içinde
işte hepimizin içinde birşeyler bulabileceği bir film

Vj bülentinde dediği gibi
neler var neler .. prsensesler cadı kraliçeler iyilik perileri uyuyan güzeller ve tabi ki aç şehir kurtları

Birde şu söz çok hoşuma gitti
bazı aşklar vardır garipsenir, siz onlardan mısınız?
o zaman gariplik sizde
çünklü aşkın ülkesinde garip diye imkansız diye bir şey yoktur....

GORGOROTH666 abi yorumlarımızla uğraşma istersen sen kendi yorumlarına bak ya:) yönetmenini demişsin filmde 5 yönetmen vardı ya... hangisini tebrik ediyorsun ;) hem nerdesin sen izlemez mi oldun six feet under i....

ben filmin formatından bahsetmiştim üstelik bu senin düşüncen benim bakış açım farklıdır filmlere birçoğundan etkilenmişimdir
illa herkesin etkilenmediğinden ben de mi
etkilenmemek zorundayım
hey allahım le havle vela kuvvet :?

Geri