Persian-exotic-british Shorthair-scottish Fold Ücretsiz Cins Kedi Ilanlarına Dikkat

Herkese merhaba, bu konunun yeri belki burası olmayabilir fakat hepimizin bildiği gibi bu sitenin kullanıcılarının en aktif olduğu yer burası olduğundan , bu kısımda daha fazla kişinin göreceği için konuyu buraya açmayı uygun gördüm. Kendi fikrimce, yöneticeler belli bir süre bu konuyu sabitler ise yeterince kişi okumuş bilgilenmiş olur.

31.07.2011 Tarihinde www.sahibinden.com adlı internet sitesinde adıyaman’dan ücretsiz olarak Exotic shorthair cinsi kedi sahiplendirme ilanında belirtilen telefon numarasını arayarak hayvana sahip olmak istediğimi belirttim. Hayvanı verecek olan kişi bu teklifi kabul ederek hayvanı havayolları kargosu ile aynı gün 2 saat içerisinde gönderebileceğini dile getirdi, ben ; hayvana eziyet olmasın kargolanması vs. diye bahsedince 2 saat sürer en fazla bişey olmaz dedi. Fakat hayvanı koyacağı bir taşıma sepeti olmadığını, dilersem dışarıda bir pet shop’tan taşıma sepeti alıp o şekilde gönderebileceğini söyledi. Sevinçle bu teklifi kabul edip taşıma sepeti ile ilgili bedeli kendisine ödeyebileceğimi de söyledim. Yarım saat sonra hayvanın kargoya varıp varmadığını sormak için tekrar aradığımda bu sefer telefona bir bayan çıktı ilgili kişinin eşi olduğunu belirtti, sepeti aldığını ve hayvanı havayolları kargosuna götürüp verdiğini eve eli boş gelip hemen tekrar dışarı çıktığını söyledi, bende bu zaman içerisinde taşıma sepeti bedelini Akbank bankamatiğinden 70.00 tl. cepten öde seçeneği ile hayvanı gönderecek olan kişinin tanımladığı Ad soyad tc kimlik numarası ve cep telefon numarası bilgilerini girerek parayı kendisine havale ettim. Havayollarına vardığımda kendisine parayı ilettiğimi haber vermek ve son bir kez teşekkür etmek için yanımda gelen duruma şahit arkadaşımın telefonundan aradığımda kendimi tekrar tanıttığım anda telefonu hemen yüzüme kapattı, daha sonraki aramalarımızda bu numaraya asla cevap vermedi. Havayolları kargosu görevlisine adıma gelen kargoyu sorduğumda böyle bir kargonun adıma gönderilmemiş olduğunu hatta adıyamandan o saatte istanbula gelen bir uçağın olmadığını adıyamanda bir süredir havayolları genişletme çalışmalarının olduğunu belirterek özellikle bu sıralar birçok kez bu şekilde dolandırıcılıkların yaşandığını bize anlattı. Olaydan birgün sonra farklı olarak 2 numara ile daha arama yaptığımızda telefonu açtı, durumu düzeltmesini söylemeye kalmadan hemen telefonu kapattı. Kendisi hala aktif şekilde aynı numarayı kullanıyor. Bu dolandırıcılığı bir kadın ile birlikte yapıyor, kadın ve kendisi son derece inandırıcı bir ses tonu ve kibarlılıkla konuşuyor, telefon görüşmesi sırasında bulunduğu ortamdan birde küçük bir kız çocuğunun sesi duyuluyor. Bu sayede karşı tarafa bir aile imajı veriliyor, yaptığı suça nitelik katıyor.Bu soysuzlara dikkat edin, bu olayı sadece bana değil birçok kişiye yapmışlar, eminim farklı ürünler içinde aynı taktiği ya da benzeri bir taktiği kullanıyorlar. Ben sadece bu sitede ve bazı forumlarda çok fazla alım satımın içinde olduğum için, uzun süredir aktif şekilde alım satım yaptığım gerek ilgili forumlarda gerek sahibinden.comda bu yaptığım alışverişlerle tanındığım ve güven oluşturduğum için, karşımdaki bu soysuz kanı bozukların beni aldatacağını pek düşünmedim, tecrübeme güvendim. Nitelikli dolandırıcılar sizin inanabileceğiniz her yolu size sunar, geri planda bir aile ortamı çocuk sesleri, son derece kibar konuşmalar, arada duruma göre nazlanmalar, sonrasında inanca dair dualar işte ''Allah utandırmasın, inşallah, allah razı olsun, mevlam utandırmasın, amin, elhamdulillah'' vs. o konuşmanın diyaloğun mümkün mertebe doğal dürüst yürekten ve sonuna kadar inandırıcı olmasını sağlarlar. Ama birşeyi başarmaları mümkün değildir, o da yüzyüze görüşüp hayvanı direk elden teslim etmeyi ! O yüzden cins ve ücretsiz verilen hayvanlara dikkat edin ve kesinlikle elden alın. Asla ama asla şehir dışından gerekirse en kolay yöntem olsun hayvan ya da başka bir ürün almayın. En azından güvenilir satıcılar kendilerini belli ederler. Bunun gibi soyağacı bozuk olanlar ise dikkatli bir düşünme ile anında kendilerini belli edebilirler. Paylaştığım fotoğraflar o ilandaki fotoğraflardır, eminim ki bu ilanın gafletine düşmemiş şu anda bir çok kedi arayanlar hatırlayıp şükredecekler.

