Çalar Saat

Merhaba arkadaşlar ! Çalar Saat'in bascısı hepinizi saygıyla selamalar.. Bu başlık için yazılan herşeyi okudum ve elştirilerin tamamının beğenilere dayalı olması karşısında gerçekten mutlu oldum(biraz geç de olsa), teşekkürler ..Ancak olumsuz bulduğunuz yönlerimiz de varsa bilmek isteriz..Bu arada benim az şarkı söylediğimden şikayet eden arkadaşlara diyeceğim odur ki ; haftanın 4 gecesi eski grubum Normal in programlarında şarkı söylüyorum ve daha fazlasının yorucu olduğunu (bi yaştan sonra :) kabul etmek zorundayım.Ayrıca sadece bas çalıp Osmanı dinlemek de pek keyifli oluyor çünkü çok güzel söylüyor bildiğiniz üzere..Yani ben böyle çok eğleniyorum ve size de iyi eğlenceler diliyorum Çalar Saat ile....İyi kalın .....!

selam arkadaşlar:) ;) oooOOOOoo sayın SERHAT abimi de burda görmek çok güzel saygılar abi..:) arkadaşlar valla bizim bi yavru köpek var onla ilgilenmekten hiç birşeye vakit kalmıyo.kusurabakmayın :roll: ...acayip vaktini aliyo insanın habire işiyo yavru olduğu için:)..nese..(sevimli eşolueşek:)
hehe OSMAN a gelince valla osman dan herşey beklenir ismimizi sölüyosa ne güsel gugur duydum :p saol kardeşim bende cumartesi davulun önüne senin fotonu yapiştircam :D hahaha hohoho hihihi krirkrrik
nese bizim köpek acikti herhal zıplayıp duruyo yanimda:).. hoşcakalin arkadaşlar bizi mesajsız, çaldığımız yerleri boş bırakmayanız hheheh bu ne yaaa:) bye

Serhat abi hosgeldin aramiza. Gercekten cok sevindim simdi mesajini gorunce. Geriye kaldi Gorkem.. :LOL:
Serhat abi , elbette Osman arkadasimiz da essiz yetenekli ama seni dinleme firsatini sadece calar saat ile yakalayabilen bir izleyici olarak tabii senin en azindan bastan sona bir sarki soylemeni bekliyorum. Ama tabii sesini koruman gerekiyorsa saygim sonsuz. Gene de arada bir soylersen bizleri de bahtiyar etmis olursun.. :roll:
Benim en onemli elestirim ( ki bu elestiri bile sayilmaz ama ) sarki aralari ... Uzun geliyo ben napiim.. :D
Serkan, o duyguyu iyi bilirim.. Zordur ama kisa bi sure sonra biter merak etme.. Adi ne bu arada ?
Osmanin bu mizansenine dikkat edin, ben de farketmistim bunu. Rockerr arkadasimiz guzel yazmis. Kesinlikle cok guzel bir mizansen bu. Kendinize iyi bakin

iktisat finalime çalışmam gereken yerde ben napıyorum :?: :!: :arrow: bööööyle hayal ediyorum....tarih:14.01.2005...mekan:beri blues bar...elimde biram,votkam artık allah ne verdiyse...2 hafta geç olsada doğum günümü kutluyorum sevdiğim insanlarla :) ...ve çalar saat elemanları benim için çalıyolar:travis/side..... ;) çok yakışıyo bu şarkı yaaa....

selams:) köpeğin adi punky arkadaşlar.
bu arada ben dün geceden bahsetmek istiorum yani ÇARŞAMBA BERİ'de yaptiğimiz komediden.
Son ara verdiğimizde barin işletmecisi olan fiko bara geçti.(kendisi eski barmendir)ve ne zamandır onun elinden cinfizz içmemiştim.Onu orda yakalamışken yapmasini söledim.Bunu duyan Osman ve Görkem de geldi onlarda birer tane istedi.Sonra sahneye çıktık ve ortam biranda dağildi:)Osman bağırdığının iki kati bağırmaya başladi bende bildiğiniz gibi daha sert vurmaya başladim(zillere acidim tabi bu arada:) sahne içi gülüşmeler çoğaldi habire gülüyorduk haha çok komikti.sonra Serhat abi bana bass gitari uzatti.Osman davula geçti. SerhAT abi gitara geçti..Ve en önemlisi GÖRKEM şarki söyleyecekti offff.:)ilk önce knocking on heaven's door çaldik.Görkemin gıkı çıkmadi saf saf etrafa bakıyo hahah biz yatios yerlere.Sonra mikrofonu osmana uzatti bi şekilde şarki bitti:)İkinci olarak Stand by me çalmaya çaliştik bu sefer görkem gitarina kavuştu serhat abi vocal yapacak ben hala bass gitar çalmaya çalişiorum osman da davulda.nese bu şarkı daha iidi ilkine göre:)off daha bitmedi tabi:)insanlar arap saçi diye bağırmas mı! biz kaldik ööle:O sona osman girdi tabi ritme hahah biz de daldık arkadan bismillah diyerek hoho süper oldu tabi hahaha:) ÇALAMAYAN SAAT GURURLA SUNAR..ii bakin kendinize byes

