Karapaks

"Yarin cennet olacak"i seyrettim, dinledim.
Video guzel, yalniz sarkida nakarat kendini cok yineliyor.
Ilk single olmasi icin iyi bir secim olduguna pek aklim yatmadi. Muhtemelen albumde single icin daha iyi parcalar vardir diye dusunuyorum.

Arkadaşlar

http://math.berkeley.edu/~wand/karapaks/ adresinde bulunan video, sevgili Emre Özbay tarafından "yarın cennet olacak" isimli parçamıza internet için hazırlanmış bir video art çalışmasıdır. Bu parçanın asıl süresi 9:38 dir. Bu videoda ise parça kısaltılmış olarak kullanılmıştır. Bu çalışmayı bizler çok beğendik. sizlerden de olumlu görüşler gelmesi çok hoş. Ancak bu videonun bizim çıkış parçamız ve klibimiz olarak algılanmaması gerektiğini belirtmeliyim. Zira bu konuda başka hazırlıklarımız var. Hatta ilk klibi hangi parçaya çekeceğimize karar vermek bizi zorluyor. Seçenekleri 3'e indirebildik.
sitede parçaların 20şer saniyelik bölümlerinden belki tahmin edebilirsiniz.
sevgiler..

20sn lik bölümler az geldi doğruyu söylemek gerekirse tabi sizde haklısınız albüm çıkmadan bu kadarını bile dinlemek önemli. Bence çıkış parçası eğer ki albüm yaz aylarında çıkıcaksa 20snlik dinlediğim kadarıyla Kraliçe Karınca olmalı bilmiyorum o 3 seçenek içersinde var mı? Ve neden hala albüm çıkış tarihi hakkında bir bilgi vermiyorsunuz :) sonbahar demeyin :)

evet o aklıma geliyor susarak bazı şeylere cevap verildiği ama ben kendi adıma mavi sakallı herkse saygım ve sevgim vardır ve öyle olacaktır, ama karapaks hakkında bilgi sahibi olmak da hakkımız değil mi ;) sürekli resmi siteyi takip ediyorum albüm çıktı haberi için ama ses yok orda da. :(

23 haziran 2006 cuma günü 17:00 - 19:00 arasında Karapaks radyo N101de Ayça Şenin programına konuk oluyor. Telefon bağlantısı, sorular, beklenen cevaplar, ilk defa çalınacak beklenen parçalar. Bekleriz..

herkese merhaba... ben geçen sene Karapaks'ın Levent'teki konserine gitmiştim.. Orada Cevdet Tosyalı vokaldeydi. Ancak bugün sitenize baktım, Cevdet grupta gözükmüyor. Bildiğim kadarıyla Kaan Altan, Cevdet Tosyalı ve Sinan Tansal liseden arkadaşlar ve Mavisakal'dada beraber çalıyolardı.. Hatta daha sonra Karapaks'ı beraber kurdular. Şimdi Cevdet Tosyalı nerde, niçin grupta değil?

metanch4 demiş ki:
evet o aklıma geliyor susarak bazı şeylere cevap verildiği ama ben kendi adıma mavi sakallı herkse saygım ve sevgim vardır ve öyle olacaktır, ama karapaks hakkında bilgi sahibi olmak da hakkımız değil mi ;) sürekli resmi siteyi takip ediyorum albüm çıktı haberi için ama ses yok orda da. :(

aynen hakkınızdır, hakkımızdır, hakdır.........
gasp edilen bir isimden sonra yola hep beraber "genesiz" yada " genesis" olarak devam etmek bunu gerektiriyor. defalarca, etik açıdan red ettiğim " gel kaan bu albümü (kast edilen karapaks albümü) MAVİSAKAL olarak çıkaralım.lara karşın..hayır bu isimde kardeşlerim "murat, andy, gençosman nın hakları var : romantikliğinin yenilgisi,

yüreğin yüreksizliğe savaşı
müziğin hobi ye karşı durması
gönülün kapitalizme karşı taaruzu

onlar için herşey mübahtır...unutma

aaa Kaan konuşmaya gelmiş... hoşgelmiş :p açıkçası geçmişte burayı ve kapatılan eski maviordu forumunu takip edenler biliyor kimin albüm çıkarmak için istekli olup, kimin başka projeleri için başka rotalara gittiğini. sonrasında tam Karapaks albümü çıkacakken alelacele bir çalışma geldi her nedense :?: :roll: hata sahibinindir bence ama keşke
şu dargınlığınız bitse...

neyse geçmişe mazi deyip bugünkü radyo yayınını konuşuruz ilerde inşallah... bu arada number1'ın antalya radyo frekansı her ne ise ben bir türlü yakalayamadım :) umarım bu albümün gelişinin habercisidir.

özlemişim bu arada muhabbetti ;)

Şu an nasıl bir hayal kırıklıpına uğradım anlatamam.. haklar, haksızlıklar, gasplar, taaruzlar.... laklar sözler ve gereksiz takışmalar... neden kimsenin aklına şu gelmiyor" ben müzisyenim ben atıp tutmam ve müzik yaparım ve cevabını müzikle veririm" bence lütfen artık susun ve müzikleriniz konuşsun bence sizi sevenlerde bunu bekliyor..

çünkü birileri, biryerlerde konuşmak yerine şu an sadece müzik yapıyor....

Mare....

"""kaanaltan demişki"aynen hakkınızdır, hakkımızdır, hakdır.........
gasp edilen bir isimden sonra yola hep beraber "genesiz" yada " genesis" olarak devam etmek bunu gerektiriyor. defalarca, etik açıdan red ettiğim " gel kaan bu albümü (kast edilen karapaks albümü) MAVİSAKAL olarak çıkaralım.lara karşın..hayır bu isimde kardeşlerim "murat, andy, gençosman nın hakları var : romantikliğinin yenilgisiyüreğin yüreksizliğe savaşı
müziğin hobi ye karşı durması
gönülün kapitalizme karşı taaruzu

onlar için herşey mübahtır...unutma """"

Şu an nasıl bir hayal kırıklıpına uğradım anlatamam.. haklar, haksızlıklar, gasplar, taaruzlar.... laklar sözler ve gereksiz takışmalar... neden kimsenin aklına şu gelmiyor" ben müzisyenim ben atıp tutmam ve müzik yaparım ve cevabını müzikle veririm" bence lütfen artık susun ve müzikleriniz konuşsun bence sizi sevenlerde bunu bekliyor..

çünkü birileri, biryerlerde konuşmak yerine şu an sadece müzik yapıyor....

Mare...

ethernetimdeki arızadan dolayı nete giremedim kaç gündür ve kaçırdım radyo olayını.
artık bazı şeyler kesinleşmedimi acaba? albüm falan gibisinden hani :)

Geri