Yanlış anlaşılmasın, bu siteden benim tanımadığım insanlara bile şehir dışından milyarlık ürünler sattım satın aldım. Ama ilk kez bu şekilde bir olay başıma geldi, acele edip etraflı düşünemedim kafamın meşgul olduğu çok acil bir anıma denk geldi.

Hayvan konusuna gelince, bir tekir bir sarman vs sokak kedilerinide çok seven ve zamanında beslemiş biriyim. Sadece bazı cinsler insana daha komik daha sevimli geliyor, e ücretsizde olunca neden olmasın deyip sahip olmak istedim hepsi bu, yani cins hayvan faşisti değilim.

Bu soysuz şerefsizleri etrafınızada bildirin, kimsenin başı benimkisi gibi yanmasın. Bu olayda en çok beni şoka uğratanda, bu adamın ve kadının ses tonunun son derece iyimserliği konuşma tarzının güzelliği mütevaziliğiydi. Bunu yapan bir insan acaba 1 saniye olsun o an vicdan azabı duymuşmudur ? Adam bana diyorki hayırlı olsun kardeşim allah utandırmasın, allah sendende razı olsun. İyi bakacağını umuyorum falan.

İlan şu an kaldırıldı tabi, benim gibi birçok kişiyi çarptıkları için. Ama ilan aktifken olan bilgileri veriyorum.
İlan numarası - 55479633
İlandaki nick - leman_kepezli
ilanda görünen ad soyad - Kamil kirişçi
ilanın nerden olduğu - Adıyaman merkez yakacık mah. (tabiki bu soysuzların adıyamanda olmadığı kesindir)
İlanda görünen cep numarası - 0538 243 77 48 (numaranın Meltem Akyıldıza ait olduğunu söyledi bu kansız)
ilan tarihi - 31.07.2011, üyelik başlangıcı - 28.07.2011

http://imageshack.us/photo/my-images/813/51156865.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/813/73001908.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/109/52922055.jpg/

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Esatburak, desteğin için çok teşekkür ederim.

andysat, Adıyamanda değildir bence. İlanı adıyamandaymış gibi açmış ama sanmıyorum, konuşmalarında aksan ya da şive yoktu. Genelde büyük şehirde yapılmaya çalışır bu tarz olaylar, Kesin ya istanbul ya da izmir falan, ankarada olabilir tabi. Ama bunun bilgisi bana gelecek bir şekilde. Şimdi bu kalleşler bu ilanıda okumuştur kesin.

Birde anlam veremediğim, benim bu açtığım başlık bir ''dolandırıcılık'' vakası, ''Gündem'' bölümü ile ne ilgisi var onu anlamadım, yöneticiler buraya taşımışlar yani başlığa dolandırıcılara dikkat diye yazmadığım içinmi oldu artık bilemiyorum. Fakat dolandırıcılık vakalarının nerde olması gerekiyorsa lütfen başlığımı oraya nakledin sayın yöneticiler.

Merhabalar,

Dün bende aynı olayı yaşadım. Yaklaşık 2 aydır british shorthair kedi arıyorum, okadar çok dolandırıcıyla karşılaştımki, çok tedbirli davranıyordum. daha sonra bursa- yenişehirde oturduğunu iddia eden kişinin ilanına rastladım. adama güvenmiyordum, ve hayatta bir malı teslim almadan parasını ödemem, ama durumdan çok sıkıldım, kumar oynadım resmen, ve ücreti bu adama ödedim kedinin gelmesini bekledim, kaybettiğim para fazla birşey değildi, zaten ona üzülmüyorum bile ama insanın aptal yerine konması daha ağır bence.
Sanırsam bu kişi sizinde anlattığınız kişi, arkadan kız sesleri geliyordu, tamam annenin yanına git kızım falan gibisinden konuşmalar oldu bizim konuşmamız esnasında. hakkını vermek lazım tiyatrocu olsa çok başarılı olur çünkü gerçekten iyi rol oynadı. aynı telefon numarası, başka isimler altında farklı farklı ilanlar da bulduk kandırıldığımızı farkedince. bu adamlar meslek edinmiş bunu, ve ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. bugün nişanlım savcılığa gidecek suç duyurusunda bulunmak için, eminim hiçbirşey olmicak çünkü bizim ülkemizde hiçbirşey olmaz, ama bir ümit yine de gidiyoruz...

_Deepshadow_, bu arada senin olayın ne oldu? enselettirdinmi bari çakalları? ona göre uğraşayım bende :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok özür dilerim 1 haftadır foruma giremedim, bu yüzden yazınızı yeni gördüm.

