Kazım Koyuncu

Re: Mekanı cennet olsun..

gizemkismet demiş ki:
eup demiş ki:
hakanergun demiş ki:
Böyle güzel Santçı arkadaşlarımızın Degerleri öldükten sonra degere biniyo ölmeden önce deegr verelim ...

kesinlikle katılıyorum.ör:yavuz cetin.

bir de sımdı buraya dinleyen de dinlemeyen de cok değerliydi,vah vah ah tüh yazar da yazar.

dinlemeyen insan üzülemezmi yani bi sanatcının öldüğüne!!!!asıl dinlemediği halde yinede üzüntüsünü belli eden arkadaşlara teşekkür etmek lazım.Ayıp artık ya burda insanlar bi müzik adamını kaybettikleri için üzüntülerini paylaşıyolar sizin konuştuğunuz konuya bak!

canikom ben kimseye üzülmesin demedim.üzülen üzülsün.ama değeri de birazcık zamanında bilinsin.üzülmekle olmuyor.görücez.gecen yıl yavuz cetini anma gecesinde ne kadar katılım olduğunu duyduk.bakalım kazım koyuncu ne kadar hatırlanılcak.demek istediğim ortada fos bir kalabalık var.

böyle bi durumda da tartışmayın anan anar asıl anmayan üzüntü duymayan utansın..... Bende epeydir televizyonu açmıyodum dün telefonda konuşurken fortmantonun üstünde duran gazetede resmini gördüm telefonu hemen kapattım haberi okudum gerçekten ne desem ki farklı şeyler yaratabilmiş bi ustayı daha kaybettik

yaa o bu değilde ben adamın o günde bile tabutunun artvin ve trabzon spor bayrağına sarılmasına dumur oldum bide tabut götürlürken adamın teki en önde trabzon spor forması almış eline gidiyo ne alaka yaaw deli oldum bööle şeylere bile bunları alet ediyolar hasta oluyorum offf off

abicim bana ne olur yardımcı olun. Kazım Koyuncu yu aralıksız takip eden biri olarak elimde konserlerinde çekilmiş resimlerden başka bişeyim yok. Eğer bilen, elinde olan varsa herhangi bir konserinin görüntülerini cd de göndersin bana.
YARDIM EDİNNNNN

tsunami demiş ki:
yaa o bu değilde ben adamın o günde bile tabutunun artvin ve trabzon spor bayrağına sarılmasına dumur oldum bide tabut götürlürken adamın teki en önde trabzon spor forması almış eline gidiyo ne alaka yaaw deli oldum bööle şeylere bile bunları alet ediyolar hasta oluyorum offf off

şarkı söylemekten sonraki en sevdiği şey trabzonspordu,ve dün trabzonspor başkanı (ali aktuğ du sanırım)mezarınınn başında ona itafen şampiyonluk sözü verdi!

arkadaşalr,ikinci bir şok daha,kazım koyuncunun babasınında kansere yakalandığı öğrenilmiş,babası zamanında kamerelara çayda radyasyon yok bakın ben içiyorum diyenlere dava açacam demiş!inşallah sonları benzemez bir an önce sağlığına kavuşur ve sevenlerine ikinci bir acı yaşatmaz!

bildiğim kadarıyla babası daha önceden yakalanmıştı ...Kazımdan önce..

evet cesur avukatlar aradığını duydum..

hasanayvenli:
"o" onu bizimle buluşturabilen bir harfken
"a" onu bizden koparan harf oldu

evet malesef ..EVET..

utanmadan hala yaşayanlar umarım dahada fazlasını çekerler Kazımın acılarından...

dün yedikule konserini verdiler trt2 de

ben o konseri izleyememiştim, galiba okuldaydım o zman, yatılı okuyodum

abi, dedi saçlarım çok mu dağınık görünüyor...

ah be kazım abi, keşke dağılsaydı keşke hiç olmasaydı o saçların, o kirli sakalın ama sen bizim yanımızda olsaydın be abim...

çok erkendi bea, daha geleceğim konserler vardı, daha senle tanışacaktım ben,daha güzel günler görecektik, daha dünyayı kurtaracaktık beraber...

erken oldu bu ayrılık, sen mutlusun ama biz kaldıramadık galiba, değerini de çoğumuz şimdi anladık...

ah be devrimci abim, ah be denizin çocuğu, rahat uyu orda...

biz yaşatacağız düşüncelerini...

dün bende kaçırdığım o konseri izledim ağlayarak
o konser geçtiğimiz yıl Ekim ayındaki konseriydi
bende kaçırmış gidememiştim
Bostancı gösteri merkezindeki hey gidi karadenize gitmiştim :eek:(((

KAZIM KOYUNCU SENİ HİÇ UNUTMAYACAÐIZ

denoktabenokta demiş ki:
tsunami demiş ki:

şarkı söylemekten sonraki en sevdiği şey trabzonspordu,ve dün trabzonspor başkanı (ali aktuğ du sanırım)mezarınınn başında ona itafen şampiyonluk sözü verdi!

evet Trabzon Sporu çok seviyordu anlamlı bir hareketti tabutta bayrağı yani iyşallah seneye şampiyon olurlar...Karadenizin hırçın çocuğuda gökten onları seyreder. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

kazim.jpg

İşte Kazım böyleydi...

