Kazım Koyuncu

Kazım koyuncuya 15 temmuzdaki yer barış gök manço rock festivalinde de bir anma yapılacak.Bence orda olmalıyız<...

beymenclub demiş ki:
tabiki hiç bir ödül alamazdı, kral TV aklı sıra biz onu çok severdik falana getirmeye çalışıyo olayı, ama sorsanız başındaki adamdan tutun VJ'lerine kadar Kazım Koyuncu hakkında en ufak bir bilgiye sahip olan ya da oturup bir kere adam akıllı dinleyen varmıdır bilemicem
yoktur tabi onların tek işi manken şarkıcı albüm yüpmış o buna laf sokmuş falan filan

beymenclub demiş ki:
tabiki hiç bir ödül alamazdı, kral TV aklı sıra biz onu çok severdik falana getirmeye çalışıyo olayı, ama sorsanız başındaki adamdan tutun VJ'lerine kadar Kazım Koyuncu hakkında en ufak bir bilgiye sahip olan ya da oturup bir kere adam akıllı dinleyen varmıdır bilemicem

kesinlikle katılıyorum. sırf bak biz Kazım Koyuncu'yu unutmadık, büyük bir sanatçıyı, müzisyeni kaybettik deyip sempati toplamaya çalıştılar . Ben o verilen ödülü kaideye bile almıyorum,isteyerek inanarak verdiklerinede inanmıyorum. Gerçek ödül Kazım abi'nin sevenlerinin unutmamasıdır...

Ben hala parçalarını dinlerken tüğlerim diken diken olurken, böyle saçma sapan ödüllerde adının kullanılmasına sinir oluyorum,deli oluyorum!!!

dün akşam konserini izledim abimin hiç ölmemiş gibiydi
hiç ölmeyecekte zaten
hayır diyorum izledikçe ölmedi o
alttaki yazı da inadına yazılmış sanki kazım koyuncu anısına diye
ama yaşayacaksın abim yüzyıllar geçse bile yaşayacaksın gönlümüzde kalbimizde olacaksın

karadenizin asi çocugu şimdi yok tabi.ben hiç ölmedi diyorum.dinlerken tüylerim diken diken oluyo gerçekten.gerçekten çok başarılı.karadeniz müziginde bir Kazım Koyuncu iki Fuat Saka benim için bu sanatçılar var.bu kral konusunu da anlamadım arkadaşlar.ama her şey para onlar için ödül verdik artık K.Koyuncu sevenlerde bizi izler dinler diye düşünüyolar.daha çok reyting yani.ama ölceg mi bilsemde ne izler ne de dinlerim....

off kazım abim yaa gerçekten çok severdim kazım abimi şimdide çok seviyoo nerde dinlesem şarkımı biran içim burkulup bii içimi çekiyooo :(

işte gidiyorum
birşey demeden
arkamı dönmeden
şikayet etmeden
hiçbirşey almadan
birşey vermeden
yol ayrılmış
görmeden gidiyorum !

ne küslük var ne pişmanlık kalbimde
yürüyorum sanki senin yanında
sesin uzaklaşır her bir adımda
ayak izim kalmadan gidiyorum !

gerdiğin tel kalbimde kırılmadı
gönülkuşu şarkıdan yorulmadı
bana kimse sen gibi sarılmadı
ışığımız sönmeden gidiyorum !

:cry: :cry: :cry:

Kazım Koyuncu'nun Dünyada Bir yerdeyim albümü çıktı

Kazım Koyuncu'nun “Dünyada bir yerdeyim” isimli yeni albümünün çalışmasına Halkevleri destek verdi.

Hopalı sanatçı Kazım Koyuncu’nun genç yaşta–32 yaşında hayata veda etmesinin ardından bütün Türkiye Kazım Koyuncu isminin ne anlama geldiğini gördü. Türkiye’nin bütün illerinde düzenlenen küçüklü-büyüklü etkinliklere hep Kazım Koyuncu damgasını vurdu. Yurdun dört bir tarafında çeşitli kuruluşların düzenlediği festivaller-şenlikler-kültür ve sanat gecelerinde yine Kazım Koyuncu ismi bir yerlerde kendini gösterdi.

Kazım Koyuncu’nun hayata erken yaşta veda etmesi, Kazım Koyuncu hayranlarını ciddi anlamda üzmüştü ama Kazım Koyuncu’nun ölümü şimdi milyonları derinden üzmeye devam ediyor. “Kazım Koyuncu hayatta diyor” sevenleri “biz onu sonsuzluğa yüreklerimizde taşıyacağız” diyor gönüldaşları ve “biz senin yattığın Hopa’nın Sugören –Yeşilköy’deki kabrini yüreklerimizdeki sevgi ışığı ile yaşadığımız sürece aydınlatacağız” diyor Hopalılar.