Selamlar, Saygılar herkese :p
ee, grup bu kadar popüler olunca bizim de bir-iki laf etmemiz farz oldu:) Programlarını sıklıkla takip edemiyor olsam da her dinleyişimde büyük keyif aldığım Çalar Saat'in tüm elemanlarına hayranım:p
( peki, kabul, SERKAN'a daha fazla!!!) Osman'a sesini onca bağırmasına karşı nasıl muhafaza edebildiğini her sorduğumda son derece mütevazi cevaplar alıyorum, ama biraz daha gaz verirsek yakında ukala bir solistimiz olacak:) Serhat'ın ise enstrümanını çok iyi taşıdığını düşünüyorum,ayrıca her ne kadar eski bi normal dinleyicisi olmasam da sesi konusunda yazılanlara hak veriyorum.Görkem derseniz, kendisini çok kısa süredir tanımama rağmen acayip ısındım,uyum konusunda da hiç zorlanmadı bence,ancak hala foruma yazmamış olması olacak iş değil,bi kulağını çekmek lazım:) Serkan için şimdi bişey yazsam az gelir, kavga ederiz sonra:p o zaten benim herşeyim olduğunu biliyor.. şimdilik bu kadar!!

Güzeeel! İşte ilk eleştiri geldi bile samwise kardeşimden..Bence haklıda bu düşüncesinde. Yani şarkı aralarında biraz fazla soluklandığımız doğrudur.Ancak şunu da belirtmeliyim ki , daha önceden belirlenmiş bir playlisti , karşımızda duran insanları(sizleri) hiç umursamadan çalmayı çok samimi bulmuyoruz.Daha çok o anda canımızın çalmayı istediği şarkıları çalarak(ki aslında bunu sizler şekillendiriyorsunuz)daha içten bir program yaptığımıza inanıyoruz.Lakin bundan sonra bu konuda biraz daha dikkatli olacağızdır..hoşçakalındır...!!

Süper ya, gerçekten buraya yazdıklarımızı dikkate aldığınızı görmek çok hoş. Serhat Abi, ben daha evvel de yazmıştım.. Sanıyorum 2. sayfada olcaktı...

"Şahsen eleştirilecek hiçbirşey bulamadım, hatta bazen o kadar bencil oluyorum ki; şarkı aralarında bir sonraki şarkıya karar verme sürecini çekemiyorum, çünkü kaliteli müzik dinliyorum ve bekleyemiyorum napiim. Mümkünse web sayfanıza şarkı da koyun ki canımız çektikçe dinleyelim ya "

Yani elbette belli bir playlist'i tercih etmem, ortama göre, sizin havanıza göre değişecektir çalacağınız şarkılar; gene de bazen uzun oluyor şarkı araları (ama bazen, her zaman değil tabii)...

Çok teşekkür ederim :D

Herkese selam tekrar :)
Serkan çarşamba gecesini okurken gerçekten orda olmadığım için çok üzüldüm. Çok eğlenmişsiniz anladığım kadarıyla. Sanırım arada size cinfizz ismarlamak lazım :D :D
Serhat eleştirilere genelde sen cevap verdiğin için sana söyleyeyim. :) Ben repertuar ile ilgili birşey söylemek istiyorum.İş stresimizi yorgunluğumuzu atmak için bazen haftada 2 veya 3 sefer sizi izlemeye geliyoruz. Tabi bu kadar sık gelincede repertuar hep aynıymış gibi geliyor.Buraya repertuarınızın tamamını yazabilirim :) Bu yüzden daha önce yeni şarkı talebinde bulunmuştum. Tamam bir playlist olmasın ama aynı hafta içinde aynı şarkıları üst üste çalmak yerine ya repertuara yeni şarkılar eklemek veya bunun için (yani şarkıları tekrarlamamak için ) bir sistem geliştirmek çözüm olabilir. Bu arada bence bu haftada bir sizi izlemeye gelenler içinde geçerli diye düşünüyorum. Bunun belli bir zaman içinde düzene gireceğini umuyorum. :)

arkadaşlar internet sitesi olayı ne durumda grup elemanlarından bilgi alabilirmiyiz?..çalar saatte işler yavaş işler durumumu var acaba?bu arada eksisozluktede sizinle ilgili 1-2 yorum okudum..sanırım artık insanlar ''FARK''ınıza varıyo..

selam arkadaşlar:) nasilsiniz işalllah:p Site olayı şöle oluyor.Biz fotoğraf çektirdik yılbaşından önceydi ve hala gelmedi fotolar onlari bekliyorus.Gelince hemen harekete geçicez.Bu arada sitede de bi forum linki olucak artık msj larinizi oraya yazabileceksiniz.Adres www.calarsaat.com.tr.tc olacak bi aksilik çıkmassa.. teşekkürler şimdilik
byes.. sağlıcakla kalin..