Kah konserlerde halkıyla; kah konsere gelemeyen Batman'daki simitçi bir Kürt çoçuğuyla...

Kah denizin çocuklarıyla; kah dağların çocuklarıyla...

Anısı önünde tekrar saygıyla eğiliyorum...

Ah değişebilsek yerlerimizi hocam. Ya artık dinleyemezsem seni, ya elim gitmezse sesine... İçersem dilim çözülür dedim çözülmedi. Hiç yakıştıramadım sana soğukları; sıcacık gözlerine... Gülümseyişin içime akan göz yaşları artık. Ah hocam benim gibiler dururken niye sen. Biliyorum sana acı çektirenleri, onlara nasıl acı çektirmeliyim ki azaltayım acımı. Hocam hiç büyümeseydim öğrenmeseydim ölümü. Ah alabilsem iyilerin tüm acısını içime. Dön ne olur devam et müziğine, ben razıyım gitmeye, çok istiyorum seninle değiş tokuş etmeyi. Duydum gitmişsin kaldım öylece, baktım arabalar gidiyor, televizyon çalışıyor, kardeşim evde geziyor, ben nefes alıyorum. Yaşamak vicdan azabı bana, Kazım dön kurtar beni. Konuşabilsem gözlerinle sonsuza dek. Sesini, acını dindirmek istemiyorum; seni unutmak istemiyorum. Gözlerin gökyüzüne baksın, uzun uzun bakmayı hak edenler baksın istiyorum. Ben canı gönülden gitmeyi istiyorum, sana yerimi vermek istiyorum. Koyu mavi denizlerin yüklü bulutları sana yağsa, rüzgarlar binse güneşin kanadına koşsa sana soluk soluğa. Bak martılar da takmış tuzlu deniz kokusunu kanadına , yitik gözlerle denizinin dalgasını ,seni, arıyor.
Ölümü öğrenmeden yaşamak olmaz; ben öğrenemedim Kazım.

Kazım koyuncuyu 1997 yılında tanıdım.şebek mecmuası zugashi berepe isminde lazca rock yapan bir gruptan sözediyordu.denizin çocukları.kasetini aldım:va mişkunan yani bilmiyoruz.dilimiz ölmeyecek diyordu kazım abilerin asi sesi;ölmeyecek ölmeyecek...berertaşa mumska ...bazısı yabancı geliyordu bazısı tanıdık.bozo masi ma xoropen kız seni seviyorum.biz de seni sevmiştik böyle...köy köy geziyordun yoldaşlarınla laz uşaklarını...ben sadece ben olmak istiyorum dedin ve oldun ve öldün;che gibi ernesto steri derken bize che gibi yaşayın demiştin.sen öyle yaptın kazım abi.kah rozidantenin sırtında sanço panço ile(mahmut abimiydi o) yeldeğirmenlerine karşı, kah che ile bolivya dağlarında faşizme karşı atılan kurşunların üstünde...lazdın sen dili ve onuru için yaşayan...türktün başka bir ulusu ezen ulus özgür olamaz dedin bize.onuruna sahip çık ve halkların kardeşliğini yükselt dedin.barış elini tut dedin.tutacağız söz sana.ve kürttün sen faşizme karşı bedenini newroz ateşlerinde tutuşturan mazlumdun sen .kürtçe bilmem kazım abi lazca da bilmem ama seni anladım abi ve kürdü de anlıyorum welat aşiti azadi derken...
sonra igzas kasetiniz çıktı teyze dediniz annen sana lazca konuştu sen de çocuğuna lazca konuş.ayrılık gelince yoluna yeni yoldaşlarınla devam ettin.ateşlerde yanan bu can ile nerelere gidem ben nereye derken harbiyede seninleydim.ben seni gördüm sen 7 bin kişiye bakıyordun.marksist leninist komünistlerin 10.birlik yılı kutlamalarında buluşmuştuk seninle.vardiya ve almanyadan yoldaşların strasen rock tan sonra sahneye çıkmıştın 97-2004 7 yıl sonra seninle buluşmuştuk.konser-kanser bir harf seni yatağa bağladı.sen sadece sen "oldun -ama- öldün" iki harf seni bizden aldı.sana söz olsun ki ideallerini yaşatacağız bu dünyayı sahipsiz bırakmayacağız, düşlediğin savaşsız sömürüsüz dünyayı biz kuracağız kazım abi...

Geri