- Öncelikle başınıza gelen duruma çok üzüldüm, bu olaylar hakikaten canımı fena halde sıkmaya başladı. Bu işin çözülmesi için elimden gelen herşeyi yapacağım maddi ya da manevi ! Avukatta dahil.

- Zaten burada ki asıl mesele tamamen zihniyet. Yani '' 70 lira için 50 lira için kimse uğraşmaz, devlet uğraşmaz. Dolandırılan vazgeçer falan'' Ama ben vazgeçmeyeceğim sırf bu zihniyeti yıkmak için, elimden ne geliyorsa yapacağım.

- Duruma gelince, zaten olay bana 31 temmuzda oldu bende 5 ağustosta güzel bir dilekçe ve ilgili eklerle savcılığa başvurup şikayetimi yaptım ve düzenli olarak 3 kez gittim dosyamdaki durum nedir takibat ne aşamada diye. En sonunda geçen evime mahkeme tebligatı geldi. Çok az kaldı o güne direk gideceğim bakalım ne olacak.

- Sizede tavsiyem, asla işin ucunu bırakmayın. Zaten bu yüzden yapıyorlar ne yapıyorlarsa, kimse uğraşmaz şikayet etmez etsede takip etmez unutur gider, polis savcı devlet falan uğraşmaz yok milyondolarlık dolandırıcılar varmış onlarla uğraşmıyorlarmış falan. Sizi bilmem ama ben asla yakasını bırakmayacağım bu işin. O kancık karıyla ve o kancık herifle yüzyüze geleceğim.

- Sakıncası yoksa, sizden bir ricam olacak ilanın linklerini telefon numaralarını vs. bu işle ilgili tüm resim, evrak, yazı ve dökümanları bana ulaştırabilirmisiniz özel mesaj yolu ile.

dostum konuşmalar duruyor ise direk bilişim suçlarına götür ver anında işleme alıyorlar . ben de bir iki tatsız olay yaşadım elinde havale yatırdığına dair belge ve konuşmalar var ise zaten telefon numarası ile görüşmeler filan buluyorlar. haklısın küçük küçük çarpınca kimse umursamaz zihniyetindeki insanlar yüzünden ufak tefek alışveriş yapmaktan korkar oldum ben de bu şekilde bir bilet için dolandırılmıştım ... adliyeye gittiğinde zaten gerekli yardımı yaparlar avukat vs gereli olmuyor örnek dilekçe bulursun internetten çıktılarını alır doldurursun .

İnternet üzerinden konuşmadık, ben internette ilanı görüp direk telefon ettim. Yani sadece telefon konuşmaları oldu o kadar. Ayrıca keşke anında işleme alsalar, fakat almıyorlar. Bu işlerde 3-5 ay bekletmeden parmak oynatmıyorlar. Elimde bankamatik dekontu var, ve cep telefonumda da o tel numarasına ödeme yaptığıma dair mesajda var. Ama telefon görüşmelerine bakacak kadar detaya ineceklerse zaten direk ne olduğu ortaya çıkar ama sanmıyorum öyle birşey yapacaklarını. Ben yinede dediğim gibi, elimden ne geliyorsa yapacağım.

- Dilekçe olayına gelince sanırım mesajıma ve başlığın içerine pek dikkat etmeden okumuşsun o dilekçeler banka dekontları vs. verileli 9 ayı geçti.

Yaran ilanlar konusunun altındaki konu önerilerinde denk geldim konuya ve hayretler içerisinde okudum.

Kargo ile hayvan almaya çalışmak nedir yahu? Kafalara gel. Sanki mal alıyor anasını satayım. Bir de konu açmış dolandırıldım diye.

Cins kedi, köpek almaya çalışanları da anlamıyorum. Zengin ve sabırlı değilseniz tabii. Kliniklere gelen kedi ve köpeklerin çoğu cins. Neredeyse hepsinin genetik hastalıkları oluyor. Sonra bakamayıp ya sokağa atılıyor ya da klinik önlerine bırakılıyor.

Kediler zaten çok su içmez ve evde bakılan kedilere çoğu kişi sadece kuru mama dayadığı için çoğu böbrek hastalığına yatkın hale gelir. Siyam mesela zaten genetik olarak da yatkın. Hayvan hakkında tek düşünce "oyy oyy gözlere bak" olursa o kedi böbrek hastalığından ölür ve öyle kolay ölüm de olmaz, sürüne sürüne ölür.

Şehir hayatında, apartmanlarda köpek bakmak zor. Millet bu yüzden ufak köpek alıyor. Mesela Pug. Hayvan brakisefalinin canlı tanımı. Burun çatısı göz küresinin gerisinde hayvanın. Yumuşak damak sarkması zaten olmazsa olmazı. Hayvan sonra traktör gibi nefes alıp veriyor. Hiç unutmam bir hasta yakını, bunu bize öneren kişinin... diye girişmişti. Bir ev parası harcadık demişti.

Neyse, konu dağıldı. Türkiye'de özellikle kedi bulmak çok kolay. Özellikle bahar ve yaz ayları annesinden ayrı düşmüş bir sürü yavru kedi oluyor. Alın onları, yoldaş olun.

Geri