Ve bir ses de Halk evlerinden geldi. Aydın kimliği ile sanatı halkı için, halkının sesini de gökyüzünde rüzgârların da etkisiyle bütün Türkiye semalarına yayılarak milyonlara ulaşmada ve milyonların sesini dile getirmede kullanan Kazım Koyuncunun 3. albümü “Dünyada bir yerdeyim”e Halkevleri destek verdi.

O kadar geniş kitlesi olan sivil toplum örgütleri olmasına rağmen ilk duyarlı davranışı sergileyen Halkevlerinin de destek verdiği “Dünyada bir yerdeyim” de Kazım Koyuncunun sağ iken çıkardığı albümlerin çalışmaları sırasında stüdyolarda çekilen ama kullanılamayan 12 parça yer alıyor.

Halkevleri genel merkezi tarafından yapılan açıklamada albümün satışından elde edilecek bütün gelirin Kazım Koyuncu anısına yapılacak çalışmalarda harcanacağı ifade edildi.

Albümde Bulunan Şarkılar :

1.Hoşçakal (Beste:Kazım Koyuncu-Kemal Sahir Güler,Söz:Barış Pirhasan)

2.Yanlızlığı Anla (Beste:Tarık Sezer,Söz:Buğra Ebeoğlu

3.Askıda Yaşamak (Beste:Kazım Koyuncu,Söz:Atilla İlhan)

4.Dünyada Bir Yerdeyim (Besta Kazım Koyuncu,Söz:Kazım Koyuncu-Ali Elver)

5.Anlılar Düştü Peşime (Beste-Söz:İlhan Yabantaş)

6.Yine Burada (Beste-Söz:İlhan Yabantaş)

7.Sürgün Başlar (Beste:Serkan Tuğ,Söz:Serkan Tuğ-Arzu Görücü Ceylan)

8.Ayrılık Şarkısı (Beste:Hüsamattin Küçük,Söz:Mehmet Çetin)

9.Hayat (Beste-Söz:Tunay Bozyiğit)

10.Le Le Le (Beste:Kazım Koyuncu)

Konser Kayıları

11.Divane Aşık (Beste-Söz:Maçkalı Hasan Tunç)

12.Anam Deyi Ki Bana (Beste-Söz:Çosşkun Arslan)

13.Yenge Kızı (Anonim)

14.Tabancamın Sapuni (Anonim)

15.Kız Ne Ağlayisun (Anonim)

16.Oy Oy Güzelum (Beste-Söz:Gökhan Birben)

17.Dido (Didou Nana-Mergel Halk Şarkısı)

. Albüm kapağında İlkay Akkaya, Grup Yorum, Leman Sam, Edip Akbayram, Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu, Bülent Ortaçgil, Volkan Konak, Gökhan Birben'in de aralarında bulunduğu sanatçı dostları, sanatçıyla ilgili duygularını ifade ediyorlar.

Ben dinledim albümü Hoşçakal,Dünyada bir yerdeyim,Anılar düştü peşime,Yine burada çok güzel şarkılar'dı konserden alınan alıntılar yedikule zindanları konserine aittir.

albümün ticari amaçla hazırlanmış olduğu gibi söylentiler var bunun doğruluğunu araştırmak lazım
albümün kapağını sevmedim yeni şarkılar için özellikle yalnızlığı anla çok hoşuma gitti

onu da kanser aldı bizden ama yinede gitmedi benden herzaman şarkılarıyla canlı bende o bütün şarkılarını seviyorum ama işte gidiyorumun ayrı bi yeri var tabii

insan O'nu dinlerken böylesi huzur verici bir sesin nasıl olur da artık var olmadığı düşüncesi ile kafayı yiyor... huzur içinde yat sesi gibi güzel insan. ne büyük bir kayıp olduğunu herkes anlıyor bence. sevgiler sana...

hakikikertenkele demiş ki:
Sinandemir demiş ki:
Arkadaşlar albüm sahtedir müzik marketlerde var ama sahte bir albüm bu albümden önce çıkan dinmeyen sisler bulvarı'da albümü'de sahtedir haberiniz olsun.

nasıl yani "sahte" ne demek oluyor şimdi?... yani şarkıları sesi benzeyen bir başkası mı seslendirmiş?
Yok bir an öyle zannettim ama yanılmışım kusura bakma.

hasanayvenli demiş ki:
yalnızlığı anla abi
sensizliğin verdiği yalnızlığı anla
sensizliği anla
sensizliğin acısını anla

birşey diyemeden gittin sessizce
şikayet de etmedin

hissedilenler ancak bu kadar içten ve bu kadar
hissedilerek yazılır. kazım koyuncunun
böyle dinleyicileri olduğu sürece
her zaman hak ettiği yerde olacaktır diye düşünüyorum.
içimizdesin...

Geri