Karapaks

Samsun da Karapaks deyince genelde "hö" denildi, İstanbullardan isteterek edinebildim. Beklediğime değmiş mi tam olarak cevap veremeyeceğim, 307 kere daha dinlemem gerekiyor.

Müzik ve Karanlık için teşekkürler gerçekten ihtiyaç vardı.

karanlik_yansimasi demiş ki:
valla ben gittim geldim o kadarda playlist ti aklımada tutmaya çalıstım ama (ki play list hemen önümdeydi erdinç abinin ayaklarının dibinde:)) almayı akıl edemedim. ettim daga dogrusu ama kaan altanın penasını yanımdaki arkadasa verip bana gülmesi ile kendimi avuturken aynı arkadas tarafından playlistte elden gitti:)) bana ancak bakmak kaldı!
2 bölüm 6+6 12 sarkı çaldılar!
hatırladıklarım
1 gönlümde
2 böyle
3 hüznü gözlerinin arkasında
4 ???
5 unutma
6 kraliçe karınca
(ara)
1 iki yol
2 zararlı hayatlar
3 yapay
4 düşlerimi aldılar
5 ne kadar
6 yarın cennet olacak

yanlıslarım olabilir ama hatırladıgım playlist böyleydi:))

4 numara "sen gelmeliydin" yine eski bir Kaan Altan şarkısı: )

Sidertha demiş ki:
Konser superdi , bu performans mutlaka izlenmeli. Album hikaye arkadaslar Karapaks sahnede DEV' mis. :D

Bize tv, radyo veya gazete - dergi röportajlarında sorulduğunda performans grubu olduğumuzu ve albümün konserde yapılacak doğaçlamaların ipuçlarını verdiğini söylüyoruz. Sidertha'nın bu yazısı bu yüzden emeklerimizin karşılığı oldu. teşekkürler..

Diğer yorumlar için de teşekkür ediyoruz. Bizi bilen ve bekleyenlerden olumlu görüşler geliyor. Ancak tabii ki bizim yaptığımız şu anda piyasada olan birçok "çabuk tüketilen " popüler rock parçalardan farklı. bu yüzden de biraz daha elenmiş bir kitleye hitab ediyoruz. olumsuz eleştirilere karşı değiliz ancak işimizi nasıl yapmamız gerektiğini bize öğretmeye çalışmak başka.. onu öyle değil de şöyle çalsaydınız veya o enstrüman yerine şunu kullansaydınız gibi öneriler olsa olsa bizi buralardan uzak tutmaya yarar..

konser programı için görüşmeler başladı, www.karapaks.com u takip etmekte fayda var. bu arada bloga konser resimleri gelmeye başladı.. devamını bekliyoruz..

sevgiler

sadece müzik konuşalım diyip duruyorsunuz iyi hoş da, müzik insanlar için yapılıyor, müzik kızgınlıklar, kırgınlıklar, haksızlıklar için yapılıyor. bi çeşit kusma biçimiyken nasıl olur da "hislerden" arınmış bir halde dinleyebilirsiniz?! bu hiç insanca olmazdı. ya da dinlediğinizi bilmiyorsunuz demektir.

elbette ki bi sürü şey konuşacağız saygı çerçevesi dahilinde. konuşmak insana mahsus.

sağolun

biliyorum uzun süredir yazmıyordum, bu yüzden hepinizden özür dilerim. 12.12 biri öyle yazmış. bende o zaman fark ettim. yeni bir duruş ve müzikle yeniden sahne ve yeniden heyecan duyuş.

kendi kendimize, "oha ne güzel çaldık muhteşemdik vs" gibi şeyler söylemiyeceğiz tabii. yakışmaz.
ama gelenlerin şarkıları hepbir ağızdan söylemesine şaşırdım, hayran kaldım.
yola çıkarken, yeni bir tavır, zor bir tavır, kolay değil dedik...ama gördük ki bizle aynı akıntıda çok insan varmış. ne harika bir duygu anlatamam.

bir başka güzel olay ise, bu topraklarda müzik eleştirmeni olarak saygı duyulan isimlerin yazdığı yazılar....

buda bizi çok çok mutlu etti....

ve..ve ismin çok kısa sürede yayılması, yeraltından..buda şaşırtıcı..

bir o kadar şaşırtıcı olan ve anlam veremediğimiz, bizim artık anmadığımız konularda hala hafif ve orta ölçekte güdümlü saldırıların gelmesi...

birçok süpriz var sonra söyleyeceğimiz...

yaşamı, aşkı, canı, erdemi, ve dürüstlüğü koruması gereken bir sertlik var olmalı.................karapaks

