Kazım Koyuncu

bazı kendini bilmezler kazım koyuncuya ''türkücü'' demişsede türkiyede gelmiş geçmiş en kaliteli müziği yapan insanlardan biri o bnce böyle bir sesin çernobil faciasına kurban gitmesini aklım almıyor...

fulya_m_o_r demiş ki:
Yavuz Çetin gibi Kazım Koyuncu da büyük bir kayıp oldu.... :roll: :(
aynen katılıyorum kazım koyuncunun yeri başkaydı gönlümde onu bazen istiklalde görürdüm şarapiçer gitar çalardı off off gözümden hiç gitmiyor oturupiki muhabbet ederik onla yakışırmı sana kazım abibırakıp gitmek bizi :cry: :cry: :cry: :cry:

kazım koyuncunun vefat etmesı sadece karadenızlılerın diil tüm türkiye'nın acısıdır.dıdou nanna ii bi sarkı.adam sadece ısını yapmaya calısan gercek bır sanatcıydı.yattıgın yerde rahat uyu KAZIM KOYUNCU

adamın değerini şimdi anlarsıbız tabi
.adam öldü albümü full sattı.daha yenimi aklınıza geldi k.koyuncu.ama doğru doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.

-----------------------------------------------------------

''savaş çağrımız kulaktan kulağa yayılacaksa ve silahlarımızı almak için başka eller uzanacaksa,ölüm nereden gelirse gelsin,hoş geldi,safa geldi''
che GUEVARA

deep_black demiş ki:
bazı kendini bilmezler kazım koyuncuya ''türkücü'' demişsede türkiyede gelmiş geçmiş en kaliteli müziği yapan insanlardan biri o bnce böyle bir sesin çernobil faciasına kurban gitmesini aklım almıyor...
bir dakika ya.. türkücü olmak aşağılanacak bir davranış falan mı? veya bir insana türkücü denilmesi ne zamandan beri hakaret olarak algılanıyor? yazık...
eğer birisi türkücü dediyse "hayır efendim, rock müzik icra eder kendisi" şeklinde bir açıklama yapılabilir.. bu "kendini bilmez" ne oluyor onu anlamış değilim.
saygılar...

Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, Ernesto “Ç´e” Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya.

Tesekkürler kazim .tesekkürler Yol arkadasimiz...

evet tam 1 ay oldu aramızdan ayrılalı ne de çabuk geçmiş 1 ay
senin resimlerini gördükçe ve artık yaşamadığını , artık senin şarkılar söylemeyeceğini, konserlerinin olmayacağını düşündükçe üzüntüm katlanıyor
resimlerini her zamanki görüyorum ama sen yoksun artık :(

sadece kemençeyi alıp ben karadeniz müziği yapıyorum diyen bir çok soytarının arasından nasıl da sıyrılmıştı...farklı bir soluktu o...erken bir kayıp daha işte..kelimeler anlamsız...rahat uyu..!

feza demiş ki:
sadece kemençeyi alıp ben karadeniz müziği yapıyorum diyen bir çok soytarının arasından nasıl da sıyrılmıştı...farklı bir soluktu o...erken bir kayıp daha işte..kelimeler anlamsız...rahat uyu..!
evet sadece kemençeyle bu müziği yapmaya çalışanlar insanları kemençeden soğutuyordu
o ise bambaşka biriydi
bambaşka bir tarzı vardı
hayde şarkısının solosunda aynı anda elektroyla tulumu ne de güzel birleştirmişti
bütün şarkılarının tadı bambaşkaydı
ah kazım abi ah
yaşasaydın da devam edebilseydin keşke

Bence burda kızmamız gereken bir nokta var.Adam hastalandıktan sonra sevilmeye başladı sizce bunda bir terslik yok mu? Yahu böyle şey mi olur?Ayıp ya.Bence hasat olup ölmeseydi şu anda bu kadar sevilmeyecekti.Bu aklıma geldikçe sinirlerim zıplıyor.Bu memlekette her kaliteli şeye her hangi bir zarar geldikten sonra mı değeri anlaşılcak?Bu kadar aciz miyiz?

kim sevmeye başladı ki hasta olduktan sonra sadece öldükten sonra dinleyeyim diyenler oldu.
onun kendi kitlesi vardı hemde hiçbir şekilde reklam promosyon yapmadan yaptı bu kitleyi
kaliteli müziği hakeden kişiler araştırıp onun mükemmel müziğiyle tanıştı
şimdi benden onun albümünü mp3 olarak isteyen bi tanıdığım var
ama vermeyeceğim
çünkü o öldükten sonra yine benim sayemde kendisini dinledi ve güya beğendi
geçen sene de duyuyodu aynı şarkıları ben dinlerken ama dikkatini çekmiodu bu sene ölmüş olduğu için dinledi ve güya beğendi
ama bu kişi kazım koyuncu dinlemeyi hak etmiyor
çünkü zamanında dinlemeliydi

hasanayvenli demiş ki:
kim sevmeye başladı ki hasta olduktan sonra sadece öldükten sonra dinleyeyim diyenler oldu.
onun kendi kitlesi vardı hemde hiçbir şekilde reklam promosyon yapmadan yaptı bu kitleyi
kaliteli müziği hakeden kişiler araştırıp onun mükemmel müziğiyle tanıştı
şimdi benden onun albümünü mp3 olarak isteyen bi tanıdığım var
ama vermeyeceğim
çünkü o öldükten sonra yine benim sayemde kendisini dinledi ve güya beğendi
geçen sene de duyuyodu aynı şarkıları ben dinlerken ama dikkatini çekmiodu bu sene ölmüş olduğu için dinledi ve güya beğendi
ama bu kişi kazım koyuncu dinlemeyi hak etmiyor
çünkü zamanında dinlemeliydi

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Ben mesela kendimden örnek vereyim bundan 4-5 yıl önce Düş Sokağı Sakinleri'ni ilk dinlediğimde Murat Yılmazyıldırım'ın sesini hiç beğenmemiştim. Ancak 1 sene sonra müptelası oldum ve Türkiye'deki en iyi vokallerden biri olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden arkadaşınız da sırf Kazım Koyucu vefat ettiği için değil müzik zevki değiştiği şarkılarını sizden istemiş olabilir. Tabi mp3 olarak istemesi ne derece doğrudur o konuya hiç girmeyeceğim. Sonuç olarak onu bu müzikten mahrum bırakmayınız bence ;)

Geri