Çok değerli grup üyeleri :)
Biliyorum ki sahnedeyken dinleyicilerin nabzını tutup ismi çokça insan tarafından söylenen parçaları çalmaya gayret ediyorsunuz ve bu durum izleyenlerin takdirini topluyor,çünkü istekleri gerçekleşmiş oluyor..Ancak, kabul etmek lazım ki bar ortamına yapışıp kalmış ve söylenmezse olmaz olarak adlandırılan birtakım şarkılar mevcut, nitekim bunlar yıllardır onlarca grup tarafından çalınmış,hala da çalınmaya devam eden parçalar!!Eleştrim belki fazla kişisel hatta bencilce olabilir ama bence bu şarkıları zaten herkes çaldığı için giderek bir bayma durumu sözkonusu oluyor( en azından benim hissettiğim budur:))
1- psycho killer
2- should I stay
Dediğim gibi bu benim fikrim..Ben bunların yerine yeni şarkılar istiyorum..Bu kadar!

Herkese merhaba arkadaşlar..
Hala Görkem arkadaşımızdan bir haber yok! Hala bekliyoruz..Neden foruma hiç yazmıyor??
Benimde bu aralar gerçekten çok fazla dinlemek zorunda kaldığım ve dinlerken sıkıldığım şarkılar var!.. Özellikle Mor ve Ötesine ait olanlar; "Bir Derdim Var" ve "Sevda Böceği" :) (Osmanın deyimi ile) Lütfen istek durumu olmadıkça çok fazla çalmayın ;)

Leia'cım, sana katılmamak mümkün mü? Örneğin Cumartesi gecesini ele alalım. Şahsen ben o gece sahne alan tüm grupları ( seyrettim siz dahil 3 ayrı grup sahne aldı) ve şu kadarını söylemeliyim ki "bir derdim var"ı 3 kez, "sevda böceği"ni 3 kez ve "cambaz"ı ise tam 4 kez dinledim (arada da dj çaldı çünkü).. Gecenin sonunda bayılasım geldi. Tamam, kabul, Çalar Saat yorumuyla daha farklı oluyor da gerçekten bir yerden sonra kabak tadı vermiyor değil. Ben bu yüzden daha evvel yeni şarkı taleplerini canı gönülden destekledim.
Osman arkadaşımızın şarkı seçiminin sancılı bir süreç olduğunu söylemesine rağmen, eğer bu bir ihtiyaçtan çıkıp, şu zamanlardaki piyasada bulunan insanların yaptığından farklı birşey yapma zorunluluğu haline gelmişse (-ki bence böyle) yeni şarkı seçmek için zaman kaybetmemek gerektiğine inanıyorum.
Web sayfası ile ilgili haberlerinizi bekliyorum; bu arada www.calarsaat.com.tr.tc adresinde türkçe karakter problemi var, hani "ç" harfi görünmüyor, haberiniz olsun ;)
Tüm grup ve forum üyelerine sevgiler :D

selam arkadaşlar:) şu an osmanla beraber bizim evdeyiz ve bira içiyoruz ve geyik yapıos:) arkadaşlar site geliyorrrrrrrrrr azzzzzz kalddiiiiiiiiii ;) nese bizim osmanla işimiz var daha özgeçmiş felan yazacas hadi iyi bakin kendinize byes..
ha bu arada sayko kilır dan nefret ediyorum hihihihihi

öncelikle afiyet olsun,ben de içtim geldim zaten yeni... ;)

kaç defa söyledim bilmiyorum ama cuma 'aaa pin up geliyomuş konser kaçmaz..' yada 'ooze mükemmel olcak cuma..' laflarına aldırmadan ben inatla,cuma günü,final çıkışı,kafa bi milyon dağıtıcam beri'de..canım ablamla da ortak bi doğumgünü şerefine...side çalıcaksınız dimi??valla çalın cinfizzler benden ;)

Ceterisparibus, şimdiden doğumgünün kutlu olsun..
Aranızda web sayfasını kontrol eden oldu mu bilmiyorum ama gayet başarılı görünüyor forum sayfası. Tüm grup üyeleri için ayrı birer forum oluşturulmuş, ayrıca "beri", "dungeon" ve "konserler" başlıkları da düşünülmüş. Ama benim bir sorum var; burdaki forumu neden tamamen terk ediyoruz ? Yani şahsen benim web sayfasından beklentilerim arasında grup üyelerinin özgeçmişleri, müzikal eğitimleri, resimleri, mümkünse kısa bir demo gibi şeyler vardı. Ama forum sayfasını açıkçası beklemiyordum. Tabii güzel bir fikir, ama tanıtımını nasıl yapmayı düşündünüz beyler ?
Bilmeyenlere hatırlatma olsun, web sayfası : http://www.calarsaat.com.tr.tc
Akşama görüşürüz ;) ya da cumaya :p

Geri