Karapaks

Karapaksın Istanbul ya da Anadolu da kaya gibi çalmasının tersine; başkalarının da "karaçalma" ya uğraşması ne kadar üzücü..
Rock yapanlar dinleyenler genellikle kara giyinirler ama bu yazıyı yazanın içi ve niyeti kara; hem de kapkara dostlar...
Baksaniza su linke http://www.turkrock.com/article941.html biz sadece "yarın cennet olacağı" için gözümüzü kapatalım, bu gibi linklerde yazılanları da aydınlatmayı ihmal etmeyelim...

esas aylar önce kapanmış bir konuyu kaşımaya çalışmak kara çalmaktan başka birşey değil bence...
abuk subuk nickli yeni üyelikler arkasına gizlenen kişiliklerle Türkiye'de rock müziğine yakışmayacak söylemlere imza attığınızın farkına varmanız gerektiğini düşünüyorum...

arkadaşlar ben bu yazı k arakterini bi oturtamadım delircem :D :D karapaks gerçekten çok sağlam bi albüm yapmış hüznü gözlerinin arkasında ayrı bi tat vermiş ( sanki müzik eleştirmeniyim :D) yani yeni albümler bekliyoruz :D dimi arkadaşlar :D

albüm bence de gerçekten çok başarılı.bu tarz bir albüm daha önce hiç dinlememiştim.şarkılara karanlık,depresif bir hava hakim.bana kalırsa kan kokusu albümünü bile aşmış bir albüm olmuş her bakımdan(tabi katılmayan arkadaşlar olacaktır.) albüm öyle bir iki sefer dinlenip anlaşılabilecek bir albüm değil.bayağı bir dinleyip sindirmek gerekiyor şarkıları.çok çaba ve emek harcandığı belli.umarım devamı da en iyi şekilde gelecektir.. :D

rock_and_rock demiş ki:
albüm bence de gerçekten çok başarılı.bu tarz bir albüm daha önce hiç dinlememiştim.şarkılara karanlık,depresif bir hava hakim.bana kalırsa kan kokusu albümünü bile aşmış bir albüm olmuş her bakımdan(tabi katılmayan arkadaşlar olacaktır.) albüm öyle bir iki sefer dinlenip anlaşılabilecek bir albüm değil.bayağı bir dinleyip sindirmek gerekiyor şarkıları.çok çaba ve emek harcandığı belli.umarım devamı da en iyi şekilde gelecektir.. :D

dediğin gibi 1-2 seferlik değil, zira ben ilk dinlediğimde perküsyonların fazlalığı ile bu ne bea demiştim ama dinledikçe içime işlemeye başladı, transa geçirmeye başladı :) kan kokusunu aşmış albüm demeyelim ;) ikan kokusu apayrı bir albümdür ama evet kan kokusundan daha karanlık bir albüm olduğu konusunda hemfikiriz o yönden aşmış ;)

şarkı sözlerinin yazımında 1-2 yerde hata vardı şu an nerede olduğunu hatırlamıyorum.
Erdinç Ünlü nün vokalleri cidden çok başarılı.
3 ncü klipde unutma 'ya olsun lütfen...

Övgüler için sonsuz teşekkürler...Yüreğimiz ferahlıyor.
Yergiler için sonsuz teşekkürler...Titizliğimizi tetikliyor.
Eskişehir konserinde izleyici kalitesi çok yüksekti, fena duygulandım.
O konserde bişey anladım ki yaratılan değerler yaratıcısında kalıyor, lafa gerek yok. İki Yol'u ve Balta'yı çalarken yaşadığımız izleyici katılımı, "Lan N'oldu" ve "Püf Püf" için gelen israrlı istekler, katkıda bulunmaya çalıştığımız kültür ortamının çok vefalı olduğunu gösteriyor.
Eğlence?
Elbette eğlendik ama ötesi de vardı.
Ötesi hep olmalı...Bence rock müziğin temel ilkelerinden biri bu.
Sevgiler..

Arada bir bozukluk olmadığı sürece,(Grup dağıldı ama kardeşlik bâki) Mavi Sakal ve Karapaks kendi müziğini yapmaya devam edecektir. Bunu bozmaya kimsenin hakkı yok, Evet Mavi Sakal'ı seven bir insanım hala da seviyorum bu kadrosuyla olsa bile, fakat Kaan Altan Mavi Sakal'dan ayrıldı diye dinlemeyeceğim diye de bir kâide yok ortada. Karapaks'da kendi içinde bir canlılık taşıyor. ve güzel şarkıları da var. Dinlemiyorum zannedilmesin.
Tekrardan Karapaks'a başarılar. Umarım daha iyi müziklere,daha iyi konserlere imza atarsınız.

Tortu demiş ki:
Övgüler için sonsuz teşekkürler...Yüreğimiz ferahlıyor.
Yergiler için sonsuz teşekkürler...Titizliğimizi tetikliyor.
Eskişehir konserinde izleyici kalitesi çok yüksekti, fena duygulandım.
O konserde bişey anladım ki yaratılan değerler yaratıcısında kalıyor, lafa gerek yok. İki Yol'u ve Balta'yı çalarken yaşadığımız izleyici katılımı, "Lan N'oldu" ve "Püf Püf" için gelen israrlı istekler, katkıda bulunmaya çalıştığımız kültür ortamının çok vefalı olduğunu gösteriyor.
Eğlence?
Elbette eğlendik ama ötesi de vardı.
Ötesi hep olmalı...Bence rock müziğin temel ilkelerinden biri bu.
Sevgiler..
Konserlerde,''Lan N'oldu" ve "Püf Püf" çalıyor musunuz?hep bunu sormak istemişimdir :p

Albümde algılayamadığım şeyleri buldum. Şunu söylemek istiyorum üstüne basa basa canlı performans ile albüm arasında kesinlikle fark var. Kraliçe Karınca nın bas davul şovu çok güzeldi.

Balta yı çalarken son zamanlarda yaşadığımız şeyler aklıma geldi taksimde kadıköy meydanlarında bangır bangır şu parça çalsa... Genç in sesinden ama :p

Adana, kepap dediniz son zamanlarda yanıp tutuşurken Adana da her gün yediğim kebaplar, ciğerler aklıma geldi midem kazındı. (torosların eteğindeki şeker pınarının kebapçısı kebapları bozdu bu arada)

Erdinç Ünlü nün grip olmasına karşı performansı güzeldi ki bu son zamanlarda salgın olan grip çok feci herkes dikkat etsin.

Sakın mesaj sayısı ve giriş tarihi belli olan kişi kalkıp bana laf sokuşturmaya kalkma yiğidi ölüdürüm hakkını yemem