Karapaks

bu akşamki performansınız harikaydı , hepinizi tebrik ederim :dans

bu arada Erdinç Ünlü sesiniz çok güçlü nazar değmesin. ne konuşurken, ne de performansta aksama olmadı :)

ama programın bitişi pek tepeden inme oldu, tam bir parça daha var derken... neyse pazar akşamına göreceğiz artık ;)

programın ani bitişi hakkında;

grup televizyonları içindeki bir başka televizyonda canlı yarışma programı varmış (bilgi geldiğinde önce bizim televizyonda sandım) o programın rejisi de bizim reji tarafından yapılıyormuş... 20 saniye içinde toparlamamız lazımdı...

ama kameramanlar ve bir kayıt asistanıyla, program biter bitmez bir parça daha kaydettik... bir aksilik olmazsa bu pazar o parça da eklenmiş olarak izleyeceksiniz yüxexes'i...

ayrıca;

evet kraliçe karınca'nın performansı çok iyiydi... ama daha programa girdiğimizde timur'da bir tuhaflık sezinlemiştim zaten... bir şeyler olacak gibi gelmişti... sinan da dansa çok iyi katılınca olanlar oldu...

programın o bölümünü sık sık izleyeceğim.

Balans konserinden sonra album hikaye esas sahnede izlemek lazim demistim. Gercektende yuxexes de Kralice Karinca solosu superdi keske ses duzeni daha iyi olabilseydi. Buradan sevgili guven abiye sunu soylesem umarim kizmaz bana, o kadar iyi gruplari konuk aliyor, su ses duzenini duzeltse hani sponsor falan bulsa da bizde sevdigimiz guruplari alisik oldugumuz ses kalitesinde izlesek?......

evet canlı performansları çok güzeldi gerçekten.her ne kadar erdinç abi grip olmuş olsa da ses ve yorum bomba gibiydi.lan noldu gibi bir albümden sonra onun gibi bir ses rock camiasından keşke bu kadar uzun süre uzak kalmasaydı.bu arada davulcularından bu kadar üzt düzey bir performans beklemiyordum açıkçası.o ne davul çalmadır öle ya. müthişti.

Türkiye'de ki bir kaç GİTARİST' ten biridir Kaan Abi. Keşke hiç bitmesin diyeceğimiz bir macera idi Mavi Sakal ama Kaan Abi'siz neye benzer hiç bilemiyorum. Kimseyi eleştirmek değil amacım haddime de degil zaten, anlatmak istediğim şey eleştri değil Kaan Abi'nin büyüklüğünü anlatmak. Kimileri O'nu anlamadı ama bizler biliyoruz neyin ne olduğunu..

Programı izleyemedim ama performansları eminim ki mükemmel olmuştur..Dün akşam yeni kliplerini gördüm ve çok beğendim..Yolunuz açık olsun Karapaks, bu yolda hep yanınızdayız..

karapaksın şarkıları sinan abinin dediği gibi elenmiş bir kitleye hitap ediyor.popüler rock albümleri dinleyen bir kişiye dinletseniz bu albümü pek birşey anlamayacağını söylemek doğru olur herhalde.ama anlayan kişiler için bu albüm öylesine fazla şeyler anlatıyor ki.zararlı hayatlar,böyle,düşlerimi aldılar,,gerçekleri biliriz...albümde orta halli diyebileceğim bir şarkı yok hepsi mükemmel çünkü.bu kadar iyi sözlere böyle karanlık ve sert bir sound çok iyi gitmiş.umarım bunda sonra da böyle mükemmel eserler dinleriz abilerden.sevgiler :D :eek: :LOL:

Karapaks 18 Nisan Çarşamba günü İTÜ 9. İstanbul Rock Festivali'nde!

Aynı gün konsere katışacak olan diğer isimler: Gevende, Unified Gecko, Selin Damar, Kaçak, Uçuş Serbest, Ayşegül İnci ve Dem.

Konserler 16:00'da başlayacak, giriş ücretsiz.

uzunnn

bir zamandır, yazmıyordum bu foruma, ama şu son zamanlar yazılan ve yürekten olduğunu bildiğim bu güzel kelimeler için , grup adına bir teşekkür etmem gerektiğini bildim. İstedim.
Bizim notalarımızda ve kelimelerimizdeki dürüstlük ne ise, aynısı sizin içinizde. Ve bu foruma yazdığınız sözlerde. Ve bu bence yaşamda erişilmesi güç birşey. Çok şanslıyız bu konuda.
Bizi, yeni bir grubu, buralara getirmenize teşekkür etmek istiyorum ama siz de bu gruptasınız.....değil mi?

kelimelerimiz size güven verdikce, siz bize cesaret verdikce, konserlerimiz, hesap soran cümleler fırtınasına dönecek.....

sağolun

henüz canlı performans izlememiş olmama rağmen o büyü beni sarmış bulunmakta zaten, sen böyle sözler yazıp müzik yapmaya devam ettikten sonra biz hep burada olacağız

darkra demiş ki:
tibetin olmaması tam isabet

Cevdet mi demek istedin karapaksın ilk vokali Cevdet Tosyalıydı.