"siz"inleyiz efemmm.

müzikte varsa giydirilmesi gereken bi "taç", "siz"lere takardık.

belki cep telefonlarımız "siz"in melodinizle çalamıyor ama, kulağımızda, beynimizde çınlaıp duruyorsunuz. eyvallah ;)

4 numara "sen gelmeliydin" yine eski bir Kaan Altan şarkısı: )
evet sonra aklıma geldi:)) ben bu yazıyı yazarken konserden 1-2 saat sonrasıydı. zaten duygularımı bile anlatamamısım aklım hala kaan altanın penasında kalmış:)
sonuçta mekanda güzeldi konserde. elimden geldiğince her konserlerinde bulunmaya özen göstereceğim çünkü o atmosferi yasayıp grup seyirci sıcaklıgını hissedince inanın bu içimizde bir ihtiyaç olarak kalıyor:)

Bilmiyorum bir adam nasıl olurda Zararlı hayatlar diye bir şarkı yazarda o şarkı baştan aşağı beni anlatır
bir adam nasıl olur da hüznü gözleri arkadasında der ve o şarkı "bizi" baştan aşağı anlatır.

kaan altan bir idoldür.Rock müziğe bu kadar iyi söz yazabilen başka bir adam tanımıyorum varsa da bilmiyorsam affola.
Mavi sakaldan başlayarak aslında rock müzikte bir çığır açmıştır kaan altan.ve ikinci yolla devam...

Evet abi
hiçliği belli sonumuza
tükenen arzular peşinde
meyilliyiz bir yerde
seçimsiz sevgilere

teşekkürler karapaks...Yaşamı, aşkı, canı, erdemi, ve dürüstlüğü koruması gereken bir sertliği bizlere sunduğun için..

Kesinlikle size katiliyorum Kaan Altan bir idoldur. Nasil sarki sozleri onlar nasil bir duyarlilik ve duygu icinde yazilmis o sozler. Sarkilari dinlerken (cok abartili gelebilir size uzgunun ama boyle hissediyorum) tuylerim urperiyor heyecandan.

Herkesi kutluyorum ve inaniyorumki 2007 Karapaks yili olacak .

Sidertha demiş ki:
Merak ediyorum yeni klip ne zaman. Onca guzel parcadan hangisine klip yapmayı planlıyorsunuz?[/quote

Klibi "hüznü gözlerinin arkasında" ya çektik, montajı hala devam ediyor. ocak ayı ikinci haftası gibi televizyonlara vermeyi planlıyoruz.
Ardından bir klip daha çekmek üzere görüşüyoruz ancak parçaya karar veremedik.. her dinleyen başka bir parçayı istiyor. sizlere de soralım, düşlerimi aldılar, kraliçe karınca, zararlı hayatlar ve unutma adaylar olarak görünüyor..
ne dersiniz?

Sidertha demiş ki:
Merak ediyorum yeni klip ne zaman. Onca guzel parcadan hangisine klip yapmayı planlıyorsunuz?[/quote

Klibi "hüznü gözlerinin arkasında" ya çektik, montajı hala devam ediyor. ocak ayı ikinci haftası gibi televizyonlara vermeyi planlıyoruz.
Ardından bir klip daha çekmek üzere görüşüyoruz ancak parçaya karar veremedik.. her dinleyen başka bir parçayı istiyor. sizlere de soralım, düşlerimi aldılar, kraliçe karınca, zararlı hayatlar ve unutma adaylar olarak görünüyor..
ne dersiniz?

"HÜZNÜ GÖZLERİNİN ARKASINDA" işte bu ya

Ve ışıkları kapattık
Yıldızlarımız çıksın diye

Diğer klibin zararlı hayatlara çekilmesi taraftarıyım o parça başka bambaşka bir şey..

sinantansal demiş ki:
Sidertha demiş ki:

ne dersiniz?
Zararlı Hayatlar veya Kraliçe Karınca daha uygun bence..Hatta ilk iki klip biraz "karamsar" olduğu için bir değişiklik yapıp "Kraliçe Karınca" deseniz fena olmaz :)
saygılar..

Sidertha demiş ki:
Merak ediyorum yeni klip ne zaman. Onca guzel parcadan hangisine klip yapmayı planlıyorsunuz?

sinantansal demiş ki:
ne dersiniz?

En sonunda cd'me kavuştum, bir ömürlük saklayacağım bir albümün cover tasarımına biraz daha özenilmesini beklerdim, ama yine de önemli olan içindeki müzik. Klip bence kraliçe karıncaya çekilmeli ve biran önce konserler başlamalı öncelikle izmirden :twisted:

Geri