Karapaks

dört dörtlük bir albüm olmuş ellerinize sağlık... şarkılar alışıldıktan biraz uzun, ama dinlerken rahatsız etmiyor (belki Unutma; o durgun ilk yarısından dolayı bir miktar).. besteler ve sözler güzel, vokal ve enstrümanların kullanılışı yerinde. en önemlisi, piyasadaki standartların dşında ve üstünde bir albüm olmuş...

tebrikler :)

Birkaç sayfa önce yazmıştım "Uyuyalım yavaşça , yarın cennet olacak" diye. Dediğim gerçekleşti. Şimdi yeni birşeyler yazmalı. "Ve ışıkları kapattık, yıldızlarımız çıksın diye"

Bursa'ya da bekliyoruz. En yakın zamanda. Albüm gerçekten çok iyi olmuş. Gönlümdenin Genç Osman vokalli, Mavi Sakal albümündeki düzenlemesi daha güzel gibi geldi bana. Onun dışında çok iyi bir albüm olmuş emeğinize sağlık Karapaks.

fiktif demiş ki:
Bursa'ya da bekliyoruz. En yakın zamanda. Albüm gerçekten çok iyi olmuş. Gönlümdenin Genç Osman vokalli, Mavi Sakal albümündeki düzenlemesi daha güzel gibi geldi bana. Onun dışında çok iyi bir albüm olmuş emeğinize sağlık Karapaks.
bursa'ya bekliyoruz kısmına tamamen katılıyorum :)

sevgili dostlar,
albüme gösterilen ilgi ve yapılan değerlendirmeler için teşekkür ederiz. basında ve internet yoluyla aldığımız eleştiriler yaptığımız işin hedefe ulaşıyor olduğunu gösteriyor.
izleyenlerle sahnede buluşma doğrultusunda ilk adım 13 Aralık Çarşamba günü Balans'ta yapacağımız albüm tanıtım konseri olacak. sonrasında amacımız gidebildiğimiz tüm şehirlerde konser vermek. bunun için organizasyon çalışmaları menajerimiz tarafından başlatıldı.
bunları sitemizden takip edebileceksiniz.
selamlar

Ben ve arkadaşlarım adına; Türk Rock tarihindeki ikinci yolda vereceğiniz mücadelede kaplumbağa kabuğu kadar direnç ve bir o kadar da uzun soluk diliyorum...
Başarı içinse albümünüzün performansı bana sizin adınıza kefil oldu...Ama yine de sizleri canlı olarak dinlemek bir başka keyif...Balans ta görüşmek üzere...

ne siz kendınızı kandırın,ne de burda sizin albumunuz için taraflı yazılar yazan 3-5 tane arkadaşınız,aileniz

allahım kabus gıbı ya,15dakıkadan fazla katlanılıcak bir muzık değil,yaptığınız.

aaretha demiş ki:
ne siz kendınızı kandırın,ne de burda sizin albumunuz için taraflı yazılar yazan 3-5 tane arkadaşınız,aileniz

allahım kabus gıbı ya,15dakıkadan fazla katlanılıcak bir muzık değil,yaptığınız.

burasi herkese acik, herkesin fikirlerini beyan edebilecegi bir forum olmasina ragmen senin ki elestiri degil kisisel hakarete dogru sapmistir. kendi fikrini beyan edebilirsin ama kimsenin müzik zevkini bu sekilde rencide edici bir dille elestiremezsin.

aaretha demiş ki:

istersen müziği de bıraksınlar..böyle eleştiri yapılmaz.karşıdakiler 10 günlük müzisyenler değil.yeniyetmelere yaptığınız eleştri bu insanlara karşı yapılamaz..biraz daha düzgün yorum yapılır umarım..

aaretha demiş ki:

buraya olumlu eleştiri yazmak için arkadaş veya aileden olmaya gerek yok... hele de sizden izin alınması gerektiğini hiç sanmıyorum...

varlığınız ben de bir deja-vu hissi uyandırdı geçmişte varlığını "ilginç" bulduğum kişlerle ilgili...

başarılı ve denenmemiş bir tarzda yapılmış cesur bir albüm... keşke her kabus bu kadar harika olsa :) bırakın insanlar ne dinleyeceklerini kendileri seçsinler.

Milliyetten Murat Beşer'in albüm eleştirisi..

"Tekinsiz sokakların sesi

Özlenen iki eski dostu, yeni bir projede yan yana görmek ne güzel. Biri Mavi Sakal'ın gitarcısı ve bestecisi Kaan Altan, diğeri "Lan N'oldu" ve "Püf Püf" adlı şarkıları rock müziğimizin tarihine hediye eden, eski Cramp şarkıcısı Erdinç Ünlü.
Diğerleri de eski toprak; basta Andy Ward, davulda Timur Kurşunoğlu, vurmalılarda ise yine Mavi Sakal'dan gelen Sinan Tansal var.
İsimleri Karapaks; geçmişte yaşanan talihsiz olaylara, husumetlere istinaden ilk albümlerine verdikleri imalı isim ise "İkinci Yol".
Karanlık şarkı sözlerine eşlik eden çiğ melodileri, sert gitarları, kaba vokalleri, akustik çalgılar ve ruhani pasajlar dengeliyor. Karapaks 90'ların başında İstanbul'un tekinsiz sokak aralarındaki barlarda patlayan rock müziğinin ruhunu; bilahare eskiyi yaşatıyor."

Bu da bu işten anlayan birisinin yorumu.. Aileden olduğunu sanmıyorum.

Milliyetten Murat Beşer'in albüm eleştirisi..

"Tekinsiz sokakların sesi

Özlenen iki eski dostu, yeni bir projede yan yana görmek ne güzel. Biri Mavi Sakal'ın gitarcısı ve bestecisi Kaan Altan, diğeri "Lan N'oldu" ve "Püf Püf" adlı şarkıları rock müziğimizin tarihine hediye eden, eski Cramp şarkıcısı Erdinç Ünlü.
Diğerleri de eski toprak; basta Andy Ward, davulda Timur Kurşunoğlu, vurmalılarda ise yine Mavi Sakal'dan gelen Sinan Tansal var.
İsimleri Karapaks; geçmişte yaşanan talihsiz olaylara, husumetlere istinaden ilk albümlerine verdikleri imalı isim ise "İkinci Yol".
Karanlık şarkı sözlerine eşlik eden çiğ melodileri, sert gitarları, kaba vokalleri, akustik çalgılar ve ruhani pasajlar dengeliyor. Karapaks 90'ların başında İstanbul'un tekinsiz sokak aralarındaki barlarda patlayan rock müziğinin ruhunu; bilahare eskiyi yaşatıyor."

Bu da bu işten anlayan birisinin yorumu.. Aileden olduğunu sanmıyorum.

Geri