Yahu yazmayayım diyorum ama tutamıyroum artık kendimi. Siz ne siniz mal mı? Yoksa başka birşey mi? Şu başlık açıldığından beri yazmayıpda sonradan yazan mesaj sayısı belli olan kişiler nerdeydiniz siz başlık ilk açıldığında hee?? Size diyoru!!!;

Her arkadaşlıklarda, aileler arasında gruplar arasında uyumsuzluk anlaşmazlıklar olur geçer biter ama sizin gibi yılanlar ve gazcılar yüzünden dargınlıklar unutulacak olsa bile unutturmazsınız niye sizler bencil düşüncelersiniz sizlerin yaşam tarzınızı bile anlamak mümkün değildir kusuyorum üzerinize taa geçen aylarda dargınlıklar üzerine yazılan yazıda bir ben bir de adını hatırlayamadığım kişi olumlu yanları çıkarmıştı ama diğerleri.. Bi gidin şu forumlardan uzak durun. Konu kapandıkça açıyor birşeyler kazandığınızı sanırken kaybediyorsunuz.

benayevsen demiş ki:
darkra demiş ki:
tibetin olmaması tam isabet

Cevdet mi demek istedin karapaksın ilk vokali Cevdet Tosyalıydı.

Yahu yazmayayım diyorum ama tutamıyroum artık kendimi. Siz ne siniz mal mı? Yoksa başka birşey mi? Şu başlık açıldığından beri yazmayıpda sonradan yazan mesaj sayısı belli olan kişiler nerdeydiniz siz başlık ilk açıldığında hee?? Size diyoru!!!;

Her arkadaşlıklarda, aileler arasında gruplar arasında uyumsuzluk anlaşmazlıklar olur geçer biter ama sizin gibi yılanlar ve gazcılar yüzünden dargınlıklar unutulacak olsa bile unutturmazsınız niye sizler bencil düşüncelersiniz sizlerin yaşam tarzınızı bile anlamak mümkün değildir kusuyorum üzerinize taa geçen aylarda dargınlıklar üzerine yazılan yazıda bir ben bir de adını hatırlayamadığım kişi olumlu yanları çıkarmıştı ama diğerleri.. Bi gidin şu forumlardan uzak durun. Konu kapandıkça açıyor birşeyler kazandığınızı sanırken kaybediyorsunuz.
evet arkadaşlar ya lütfen bu tür gereksiz ifadelerde bulunmayalım.bu sadece mevcut durumu gerginleştirmekten başka bir işe yaramaz.gün olur bakarsınız kırgınlılar unutulur eski dostluklar yeniden başlar.önemli olan bu tür ifadelerde bulunmak yerine böyle grupların kıymetini bilmek ve onları dinlemek.selamlar... ;)

darkra bir insandan hoşlanmamak onun hakkında olumsuz ifade kullanma hakkı vermez ilk önce bunu söyleyeyim. benden önceki iki arkadaşın da belirttiği gibi ileride barışıp, bir araya gelebilirler- ki böyle bir durumda taraflardan biri aleyhinde düşünmeden atıp tutanlar nasıl davranırlar artık bilinmez :roll:

müzikle alakası olmadığı belli olup, ortalık kızıştırmaya, birilerine yaran-maya çalışanlardan benay ın da dediği gibi gına geldi artık ... sadece bize
değil grubun üyelerine de- öyle ki 2-3 ayda bir ancak seslerini duyar olduk.

her iki taraf da tartışmayı bir kenera atıp müzik yapmaya çalışıyor... siz de müzikten konuşun en iyisi... öbür türlü kendinizi gülünç duruma düşürü-yorsunuz sadece.

kaan altan ın karapaks la devam etmesi isabet olmuş bence karapaks müziği ile mavi sakal müziği bambaşka şeyler , mavi sakal ın albümü mavi sakalca olmuş güzel olmuş karapaks albümü ise ilk olmuş farklı rastlanmamış olmuş mış müş

Karapaks 5 Mayıs Cumartesi günü tekrar Kemancıda imiş.. Geçen sefer konser çok iyiydi. Özellikle Kraliçe Karıncayı çok farklı ve özel çaldılar. Sololar müthişti. Bu cumartesi de oradayım..

konser

Karapaks Kemancı konser duyurusuna ait bu imajla karsılastım nette paylasıyorum öyleyse varım.
  • webflyer2cz4.jpg